Bezprzewodowy klucz udarowy i jego zastosowania

Marka Milwaukee jest bardzo dobrze znana na rynku narzędzi i elektronarzędzi, stale poszerza swoją ofertę produktową i udoskonala asortyment. Nie inaczej jest z takimi narzędziami, jak klucze udarowe (zwłaszcza zasilane akumulatorowo), które znajdują szerokie zastosowanie podczas przeróżnych czynności – od remontowo-budowlanych aż po zastosowania w mechanice. Jak działa, dlaczego jest bezpieczny i tak efektywny? Odpowiedzi szukaj w poniższym artykule!

Jak działa klucz udarowy na baterie od Milwaukee?

Klucze udarowe Milwaukee odkręcają/dokręcają śruby, wykorzystując udar. Udarem nazywane są uderzenia o wysokiej częstotliwości, które kierują swoją siłę w przekładnię głowicy obracającej się w urządzeniu. Niejednokrotnie wiele osób musiało zmagać się z mocno zakręconą, wręcz zapieczoną śrubą, używając zwykłego klucza. Aby śruba puściła, należało w ten klucz czymś uderzyć. Pod wpływem uderzenia śruba luzowała się i była możliwa do odkręcenia.

Tak właśnie działa klucz udarowy Milwaukee. Różnica leży w bezpieczeństwie udaru klucza na baterie, której wyżej opisana metoda nie mogła mieć. Klucz dokręca i odkręca śruby do odpowiedniego momentu obrotowego. Co to oznacza w praktyce? Kluczem udarowym nie naruszy się gwintu i nie złamie śruby, co mogłoby się zdarzyć, gdyby zostały użyte inne narzędzia.

Klucz udarowy wywołuje regularne drgania i uderzenia o odpowiedniej mocy i częstotliwości. Są bezpieczne dla samego urządzenia, jak i odkręcanych/dokręcanych śrub. Na rynku występują przeróżne urządzenia tego typu. Mały klucz udarowy świetnie sprawdzi się podczas drobnych napraw remontowych w domu. Duże klucze z bateriami o sporej pojemności mogą zostać wykorzystane do cięższych prac. Na przykład podczas odkręcania zapieczonych w gwincie śrub koła samochodowego.

Akumulatorowy klucz udarowy – gdzie się sprawdza?

Elektronarzędzia zasilane akumulatorowo nie są przeznaczone do pracy typu nieustannego. Wynika z tego, że obszarem ich użytku będzie na przykład warsztat domowego majsterkowicza, ale nie tylko! Klucz udarowy Milwaukee zasilany baterią przyda się w:

  • prac naprawczych (dom, ogród);
  • domowych prac montażowych (składanie mebli etc.);
  • wymianie opony samochodowej (odkręcanie/dokręcanie śrub).

To oczywiście tylko niektóre z zastosowań tego typu narzędzi. Warto nadmienić, że ich funkcjonalność bierze się także z mobilności. Sieciowe klucze potrzebują zasilania z instalacji elektrycznej, sprawdzają się więc jako narzędzia stacjonarne. Klucz udarowy akumulatorowy Milwaukee można zabrać ze sobą wszędzie.

Uprzednio naładowana bateria pozwala na użycie klucza udarowego tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. To oznacza, że wszelkie awaryjne sytuacje, gdzie potrzeba dużej siły do dokręcenia lub odkręcenia śrub, mogą być rozwiązane właśnie dzięki użyciu klucza udarowego.

Klucze czy grzechotki udarowe?

Grzechotka udarowa to tak naprawdę mniejsza wersja klucza z udarem. Różnica między urządzeniami wynika z ich wielkości i kształtu. Grzechotka jest niewielka, poręczna, wyposażona w wydajny akumulator i świetna podczas prac łączeniowych związanych z odkręcaniem/dokręcaniem niewielkich śrub.

Jest przydatna podczas domowych prac, w mechanice pojazdowej, podczas naprawy przeróżnych urządzeń. Nie jest ciężka, można ją schować niemalże wszędzie (nawet w kieszeni!), a jej akumulator bardzo szybko się ładuje.

Klucze i grzechotki udarowe na akumulator to bardzo przydatne narzędzia. Wykorzystywane są bardzo intensywnie w branżach elektrycznych, budowlanych, mechanice pojazdowej i wielu innych dziedzinach. Warto mieć przynajmniej jeden w swoim zestawie narzędzi!

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Jak urządzić stylową kuchnię w stylu prowansalskim? Estetyka i wygoda w jednym

Kuchnie w stylu prowansalskim zachwycają swoją jasną zabudową, która wprowadza do wnętrza jeszcze więcej światła, ale i praktycznymi...

Jak wygląda budowa hal namiotowych?

Budowa hal namiotowych jest procesem wymagającym specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie konstrukcji tymczasowych. Charakteryzuje się ona szybkością...

Gdzie kupić meble kuchenne? Na co zwrócić uwagę?

W urządzaniu kuchni niezwykle ważną rolę odgrywa odpowiedni dobór mebli kuchennych. Powinny one nie tylko dobrze się prezentować,...

Najmodniejsze kolory we wnętrzach na 2023 rok

Trendy wnętrzarskie odzwierciedlają to, co dzieje się w ruchu kulturowym na świecie. Kolejni projektanci napędzają całą machinę, która...