Dlaczego warto kupić kosiarkę elektryczną?

Trawnik stanowi wizytówkę ogrodu, dlatego należy go odpowiednio pielęgnować. Pomoże w tym właściwie dobrana kosiarka. Modele elektryczne uważane są za najprostsze w użyciu.

W jakich przypadkach sprawdzi się kosiarka elektryczna?

Kosiarki elektryczne występują w różnych rozmiarach, co sprawia, że można je stosować w małych lub średnich ogrodach. Urządzenia te potrzebują stałego dostępu do prądu. Podczas pracy należy uważać na to, by nie najechać na przewód elektryczny. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się kosiarki z akumulatorem, które ułatwiają manewrowanie i pozwalają działać na większym obszarze. Kosiarki elektryczne stanowią dobry wybór dla osób dbających o środowisko, ponieważ będący źródłem ich energii prąd nie emituje toksycznych dla otoczenia spalin. Pracują one na niższych obrotach. Poszczególne modele różnią się od siebie wielkością i mocą.

Jakie są zalety kosiarek elektrycznych?

Wspomniana wyżej cecha kosiarek elektrycznych, czyli niskie obroty, gwarantuje ich cichą pracę, dzięki czemu korzystanie z urządzenia nie zaburza spokoju sąsiadów i jest komfortowe. To też jedne z najlżejszych znanych sprzętów do koszenia trawy, dlatego w ich pchanie nie trzeba wkładać dużo siły. Atutem modeli z akumulatorem jest dodatkowo brak kabla i duże pole manewru. Modele wymagające podłączenia do prądu z kolei nie rozładują się i mogą pracować w sposób ciągły. Niezależnie od wybranego typu kosiarek elektrycznych, ich źródło zasilania jest tańsze niż np. ropa.

Jaką kosiarkę elektryczną wybrać?

Podczas wyboru kosiarki elektrycznej ważne są przede wszystkim parametry urządzenia, w tym moc silnika. Te o mocy poniżej 1000 W sprawdzą się na małych powierzchniach z niewielką ilością nierówności. Zbyt słaby sprzęt może szybko ulec zniszczeniu. Warto zwrócić uwagę również na to, czy kosiarka jest wyposażona w dodatkowy kosz, do którego trafia koszona trawa. Dzięki temu nie trzeba będzie jej później grabić.

Kosiarki elektryczne STIGA

Kosiarki elektryczne STIGA cechują się niezawodnością, solidnością i łatwością użycia. Posiadają przewód elektryczny i nadadzą się do użytkowania w mniejszych, przydomowych ogródkach. Do wyboru są modele do zbierania, mulczowania i wyrzutu tylnego. System zbierania do kosza pozwala na gromadzenie ścinków trawy w pojemnych koszach podczas koszenia. Dzięki temu trawnik pozostanie w idealnym stanie. System mulczowania zapewnia idealnie ściętą i nawiezioną murawę w krótkim czasie. Funkcja mulczowania sprawdzi się w przypadku niezbyt wysokiej trawy. Wystarczy zamontować zaślepkę mulczującą, która rozdrabnia i równomiernie rozkłada skoszoną trawę na murawie w formie naturalnego nawozu. System wyrzutu tylnego może być stosowany w sytuacjach, gdy trawa jest zbyt długa, by zbierać ją do kosza, a użytkownikowi nie przeszkadza pokos zostawiony na trawniku. Kosiarka wyposażona w niego szybko kosi wysoką trawę i pozostawia pokos ułożony w równych rzędach. Ergonomiczne uchwyty ułatwiają prowadzenie sprzętu.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Fronty akrylowe czy lakierowane?

Projektowanie kuchni jest bardzo często ciężkim zadaniem, a to wszystko przez wymagania klientów, którzy wymyślają coraz to trudniejsze...

Ile kosztuje dom z prefabrykatów? Cena 2022. Poznaj rodzaje domów prefabrykowanych

Dom z prefabrykatów może być świetną alternatywą do domów modułowych. Ile kosztuje dom z prefabrykatów? Cena, jak i...

Jak urządzić ogród tanio, ale z klasą? Kilka wartościowych wskazówek

Pomysł na ogród? Może ich być wiele, ale liczy się wygoda i efekt końcowy. Budżetowe rozwiązania pomogą w...

Co na ścianę w jadalni?

Jadalnia to miejsce, w którym zwykle spędza się dużo czasu, czy to podczas codziennych posiłków, czy przy specjalnych...