Do jakich wnętrz pasują lampy z mosiądzu?

Mosiądz to niezwykle interesujący materiał do wytwarzania elementów wyposażenia wnętrz. Kojarzy się dość staroświecko, jednak elementy wystroju i wyposażenia wykonane z mosiądzu mogą znakomicie uzupełnić wystrój pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Lampa wisząca z mosiądzu może stać się najbardziej przykuwającym wzrok elementem wnętrza i zdecydować o jego charakterze.

Mosiądz w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne wnętrza kojarzą się z odcieniami szarości, czerni i bieli. Do takich wnętrz bardzo często wybiera się nowoczesne proste dodatki w kolorze srebrnym. Gdyby jednak przełamać styl detalem w postaci lampy z mosiądzu o nieoczywistym kształcie, wnętrze nabrałoby natychmiast indywidualnego charakteru. Mosiądz to metal w odcieniach brązu bądź też ciemnej żółci. Zestawiony z nowoczesnymi, prostymi meblami może stanowić dla nich niezwykle interesujący kontrapunkt.

Lampy z mosiądzu będą również bardzo dobrze wyglądać we wnętrzach kolorowych. Mosiężna lampa w połączeniu sofą lub dywanem w intensywnych kolorach stworzy wnętrze o wakacyjnym klimacie.

Lampy z mosiądzu wykonywane są w wielu różnych formach. Często nawiązują do tradycyjnych wzorów, mogą kształtem odwzorowywać zwierzęta lub ptaki. Mogą jednak również przybierać bardziej abstrakcyjną formę. Współczesne wzornictwo proponuje wiele możliwości i daje bardzo szeroki wybór odpowiednich modeli.

Mosiądz w lofcie 

Lampy z mosiądzu znakomicie wyglądać będą w mieszkaniach typu loft. W takich wnętrzach sprawdzą się zarówno bardzo proste formy, jak i formy nawiązujące do stylistyki ubiegłego, lub nawet jeszcze wcześniejszego stulecia. Mogą to być lampy w stylu art deco, lub też np. lampy nawiązujące do charakterystycznej, pełnej ornamentów stylistyki XIX- wiecznej. Osoby, które nie są zwolennikami przełamywania stylów, mogą wybrać do mieszkania typu loft lampy wykonane z nawiązaniem do wzornictwa przemysłowego. Ciągłość stylistyczna zachowana w tak urządzonym pomieszczeniu da wspaniały spójny efekt.

Mosiądz w stylu rustykalnym

Wnętrza rustykalne są jakby stworzone do tego, by uzupełnić je lampami z mosiądzu. Ozdobne staroświeckie formy sprawią, że wnętrze będzie przytulne i ciepłe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w tego rodzaju wnętrzu umieścić dla kontrastu lampę z mosiądzu o prostej formie. Zaprojektowana tak, by dawała dobre oświetlenie, może dać również świetny efekt wizualny.

Lampa wisząca, lampa stojąca

Lampa wisząca z mosiądzu w każdym wnętrzu natychmiast przykuje uwagę. Może dawać jednak niewystarczającą ilość światła, zwłaszcza w dużym pomieszczeniu. Świetnym uzupełnieniem lamp wiszących są lampy stojące lub kinkiety. Kinkiety dają nastrojowe oświetlenie, natomiast lampa stojąca ma ten walor, że można w każdej chwili przenieść ją w inne miejsce. Wyposażając jednak wnętrze w stojące lampy z mosiądzu, należy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Warto pamiętać o zabezpieczeniu ich przed przewróceniem się. Mosiądz jest metalem dosyć ciężkim. Lampy z mosiądzu stojące powinny mieć solidną podstawę, lub też powinny stać w miejscach, w których nie tak łatwo będzie je przewrócić.

Taką lampę znajdziesz na https://www.ordesign.pl/p/lampa-wiszaca-contina-mosiadz,801.html

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Jak narzędzia to tylko wysokiej jakości.

Nawet najdrobniejsze prace w naszym domu, można zlecić ekipie remontowej, czy też majstrowi. Jest to jednak spora ujma...

Sianie trawy – jak i kiedy siać trawę?

Marzeniem każdego właściciela domu jednorodzinnego czy ogrodnika opiekującego się publicznie dostępnym ogrodem jest zadbany, soczyście zielony trawnik. Odpowiednie...

Salon w stylu nowojorskim – porady, inspiracje

Piękne wnętrza w amerykańskim stylu, szczególnie te nowojorskie, zachwycają każdego. Trudno się dziwić – stanowią idealne połączenie klasyki...

Rozdzielność majątkowa a wspólny dom – Co warto wiedzieć?

Dowiedz się, jak rozdzielność majątkowa wpływa na wspólny dom i jakie są jej korzyści.