Mieszkanie w ścisłym centrum miasta, czy kawałek dalej?

Każdy, kto stoi przed wyborem mieszkania – czy to na wynajem, czy na własność – w pierwszej kolejności zastanawia się przede wszystkim nad jego lokalizacją. Mieszkanie w centrum miasta ma mnóstwo zalet, jednak można znaleźć również potencjalne wady. Wybór lokum poza centrum – podobnie! Na co więc lepiej się zdecydować?

Mieszkanie w centrum dużego miasta: zalety i wady 

Centrum z pewnością oferuje najwięcej pod każdym względem. Jest doskonale skomunikowane z innymi częściami miasta. Znajduje się w nim również najwięcej lokali usługowych i punktów handlowych. Nie ma więc problemu z poruszaniem się po mieście, z zakupem leków na nocnym dyżurze w aptece czy z szybkimi zakupami. 

Z drugiej jednak strony ci, którzy mieszkają w centrum, czasem wskazują na dość duży ruch przez całą dobę. W centrum miasta jest spore zagęszczenie kawiarni, klubów nocnych i dyskotek, co może generować hałas. Dodatkowo przez to, że centrum jest zabudowane, może być odczuwalny deficyt terenów zielonych. 

Mieszkanie w centrum, czy poza nim? 

W Warszawie dzielnice położone w centrum oferują to, co najlepsze: a więc dostęp do rozbudowanej infrastruktury, a przy tym zielone, rekreacyjne tereny. To także spora oszczędność czasu i pieniędzy, w związku z dojazdami do pracy lub szkoły. Centralne dzielnice oferują szeroki zakres dostęp do różnych aktywności i rozrywek. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na zamieszkanie właśnie tutaj. Odnajdą się w nim zarówno osoby młode, jak i pary planujące założenie rodziny.  

To między innymi z tego powodu nowe mieszkania na warszawskiej Woli cieszą się ogromną popularnością. Lokale mieszkalne i użytkowe o różnym metrażu i nowoczesnym designie są łatwe do zaaranżowania na różne potrzeby. W dodatku sąsiedztwo stacji metra Rondo Daszyńskiego zapewnia błyskawiczne i bezproblemowe przemieszczenie się w inne rejony stolicy bez względu na porę dnia. 

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Malowanie kaloryferów. Jak pomalować kaloryfer krok po kroku?

Malowanie to sposób na szybkie i tanie odświeżenie bądź nadanie nowego wyglądu wielu przedmiotom. Pomalować można między innymi...

Kara za brak rachunków za wywóz szamba może poważnie obciążyć budżet. Jak prawidłowo pozbywać się nieczystości i uniknąć problemów?

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości z wykorzystaniem szamba, musisz wiedzieć, że brak regularnego rozliczania się z usługami związanymi z...

Jakie są największe zalety budowy domków bez pozwolenia?

Czy w Polsce można legalnie wybudować domek bez pozwolenia? Tak, jeśli jego powierzchnia nie przekracza 35 m2. Wówczas,...

Powietrzna pompa ciepła – wygodne i ekologiczne rozwiązanie

Twój dom jest miejscem, gdzie powinny zaczynać się wszystkie zmiany dotyczące ochrony środowiska. Możesz mieć swój wkład w...