Jaki materac wybrać do sypialni w stylu boho?

Styl boho powstał w drugiej połowie XIX wieku w Paryżu. Samo słowo boho to skrót od la boheme, co jest bezpośrednim odniesieniem do sposobu życia artystycznej cyganerii w tamtym okresie. Cechą charakterystyczną tej grupy społecznej była negacja burżuazyjnych wartości, co powodowało skłonność do łamania konwenansów i zachowywania się w sposób nieszablonowy. Ten styl myślenia odbił się także w aranżacji wnętrz.

Jak wygląda sypialnia w stylu boho?

Jakie materace, łóżka i dodatki dobrać do sypialni w stylu boho? Odwiedź sklep online z materacami, aby się o tym przekonać. Kwintesencją stylu boho jest eklektyzm. Ze względu na swój artystyczny rodowód charakteryzuje się on bardzo dużą różnorodnością. Ponieważ wśród inspiracji, z których czerpią projektanci wnętrz znajdują się między innymi egzotyczne podróże, przy urządzaniu sypialni w stylu boho często stawia się na drewniane meble. Biel i beż to baza kolorystyczna, do której dodaje się inne barwy, często bardzo intensywne. 

Innym charakterystycznym motywem, z którym można się spotkać w sypialni w stylu boho są na pewno rośliny. Ich obecność pomaga się wyciszyć, a do tego są one doskonałym źródłem tlenu i mają zdolność oczyszczania powietrza, co w dzisiejszych czasach stanowi niebagatelną zaletę. We wnętrzu urządzonym w stylu boho sprawdzi się na pewno również ciekawy dywan, wyroby ceramiczne, czy różnego rodzaju rzemiosło artystyczne. Popularne są również różnego rodzaju plecionki, czy tak zwane łapacze snów.

W jaki sposób urządzić przestrzeń do spania?

Oczywiście centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko. W przypadku akurat takiej aranżacji wnętrza najlepiej będzie pasować rama drewniana, nawiązująca do motywu dżungli i dalekich podróży. Można się również zdecydować na model mebla pokrytego tapicerką. Bez wątpienia warto w przypadku projektowania wystroju wnętrza w tym stylu postawić także na liczne wielobarwne poduszki okrywające posłanie, ewentualnie także ciekawe narzuty w interesujące wzory. W takiej przestrzeni nie tylko przyjemnie się przebywa, ale także pracuje — pobudza ona kreatywność i sprawia, że poprawia się nastrój.


Jaki materac wybrać do sypialni w stylu boho? Na pewno najważniejszym czynnikiem będą wymiary łóżka, które znajduje się w pomieszczeniu. Może to być mebel przeznaczony dla jednej lub dwóch osób. Kolejną ważną kwestią jest materiał wypełnienia materaca. W sprzedaży dostępne są produkty piankowe, kieszeniowe (w jego wnętrzu znajdują się rezonujące sprężynki) i hybrydowe. Inną istotną kwestią przy wyborze materaca jest stopień jego twardości. Oznacza się go literą H. Co ciekawe, twardość materaca trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb — wzrostu i wagi osoby, która będzie na nim spać. Dodatkowo osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia ortopedyczne oraz alergie skórne i wziewne mogą poszukiwać takiego posłania, które będzie niwelować ich dolegliwości.  Idealne materace do sypialni boho znajdziesz na stronie www.sypialniaplus.pl.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Domowy pochłaniacz wilgoci. Jak zadbać o bezpieczne powietrze w domu?

Wilgoć w domu jest nie tylko nieestetyczna, ale może też powodować poważne problemy zdrowotne i zwiększać ryzyko rozwoju...

Nowe garnki do kuchni? Poznaj listę rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę!

Jednym z podstawowych elementów, bez których trudno wyobrazić sobie dobrze wyposażoną kuchnię, są garnki. Mimo, iż wydają się...

Woda w pojemniku na sól w zmywarce. Czy może świadczyć o poważnym problemie?

Zmywarka to nieocenione urządzenie, które ułatwia codzienne życie i oszczędza czas. Niestety, czasem może ona sprawiać problemy. Często...

Usługi DDD – czym są i kiedy z nich skorzystać?

Nie ulega wątpliwości, że szkodniki mogą stanowić dla człowieka poważne zagrożenie. Dlatego, gdy tylko pojawią się w jakimkolwiek...