Światełka, które sprawią, że Twoja choinka będzie błyszczeć

Wiele osób podziela pogląd, że choinka bez światełek to jedynie imitacja bożonarodzeniowego drzewka. Choinka powinna mieć lampki. Muszą być bezpieczne i mieć odpowiednią klasę szczelności, jeśli wybierasz je na zewnątrz. Mogą być zasilane z gniazdka lub na baterię. Oto zestawienie podstawowych rodzajów światełek na choinkę – jakie rodzaje lampek na choinkę wybrać?

Wybrać kolorowe czy białe lampki choinkowe?

Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to kolor lampek, który powinien pasować do kolorystyki ozdób lub z nią kontrastować. Na przykład większość dekoracji jest złota – wybierz lampki choinkowe dające ciepłe światło. Jeśli choinka jest utrzymana w tonacji chłodnej i planujemy ustawić ją w ultranowoczesnej aranżacji, dobrym wyborem mogą być światełka o barwie zimnej i białej. Wielokolorowe światełka na choinkę spodobają się tradycjonalistom – rozświetlają wnętrze feerią barw.

Lepsze malutkie punkty świetlne czy większe żarówki na choinkę?

Mniejsze lampki świetlnie nadają się na niewysokie choinki. Mogą mieć formę diodowych ledów – warto wybierać oświetlenie LED, ponieważ jest energooszczędne. Dostępne są również łańcuchy świetlne z lampkami-żarówkami. Świetnie wyglądają na większych choinkach ozdabianych w stylu retro i vintage. Dostępne są również sznury oświetlenia choinkowego w kształcie drewnianych gwiazdek, aniołków, mikołajów itd. Są rozwiązaniem dwa w jednym – łączą funkcję dekoracji świetlnej i ozdób choinkowych.

Potrzebujesz światełek na choinkę do domu czy na zewnątrz?

Na opakowaniu powinno znajdować się oznaczenie CE, które informuje o tym, że światełka zostały wyprodukowane zgodnie z normami Unii Europejskiej. Jeśli planujesz rozwieszać lampki na zewnątrz zwróć uwagę na klasę ochrony – łańcuch lampek oznaczony IP44 ma wodoodporną konstrukcję, wiec jest zabezpieczony przed deszczem i można go bez problemu rozwieszać na choinkach zewnętrznych. Jeszcze wyższe bezpieczeństwo zapewniają klasy IP65 oraz IP66.

Zwróć też uwagę na długość światełek na choinkę oraz na sposób zasilania. Wiele modeli ledowych można zasilać bateriami, dzięki czemu nie trzeba ustawiać choinki w pobliżu gniazdka. Dobrym rozwiązaniem mogą być też lampki solarne, czyli zasilane energią słoneczną.

Sprawdź także:

Mała kuchnia, wielkie możliwości. Jak hokery mogą optymalizować przestrzeń

Wielu z nas marzy o przestronnej, jasnej kuchni, w której przygotowywanie posiłków staje się czystą przyjemnością, a każdy...

Pompy ciepła – popularne rozwiązanie we współczesnym budownictwie

Zwiększająca się świadomość ekologiczna oraz stale rosnąca konkurencja w sektorze grzewczym, sprawiają, że pompy ciepła są coraz częściej...

Karnisz na okno czy na całą ścianę?

Wybierając karnisz na okno czy na całą ścianę trzeba to przemyśleć. Ten wybór zależy od kilku istotnych czynników....

Furtka wymiary. Standardowa szerokość furtki wejściowej

Furtka to element ogrodzenia. Stanowi komplet wraz z bramą wejściową, którą montuje się blisko siebie. Furtkę mocuje się...