Jak wybrać odpowiednią firmę budowlaną?

Osobie, która ma w posiadaniu działkę budowlaną, zakupiła projekt swojego domu, załatwiła wszelkie formalności powiązane z uzyskaniem pozwolenia na budowę, pozostaje tylko wybranie właściwej firmy budowlanej. Dom, w którym ma docelowo zamieszkać rodzina na długie lata, musi być solidnie wykonany, dlatego tak ważne będzie znalezienie odpowiednich fachowców.

Wykwalifikowani wykonawcy do budowy domu – skąd ich wziąć?

Jeżeli w niedalekiej odległości od naszej działki budowane są inne domy, warto przejść się na spacer i zobaczyć place budowy. Jeżeli któryś z ich zwróci pozytywnie naszą uwagę, będzie to idealny powód, żeby dopisać zatrudnionych tam fachowców do posiadanej listy przyszłych wykonawców.

Firmy budowlane, mogą być także polecane przez wybranych producentów budowlanych surowców. Jest to bardzo cenne dla nas źródło informacji, jeżeli podejmiemy decyzję o wybudowaniu domu w rzadko stosowanej albo też nowoczesnej technologii.

Nie ważne, czy będzie to firma budowlana z Warszawy czy z Krakowa, warto zajrzeć także na fora internetowe. W tym przypadku, jednakże wskazane jest zachowanie dystansu oraz dokładne sprawdzanie wszystkich zdobytych tym sposobem informacji. Nie każda znaleziona w ten sposób informacja będzie rzetelna (można się wręcz skłaniać do twierdzenia, iż znacząca ich część pozostaje w ogóle nieprawdziwa).

Na co zwracać uwagę wybierając ekipę budowlaną?

Nie warto wybierać pierwszej z brzegu ekipy budowlanej, gdyż ryzyko jest zbyt duże przy tak sporych inwestycjach, jak chociażby wspomniana budowa domu. Dobrą metodą na poczet sprawdzenia firmy budowlanej, będzie podjęcie kontaktu ze wcześniejszymi jej klientami oraz zapoznanie się z wykonanymi przez nią pracami. Musimy dowiedzieć się przede wszystkim, czy w czasie współpracy nie było jakiś kłopotów z terminami, finansami czy chociażby bałaganem obecnym na budowie. Uczciwe przedsiębiorstwo nie może odmówić nam pokazania zdjęć wykonanych budynków, a ponadto zachęci nas do skontaktowania się ze wcześniejszymi klientami.

Przed zawarciem stosownej umowy powinniśmy sprawdzić, czy firma ma w posiadaniu właściwe certyfikaty, jaką liczbę pracowników zatrudnia i czy są oni właściwie przeszkoleni, czy przedsiębiorstwo prowadzi legalną działalność, czy ma w posiadaniu dobrze dobrany sprzęt oraz narzędzia, jak i czy któryś spośród pracowników posiada uprawnienia do bycia kierownikiem budowy, na którym spoczywać będzie docelowo odpowiedzialność za całość projektu i który postara się dopilnować właściwego przeprowadzenia prac.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Praktyczne porady, dzięki którym znajdziesz baterie łazienkowe dopasowane do Twoich potrzeb

Czy wiesz, że wybór baterii łazienkowych to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale również estetyki łazienki? Starannie dobrane detale...

Jak przekształcić dom i salon w miejsce bardziej komfortowe i ciche?

W naszych domach pragniemy znaleźć przystań, miejsce, które stanowi ucieczkę od codziennego zgiełku. 1. Wstęp W naszych domach pragniemy znaleźć...

Kiedy warto zdecydować się na magnes pierścieniowy z wkrętem?

Jeżeli ktoś użyje nazwy metale ziem rzadkich, nie za bardzo będzie wiadome o co chodzi. Inaczej jednak będzie,...

Instalacja TV z multiswitchem: przewodnik krok po kroku do montażu wtyku złącza typu F

Jak w sposób profesjonalny ale i łatwy zamontować system satelitarny SAT? Zapraszamy do lektury artykułu! Realizacja samodzielnego montażu złącza...