Schody dla psa – do czego służą i jak je wybrać?

Pies w domu dziś jest traktowany na równi z pozostałymi członkami rodziny. Dlatego zaopatruje się go w najróżniejsze przedmioty, aby czuł się w nim jak najlepiej. Obecnie wybór artykułów dla czworonogów jest bardzo duży i cały czas pojawiają się kolejne nowości. Wśród nich są schody dla psa. Czym są i do czego służą?

Pies w domu dziś jest traktowany na równi z pozostałymi członkami rodziny. Dlatego zaopatruje się go w najróżniejsze przedmioty, aby czuł się w nim jak najlepiej. Obecnie wybór artykułów dla czworonogów jest bardzo duży i cały czas pojawiają się kolejne nowości. Wśród nich są schody dla psa. Czym są i do czego służą?

Schody dla psa – jak wyglądają i do czego służą?

Schodki dla psa to praktyczny i zarazem uniwersalny gadżet, który służy dla zwierząt starszych, słabszych i otyłych. Jest dużym wsparciem dla psów cierpiących na zapalenie i bóle stawów. Skutecznie chronią kości i stawy skokowe. Nawet trzystopniowe schody ułatwiają zwierzakowi samodzielne dostanie się na łóżko, kanapę, fotel czy krzesło. Pomagają mu również wejść do samochodu i z taką samą łatwością z niego wyjść. Podsumowując, dzięki temu gadżetowi pies może z łatwością pokonywać wysokie przeszkody. 

Schody dla psa przeważnie tworzone są z pianki poliuretanowej o odpowiedniej twardości. W efekcie tego są lekkie i bezpieczne dla czworonoga. Przyjemna w dotyku wysokiej jakości tkanina, nadaje całości elegancki wygląd. Teraz z łatwością można znaleźć schody ze zdejmowanym pokrowcem, który jest wygodny w czyszczeniu. Producenci nierzadko informują o możliwości prania w pralce. 

Jak wybrać odpowiednie schody dla psa?

Wybór schodów dla psa nie jest trudny, ale wymaga zwrócenia uwagi na wiele ważnych szczegółów. Wymienić należy wytrzymałość i stabilność konstrukcji. Schody powinny posiadać antypoślizgową powierzchnię stopni. Wybierając je, należy zwrócić uwagę na cechy produktu zapewniające użytkownikowi bezpieczeństwo. Druga ważna sprawa to wymiary. Zbyt wysokie i duże stopnie mogą być trudne do pokonania dla psa małej rasy. Dlatego schody te są bardzo różne, a wybór ostateczny należy do każdego z osobna. 

Wybierając schody dla psa, nie należy zbyt mocno sugerować się ich ceną. Zdecydowanie ważniejsza jest jakość wykonania oraz funkcjonalność. Niech zakup ten posłuży przez dłuższy czas. Warto też zwrócić uwagę na wygląd schodków. Może niech będą wykończone tkaniną w kolorze kanapy czy fotela, do którego będą prowadzić. Dzięki temu ten dodatkowy element w pomieszczeniu nie zakłóci jego estetyki. 

Gdzie kupić dobre schody dla psa?

Obecnie schody dla psa można kupić w sklepie z artykułami dla zwierząt. Trzeba jedynie mieć świadomość, że w sklepach stacjonarnych ten wybór będzie zdecydowanie mniejszy. Dlatego warto rozejrzeć się w sieci, gdzie sprzedawcy kładą duży nacisk na urozmaicenie asortymentu. Dobrze wybrany sklep to połowa sukcesu. Później pozostaje tylko na podstawie oczekiwań i potrzeb psa, dobrać odpowiednie dla niego schodki. Za schody dla psa trzeba zapłacić nawet przeszło 300 zł, zależnie od sklepu i modelu. Jest to niemały wydatek w porównaniu do innych artykułów dedykowanych tym czworonogom. Jednak może służyć przez lata i to nawet niejednemu zwierzakowi. Także nie ma powodu do zmartwień i tym bardziej nie warto oszczędzać. Taki przedmiot to duże udogodnienie zarówno dla samego psa, jak i dla jego opiekuna. 

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Jakie są największe zalety budowy domków bez pozwolenia?

Czy w Polsce można legalnie wybudować domek bez pozwolenia? Tak, jeśli jego powierzchnia nie przekracza 35 m2. Wówczas,...

Ile kW pieca na m2, czyli dobór mocy kotła na pellet

Dobranie odpowiedniego pieca jest bardzo ważną decyzją, która może wpłynąć na kolejne długie lata płacenia rachunków. Aby zrobić...

Elektronarzędzia do ogrodu – od czego zacząć?

Wybór elektronarzędzi do ogrodu powinien być odpowiednio przemyślany, aby w późniejszym czasie okazał się praktyczny. Nie wiesz, od...

Unikalne fotele z atestem medycznym. Zobacz, jak uniknąć bólu kręgosłupa w pracy i domu!

Osoby, które cierpią na bóle kręgosłupa powinny zadbać o to, aby ich miejsce pracy było ergonomiczne. Istotnym elementem...