Urządź swoje domowe biuro!

Możliwość wykonywania pracy zdalnie w domowym zaciszu to ogromne ułatwienie, z którego korzysta wiele osób na całym świecie. Brak konieczności dojazdów do biura oznacza wielką oszczędność czasu. Aby praca wykonywana w domu cechowała się odpowiednią wydajnością, trzeba pamiętać o właściwej aranżacji przestrzeni biurowej. Oto kilka wskazówek, które warto mieć na uwadze przy urządzaniu domowego biura.

Dlaczego aranżacja przestrzeni biurowej jest istotna?

Każda osoba, która wykonuje swoje zawodowe obowiązki w domowym zaciszu, powinna mieć odpowiednio urządzone biuro. Zaaranżowanie miejsca służącego do wykonywania pracy jest bardzo istotne – bez względu na to, czy będzie to niewielki kącik w sypialni bądź oddzielny pokój. 

Wygospodarowanie osobnej strefy służącej wyłącznie do pracy poprawia poziom skupienia. Gdy dane miejsce będzie kojarzyć nam się wyłącznie z zawodowymi obowiązkami, łatwiej będzie opierać się rozproszeniom. Wydzielenie miejsca na biuro w domowym zaciszu pomaga także oddzielić obowiązki zawodowe od tych domowych i unikać zostawania „po godzinach”. Innymi słowy, osobna przestrzeń biurowa pomaga, by wraz z końcem czasu pracy opuścić swoje stanowisko i zająć się np. ugotowaniem obiadu. 

W jakim miejscu urządzić domowe biuro?

Na domowe biuro można zaaranżować każde ciche i spokojne miejsce. W domowym biurze powinniśmy zgromadzić wszystkie przedmioty i narzędzia związane z pracą. Warto też  odpowiednio wyodrębnić je od innych pomieszczeń. Omawiana przestrzeń powinna także mieć jak największy dostęp do dziennego światła. Dzięki światłu dziennemu jesteśmy bardziej pogodni, lepiej zmotywowani do pracy. W przypadku osób, które pracują przez kilka lub kilkanaście godzin dziennie, dostęp do dziennego światła pełni niezwykle ważną rolę. Urządzając domowe biuro trzeba także koniecznie pamiętać o zasadach ergonomii. 

Ergonomiczny fotel biurowy

Jeśli chodzi o fotele biurowe, to obecnie producenci mebli oferują ogromną liczbę zróżnicowanych modeli. Wybierając krzesło do domowego biura zwracajmy szczególną uwagę na jakość wykonania a także ergonomiczność. 

Oparcie fotela powinno mieć odpowiednią długość. Krzesło biurowe musi mieć koniecznie funkcję regulacji wysokości i nachylenia i zapewniać oparcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Dzięki temu nawet gdy będziemy siedzieć przy biurku przez wiele godzin, nie będą nam dokuczały żadne dolegliwości bólowe. 

Jakie biurko do domowego biura sprawdzi się najlepiej? 

Czym powinno cechować się odpowiednie biurko do domowego biura? Powinno ono być wykonane z materiałów wysokiej jakości, zaś jego rozmiar musi być w pełni dostosowany do osoby, która będzie z niego korzystała. Bardzo istotne jest także to, by bez trudu można było na nim pomieścić wszystkie urządzenia i dokumenty. 

Optymalne wymiary biurka to około 130-160 cm długości i 65-75 cm szerokości. Wysokość biurka powinna wynosić około 75 cm, jednakże osoby bardzo wysokie powinny postawić na nieco wyższe modele. Ważne jest to, by siedząc przy biurku można było bez trudu wygodnie ułożyć ręce na blacie. 

Przy ustawianiu biurka zwracajmy uwagę, by miało ono jak największy dostęp do naturalnego światła. Z tego względu najlepiej, gdy umieścimy biurko jak najbliżej okna. 

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Montaż mebli – oszczędność czasu: korzyści z wynajmu profesjonalnego montażysty

Często okazuje się, że montowanie mebli to praca wymagająca czasu, cierpliwości i umiejętności. Dlatego coraz więcej osób decyduje...

Róża w ziemniaku. Jak stworzyć swoje własne kwiatowe arcydzieło w nieoczywisty sposób?

Czy wiesz, że ukorzenienie róży w ziemniaku to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie pięknych i...

WC na działce – Przepisy obowiązujące w Polsce

Warto wiedzieć, w jaki sposób sprawa toalety na działkę jest regulowana przez polskie prawo. Sprawdź na co należy...

Baterie marki Grohe – jakie z nich sprawdzą się do umywalki nablatowej?

Armatura Grohe cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce i za granicą ze względu na wysoką jakość. Producent oferuje...