Kiedy warto zdecydować się na magnes pierścieniowy z wkrętem?

Jeżeli ktoś użyje nazwy metale ziem rzadkich, nie za bardzo będzie wiadome o co chodzi. Inaczej jednak będzie, jeżeli ktoś powie magnesy neodymowe. Wtedy nieco większa ilość osób będzie wiedzieć z jakimi produktami ma tak naprawdę do czynienia. Nie lada ciekawostką technologiczną jest to, że owe magnesy, które nazywane są również tymi metalami, są w stanie przenieść 1000 x swoją wagę.

Modele pierścieniowe

Wśród najpopularniejszych produktów spotkać można magnesy neodymowe pierścieniowe. Jest to jeden z dostępnych rodzai magnesów, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Dlaczego ich popularność jest taka duża? Poniekąd wynika to z łatwości montażu poszczególnych produktów. Wystarczy bowiem jedna śruba lub odpowiedni wkręt, aby całość mogła zostać umieszczona w odpowiednim miejscu. Gdzie można się z nimi najczęściej spotkać? Stosuje się je w takich przypadkach jak:mocowania szafek, blokada drzwi, głośniki, silniki, półek na narzędzia i na noże. wielu majsterkowiczów chętnie wykorzystuje je w swoich warsztatach, gdzie są w stanie doskonale poradzić sobie z różnego rodzaju ciężarami. Nie lada ciekawostką jest to, że z takich małych magnesów bardzo chętnie korzystają…magicy do wykorzystywania swoich trików. No cóż, jedna z tajemnic czarodziejów została teraz obnażona.

Modele samoprzylepne

Skoro już mowa o fali popularności, to warto wspomnieć o magnesach dymowych samoprzylepnych. Bardzo ciekawa propozycja, która lubiana jest ze względu na łatwość zastosowania. Nie potrzeba specjalnych urządzeń do tego, aby móc umieścić je we właściwym miejscu. Można z nich skorzystać praktycznie wszędzie. Każda osoba z powodzeniem może je przykleić na szybę. Warto również o nich pomyśleć przy meblach i przy elementach drewnianych. Często ma się z nimi do czynienia w przedszkolach czy też w innych placówkach edukacyjnych. Są one na tyle silne, że można na nich wieszać różnego rodzaju tablice, jakie są pomocne dzieciom w nauce. Tego typu magnesy można również spotkać przy kluczach, spinkach czy nawet przy metalowych akcesoriach kosmetycznych.

Modele walcowe

Na samym końcu można wspomnieć o magnesach, które są w kształcie walcu. Równie ciekawy egzemplarz, który można magnesować na całej długości lub średnicy. Warto je zastosować chociażby z tego względu, że wytwarzają one pole magnetyczne o dużym zasięgu. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Chociażby z tego względu, że są one bardzo silne. Nazywa się je najsilniejszymi magnesami na rynku. Polecane są one zastosowań konsumenckich, handlowych i technicznych. Często można się z nimi spotkać w branży medycznej. Można je również spotkać  przełącznikach odczytu, miernikach, turbinach, silnikach. Pewnie wiele osób mogłoby również wskazać na to, że są one doskonałą propozycją do czujników, gdzie zawsze są w stanie stanąć na wysokości zadania. Niektórzy pozwalają sobie również na to aby wykorzystać je przy tablicach magnetycznych. Można je kupić nawet samodzielnie, do wykorzystania prywatnego na terenie swojego domu, np. przy meblach.

Więcej o pierścieniowych magnesach neodymowych znajdziesz na https://senseipro.pl/magnesy-neodymowe-pierscieniowe/

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Jak położyć fugę?

Położenie fugi nie wymaga specjalnych umiejętności, ani zatrudnienia eksperta. Każdy mężczyzna może położyć ją samodzielnie. Cały proces jej...

Wystrój wnętrza jako wyznacznik stylu życia?

Designerskie meble, przestronne wnętrza, wnętrza urządzone w stylu glamour – czy to nadal charakterystyka mieszkań tych, którzy dysponują...

Piec elektryczny do centralnego ogrzewania – kiedy sprawdzi się to rozwiązanie?

W obliczu rosnących cen paliw kopalnych i dążenia do ekologicznych rozwiązań, coraz więcej gospodarstw domowych zastanawia się nad...

Funkcjonalne rozwiązania w kuchni. Wygodne przechowywanie w nowoczesnych kuchniach

Kuchnia powinna być ładna, to wiadomo. Ale każdy, kto gotuje czy piecze pyszności, a więc regularnie korzysta z...