Mieszkanie w ścisłym centrum miasta, czy kawałek dalej?

Każdy, kto stoi przed wyborem mieszkania – czy to na wynajem, czy na własność – w pierwszej kolejności zastanawia się przede wszystkim nad jego lokalizacją. Mieszkanie w centrum miasta ma mnóstwo zalet, jednak można znaleźć również potencjalne wady. Wybór lokum poza centrum – podobnie! Na co więc lepiej się zdecydować?

Mieszkanie w centrum dużego miasta: zalety i wady 

Centrum z pewnością oferuje najwięcej pod każdym względem. Jest doskonale skomunikowane z innymi częściami miasta. Znajduje się w nim również najwięcej lokali usługowych i punktów handlowych. Nie ma więc problemu z poruszaniem się po mieście, z zakupem leków na nocnym dyżurze w aptece czy z szybkimi zakupami. 

Z drugiej jednak strony ci, którzy mieszkają w centrum, czasem wskazują na dość duży ruch przez całą dobę. W centrum miasta jest spore zagęszczenie kawiarni, klubów nocnych i dyskotek, co może generować hałas. Dodatkowo przez to, że centrum jest zabudowane, może być odczuwalny deficyt terenów zielonych. 

Mieszkanie w centrum, czy poza nim? 

W Warszawie dzielnice położone w centrum oferują to, co najlepsze: a więc dostęp do rozbudowanej infrastruktury, a przy tym zielone, rekreacyjne tereny. To także spora oszczędność czasu i pieniędzy, w związku z dojazdami do pracy lub szkoły. Centralne dzielnice oferują szeroki zakres dostęp do różnych aktywności i rozrywek. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na zamieszkanie właśnie tutaj. Odnajdą się w nim zarówno osoby młode, jak i pary planujące założenie rodziny.  

To między innymi z tego powodu nowe mieszkania na warszawskiej Woli cieszą się ogromną popularnością. Lokale mieszkalne i użytkowe o różnym metrażu i nowoczesnym designie są łatwe do zaaranżowania na różne potrzeby. W dodatku sąsiedztwo stacji metra Rondo Daszyńskiego zapewnia błyskawiczne i bezproblemowe przemieszczenie się w inne rejony stolicy bez względu na porę dnia. 

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Skąd się biorą muchy w okapie oraz kominie? Jak się ich pozbyć?

Muchy to prawdziwa zmora w każdym domu. W Polsce w okresie wiosenno-letnim stają się bardzo uciążliwe, szczególnie że...

Czy straż miejska może wejść do domu bez zgody właściciela? Co musisz wiedzieć by chronić swoją prywatność?

Wiele osób zastanawia się nad swoimi prawami oraz obowiązkami względem straży miejskiej. Nie jest to łatwe zagadnienie, ponieważ...

Jak urządzić stylową kuchnię w stylu prowansalskim? Estetyka i wygoda w jednym

Kuchnie w stylu prowansalskim zachwycają swoją jasną zabudową, która wprowadza do wnętrza jeszcze więcej światła, ale i praktycznymi...

Mała wspólnota mieszkaniowa – przepisy. Czy trzeba do niej należeć? Prawo uległo zmianie

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zamieszkuje w niewielkich wspólnotach mieszkaniowych, które wymagają odpowiedniego zarządzania i administrowania. W...