Montaż mebli – oszczędność czasu: korzyści z wynajmu profesjonalnego montażysty

Często okazuje się, że montowanie mebli to praca wymagająca czasu, cierpliwości i umiejętności. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie profesjonalnego montażysty. Poniżej podamy koszt składania mebli oraz przedstawimy korzyści z takiego rozwiązania.

Dlaczego warto zatrudnić profesjonalnego montażystę mebli?

Zatrudniając fachowca, można uniknąć problemów związanych z interpretacją i realizacją montażu. Jest co najmniej kilka powodów, dlaczego montaż mebli warto zlecić fachowcowi:

 • Specyfika składania mebli. Wiele mebli wymaga skrupulatnego przestrzegania instrukcji montażu lub dodatkowych elementów. Profesjonalny montażysta zna specyfikę różnych rodzajów mebli i potrafi je prawidłowo złożyć.
 • Wiedza i doświadczenie. Nie każdy ma wprawę w posługiwaniu się narzędziami lub wie, jak radzić sobie z ewentualnymi komplikacjami podczas pracy. Wykonawca dysponuje odpowiednim sprzętem i doświadczeniem, dzięki czemu jest w stanie szybko i sprawnie zmontować meble.
 • Oszczędność czasu i uniknięcie frustracji. Składanie mebli może zająć kilka godzin lub nawet dni, w zależności od ilości i rodzaju mebli. Zatrudniając montażystę, można zaoszczędzić swój cenny czas i poświęcić go na inne sprawy.

 Aż 67% osób w Polsce nie posiada dostatecznej wiedzy w kwestii montażu mebli. Wynajmując fachowca, można skorzystać z jego umiejętności, a cennik montażu mebli jest zazwyczaj przystępny. Dodatkowo profesjonalny montażysta zapewnia gwarancję na wykonaną usługę i odpowiada za ewentualne reklamacje.

Zalety wynajmu profesjonalnego montażysty mebli

Zatrudnianie fachowca pozwala uniknąć problemów, zapewnia spokój ducha, daje dużo korzyści:

 • Szybki i precyzyjny montaż mebli. Z profesjonalną usługą można liczyć na szybką i precyzyjną realizację zlecenia. Fachowiec jest w stanie zmontować meble w krótkim terminie i z zachowaniem standardów jakości.
 • Profesjonalne narzędzia i umiejętności. Nie każdy ma w swoim domu profesjonalne narzędzia lub wie, jak prawidłowo ich używać. Wykonawca dysponuje wszystkimi niezbędnymi narzędziami i materiałami, dzięki czemu nie trzeba się o nie martwić.
 • Zapewnienie bezpieczeństwa i trwałości montażu. Montaż mebli zawsze wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ścian, podłóg, uszkodzenia elementów wyposażenia, upadku ciężkich lub nieporęcznych mebli. Montażysta stosuje odpowiednie środki ostrożności podczas przenoszenia i montowania mebli.

Zamawiając montaż mebli cena wynosi od 70 zł do 88 zł netto za godzinę. Jest to niewielki koszt w porównaniu z czasem i wysiłkiem, jaki musielibyśmy poświęcić na samodzielny montaż.

Jak wybrać odpowiedniego montażystę mebli?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na wykupienie usługi montażu powstaje odpowiedzialne zadanie – jak wybrać odpowiedniego montażystę i ile kosztuje montaż mebli.

Sprawdzenie doświadczenia i referencji

Referencje mogą potwierdzić jakość i terminowość wykonanej usługi oraz poziom satysfakcji klientów. Im więcej zrealizowanych zleceń ma montażysta, tym większa jest szansa, że będzie on w stanie poradzić sobie z różnymi rodzajami mebli. Warto sprawdzić, czy ma on referencje od poprzednich klientów.

Przegląd opinii klientów

Jest kilka sposobów znalezienia opinii klientów:

 • Na stronach internetowych.
 • Na portalach społecznościowych
 • W serwisach oceniających usługi.

Opinie klientów mogą pomóc w ocenie nie tylko jakości i ceny usługi, ale także komunikacji i współpracy z montażystą. Warto zwrócić uwagę na to, czy opinie są aktualne i czy dotyczą podobnych zleceń.

Porównanie cen i usług

Zlecając montaż mebli cennik jest zróżnicowany i dlatego można wybrać najlepszą propozycję pod względem jakości oraz kosztów. Zamawiając montaż mebli cena może się różnić w zależności od regionu, firmy i zakresu usługi. Dlatego warto sprawdzić kilka rzeczy:

 • Porównać kilka ofert.
 • Rozważyć zamówienie dodatkowych usług, takich jak transport lub demontaż starych mebli.
 • Dowiedzieć się, czy są rabaty przy większych zleceniach.
 • Zapytać, czy będzie gwarancja na wykonaną usługę.

W taki sposób można znaleźć fachowca, który spełni nasze oczekiwania i zapewni nam satysfakcję z wykonanej usługi. Usługa skręcania mebli to inwestycja, która się opłaca. Nie tylko poprawia wygląd i funkcjonalność wnętrza, ale także oszczędza czas i nerwy. Dlatego warto rozważyć wynajem profesjonalnego montażysty, który zajmie się wszystkim od A do Z.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Zadbaj o komfort podczas upałów, czyli jak schłodzić mieszkanie

Nie tylko sezon letni obfity jest w upały. Również wiosną i jesienią zdarzają się dni, kiedy to żar...

Ogród zimowy z płyt plexi. Czy to może się udać?

Ogród zimowy umożliwia wypoczywanie w promieniach słońca, nawet gdy temperatury powietrza są niskie, a aura nie sprzyja spędzaniu...

Czy można mieć karmnik na balkonie? Dokarmianie zwierząt może być problematyczne

Karmniki dla ptaków cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników przyrody. Coraz więcej osób zastanawia się, czy można...

Urządzamy sypialnię w stylu skandynawskim. Jak to zrobić?

Styl skandynawski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników wnętrzarskich trendów. Jego charakterystyczne cechy, takie jak jasne...