Jakie dywany wybrać do przedpokoju? Poradnik dla poszukujących stylowych i funkcjonalnych rozwiązań

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie po wejściu do domu lub mieszkania. Tu witasz gości i zdejmujesz obuwie po powrocie z zewnątrz. Na podłodze w przedpokoju zatrzymują się kurz i błoto, naniesione butami z dworu. Dlatego tak ważny jest dywan lub chodnik, który zatrzyma brud i przykuje uwagę gości. Jak wybrać odpowiedni dywan do przedpokoju? Skorzystaj z naszych porad.

Jak wybrać idealny dywan do przedpokoju? O czym warto pamiętać?

W przedpokoju przy drzwiach wejściowych zbiera się na podłodze wilgoć, nanoszona butami z zewnątrz. Problem ten pogłębia się podczas zimowych opadów śniegu, wiosennych roztopów i deszczowej pogody. Większość naniesionego błota zostaje na dywanie w przedpokoju. Zwykły dwustronny dywan staje się wilgotny, a przez to niebezpiecznie przesuwa się po powierzchni podłogi. Łatwo można się na takim dywanie przewrócić, dlatego najlepszym wyborem do przedpokoju będzie dywan lub chodnik antypoślizgowy. Wykonany jest taką techniką, że jego lewa strona idealnie przylega do podłogi i nie przesuwa się. To ważna, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają małe dzieci lub seniorzy. 

Najnowsze trendy w dywanach do przedpokoju. Sprawdź naszą ofertę!

Dobrym wyborem będzie dywan do przedpokoju tkany ze sznurka, najlepiej w praktycznym, ciemnym kolorze. Świetnie zatrzyma brud, a przy tym łatwo go wynieść i wytrzepać na podwórku. Prócz tego szybko go też upierzesz odkurzaczem piorącym czy szczoteczką i wyniesiesz na zewnątrz do wysuszenia. Wydaje Ci się, że dywan w przedpokoju jest niepotrzebny, bo zasłoni ładną podłogę? Jeśli nie chcesz zakrywać podłogi, to poprzestań na małym chodniku i ułóż go w wejściu przy szafce na buty. Wtedy spełni swoje zadanie, a posadzka będzie wyeksponowana. Jeśli chodzi o kolory i wzory, to jest jedna główna zasada. Do wzorzystej podłogi i kolorowych ścian pasuje dywan w jednolitym kolorze. Z kolei jasne ściany i jednolitą podłogę świetnie ożywisz, gdy położysz wzorzysty dywan lub chodnik. Do nowoczesnych wnętrz pasują dywany ze wzorem przekroju marmuru albo odważnej grafiki.

Sklep EUREKA – Twój pierwszy wybór w poszukiwaniu stylowych dywanów do przedpokoju

Ogromny wybór dywanów do przedpokoju znajdziesz w internetowym sklepie Eureka, pod linkiem https://sklepeureka.pl/dywany/do-przedpokoju. Sklep Eureka oferuje dywany w różnych wymiarach, w rozmaitej kolorystyce, ze wzornictwem nowoczesnym i tradycyjnym. Tu z łatwością dopasujesz dywany do wszystkich pomieszczeń w swoim domu. Zaletą jest możliwość wyboru rozmiaru dywanu, niskie ceny, szybka i tania dostawa oraz możliwość zwrotu w okresie do 30 dni. Takie zakupy to sama przyjemność.

Sprawdź także:

Jaki jest koszt wymiany dachu i od czego zależy?

Wymiana dachu jest dość stresującym tematem dla wielu właścicieli domów. Nie jest to ani łatwe, ani szybkie, ani...

Prymulka domowa. Jak pielęgnować te kwiaty, aby długo zachwycały pięknym wyglądem? Poradnik dla początkujących

Prymulki to jedne z najpiękniejszych i najprostszych w uprawie kwiatów domowych. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem,...

Najdroższy dom na Świecie. Luksus nie zna granic! Przegląd najdroższych rezydencji

Przegląd najdroższych domów na świecie. Przyjrzyjmy się najbogatszym rezydencjom, od luksusowych posiadłości w USA po wystawne pałace w Europie.

Jak wybrać dobrą kłódkę?

Możliwość szybkiego i skutecznego zamknięcia czegoś to główna cecha dostępnych w naszym sklepie kłódek. Kłódki przydają się podczas...