Dlaczego warto postawić na kosze cargo w kuchni?

W nowoczesnych projektach kuchni bardzo często spotykane są kosze cargo. Jest to rozwiązanie, które zwiększa wygodę korzystania zwłaszcza z wąskich czy narożnych szafek, ale również standardowych rozmiarów półek. Z tego powodu aranżując swoją kuchnię, warto rozważyć montaż takiego elementu nie tylko ze względu na to, że jest on obecnie modny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Dlaczego warto postawić na kosze cargo w kuchni? Podpowiadamy.

Czym są kosze cargo?

Kosze cargo to dość popularne obecnie rozwiązanie, które zazwyczaj wykorzystywane jest w kuchni. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować je również w innych pomieszczeniach, takich jak na przykład łazienka czy garderoba. W przestrzeni kuchennej sprawdzają się jednak doskonale. Z tego powodu najczęściej montowane są właśnie w tym pomieszczeniu. Kosze cargo to metalowe, zazwyczaj wykonane z cienkich drucików w kolorze srebrnym, chromowanym, grafitowym, białym lub czarnym kosze, które pozwalają lepiej zagospodarować przestrzeń, zwłaszcza w niewielkich szafkach, jak i ich wersjach narożnych. Produkty takie dzielimy na te z pełnym i niepełnym dnem. 

Jak jednak działa kosz cargo? Montowany jest on w szafce na specjalnych szynach, dzięki czemu otwierając mebel, możemy wysunąć cały mechanizm. Dzięki temu nie musimy przyjmować niewygodnej pozycji, by znaleźć i wyciągnąć potrzebny nam przedmiot. Kosze cargo bowiem wysuwają się i wsuwają w całości, dzięki czemu z łatwością można znaleźć umieszczone w nich produkty. Na przykład na stronie: https://sklep.merkuryam.pl/kosze-cargo znajdziemy zarówno niskie, jak i wysokie cargo. Poszczególne modele różnią się także szerokością. Dzięki temu łatwo można dopasować je do różnych szafek, również tych o niestandardowych wymiarach. Bardzo często wykorzystywane są one zwłaszcza w przypadku wąskich oraz narożnych szafek, gdzie dostęp do poszczególnych półek jest utrudniony. Stosując kosze cargo, możemy lepiej więc wykorzystać taką przestrzeń.

Jakie zalety mają kosze cargo?

Obecnie kosze cargo są już bardzo popularnym rozwiązaniem i montowane są niemal we wszystkich nowoczesnych kuchniach. Dlatego osoby, które dopiero urządzają lub remontują taką przestrzeń, zazwyczaj decydują się na montaż tych elementów w swoim mieszkaniu. Kosz cargo to przede wszystkim świetny sposób na wykorzystanie problematycznej przestrzeni. Dlatego z powodzeniem rozwiązanie to można łączyć na przykład z wąskimi szafkami czy też ich wersjami narożnymi. Takie kosze sprawdzą się świetnie zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach ze względu na to, że są w pełni wysuwalne. Można je wykorzystywać zarówno w dużych, jak i małych kuchniach, a przechowywać w nich możemy niemal każdy typ przedmiotu.

Czy warto zdecydować się na cargo w kuchni?

Kosze cargo do szafek kuchennych to rozwiązanie, na które warto postawić, zwłaszcza jeżeli zależy nam na zwiększeniu komfortu korzystania z konkretnej przestrzeni. W takich szafkach możemy przechowywać zarówno produkty spożywcze, jak i chemię, a także przybory kuchenne. Dlatego kosze cargo znajdują bardzo zróżnicowane zastosowanie. Najczęściej jednak w kuchniach stanowią one mini spiżarnie. Świetnie więc sprawdzają się do przechowywania zwłaszcza tzw. suchej żywności, czyli kasz, makaronów, mąki, cukru i innych tego typu produktów w specjalnych pojemnikach. Możemy w nich umieścić również różnego rodzaju przetwory czy puszki. 

Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, by w miejscu tym zorganizować przestrzeń do przechowywania garnków czy patelni. Na taką opcję decydują się zwłaszcza osoby, które zamontowały cargo w szafce narożnej. Wąskie i wysokie cargo świetnie sprawdza się nie tylko jako mini spiżarnia, ale również miejsce do przechowywania chemii gospodarczej. Możemy umieścić więc w takim koszu różnego rodzaju płyny do mycia naczyń, tabletki do zmywarki, środki czystości do blatów czy kuchenki, ręczniki papierowe, a także szereg innych przedmiotów. Żeby kosz cargo był dopasowany do naszych potrzeb i ułatwiał nam przechowywanie zarówno produktów sypkich, jak i chemii, a także przyborów kuchennych, warto umieścić w nim odpowiednie organizery. W przypadku żywności postawmy na szczelne pojemniki, które będą chroniły ją przed wilgocią czy molami spożywczymi. 

Kosze cargo wyróżniają się wieloma zaletami i mogą zwiększyć funkcjonalność zarówno dużych, jak i niewielkich kuchni. Z tego powodu jest to element, który powinien znaleźć się w każdej nowoczesnej przestrzeni. Bez wątpienia jest to świetna inwestycja, jeżeli zależy nam na funkcjonalnym i wygodnym użytkowaniu, zwłaszcza trudno dostępnych przestrzeni, takich jak wąskie półki czy szafki narożne.

Sprawdź także:

Jak zrobić las w słoiku bez przykrycia? Zwróć uwagę na jedną rzecz

Klimat w którym żyjemy nie sprzyja otwartej, czyli prowadzonej w naturalnych warunkach uprawie roślin egzotycznych. Do prawidłowej wegetacji...

Salon w stylu nowojorskim – porady, inspiracje

Piękne wnętrza w amerykańskim stylu, szczególnie te nowojorskie, zachwycają każdego. Trudno się dziwić – stanowią idealne połączenie klasyki...

Czy można mieć karmnik na balkonie? Dokarmianie zwierząt może być problematyczne

Karmniki dla ptaków cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników przyrody. Coraz więcej osób zastanawia się, czy można...

Praktyczne i estetyczne aspekty szafy – niezastąpionego elementu wnętrza

Szafy to nieodłączny element każdego domu, mieszkania czy biura. Są to nie tylko praktyczne miejsca, gdzie możemy przechowywać...