Lampy LED wewnętrzne – jakie są ich rodzaje?

Dzięki oświetleniu LED można starannie zaplanować, jak zostanie oświetlone każde pomieszczenie w naszym domu, gdzie zostanie skierowany strumień, o jakim natężeniu i barwie. LED-y mają dłużą żywotność i wydajność, ale też pozwalają na kreatywność.

Wewnętrzne oświetlenie LED – rodzaje 

Lampy LED do zastosowań wewnętrznych są dostępne w różnych rodzajach – różnią się funkcjonalnością i zastosowaniem. Obecnie powszechne stają się inteligentne lampy LED, które zapewniają nam dodatkowe funkcje. Łączenie ich z siecią smart home staje się standardem. Duży wybór oświetlenia LED znajdziesz tutaj: https://eshop.ledvance.pl/.

Panele LED. Są to cienkie, prostokątne panele świetlne montowane w suficie. Przylegają do powierzchni, na której je zainstalowano. Zapewniają równomierne oświetlenie i są często stosowane w biurach, sklepach i innych miejscach o dużej powierzchni.

Popularne są m.in. panele LED sufitowe, na ścianę czy podszafkowe. Inteligentne panele ledowe oferują różne możliwości – przede wszystkim sterowanie zdalne, wybór rodzaju i stylu światła, funkcje programowalne, a nawet kamerkę.

Taśmy LED. Taśmy LED są elastycznymi paskami z zamontowanymi diodami LED. Mogą być łatwo dopasowane do różnych powierzchni – takich jak m.in. podświetlenie szafek kuchennych, witryn sklepowych, podświetlanie mebli lub dekoracyjne oświetlenie wnętrz.

LED-y do szafy i innych mebli. LED-y często służą do podświetlania mebli – m.in. szaf w sypialni czy szafek w kuchni. Zamontowanie ich we wnętrzu szafy to komfortowe korzystanie z jej zawartości o każdej porze dnia lub nocy.

Żarówki LED. Są to bezpośrednie zamienniki tradycyjnych żarówek. Oferują znacznie lepsze parametry – są energooszczędne, wydajne i ekologiczne. Dostępne są różne modele i mocowania, takie jak gwint E27, E14 czy też GU10. Należy dopasować odpowiedni model w zależności od zastosowania. Żarówki LED są oszczędne i trwałe, a jednocześnie oferują różne temperatury barwne i natężenie światła.

Spoty LED. Są niewielkie, praktyczne i nowoczesne. Oferują strumień światła o dużym natężeniu, który wyznacza wyróżniony wycinek przestrzeni.

Lampy sufitowe. Lampy sufitowe LED są montowane na suficie i mogą mieć różne kształty i wzory. Mogą dostarczać ogólne oświetlenie lub skupiać się na konkretnych obszarach w pomieszczeniu – m.in. na biurku.

Lampki nocne LED. Są to małe lampki, które służą do stworzenia delikatnego oświetlenia w sypialniach czy pokojach dziecięcych. Mogą zapewniać różne efekty świetlne, m.in. budować nastrój.

Lampy stołowe i biurkowe LED. Są one przeznaczone do oświetlania miejsc pracy, takich jak biurka, stoły czy stoliki nocne. Oferują regulację natężenia światła i często posiadają funkcje dodatkowe, takie jak porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Reflektory LED. Są używane głównie do oświetlania konkretnych obszarów, takich jak galerie sztuki, wystawy sklepowe, a także do podświetlania elementów architektonicznych w pomieszczeniach.

Sprawdź także:

Porcelana na każdą okazję

Naczynia z porcelany to przedmioty pełne specyficznego kunsztu i artyzmu. Porcelana jest bowiem unikalnym i szlachetnym materiałem, który...

Ciekawostki o mrówkach: Ile żyje mrówka? Co jedzą mrówki?

Mrówki to małe i pracowite owady. Można je spotkać w mieście, w parku oraz w lasach. W Polsce...

Tłoczenie profili z tworzyw sztucznych. Na czym to polega?

Znajomość procesu produkcji profili poprzez ich wytłaczanie, jego zalet i zastosowań, pozwala lepiej zrozumieć, jak wielką rolę odgrywają...

Jak naprawiać dylatacje posadzek przemysłowych?

Różnego rodzaju posadzki, a zwłaszcza betonowe, są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Na szczęście istnieją różne sposoby, żeby...