Jakie drzwi wejściowe wybrać, gdy mieszkamy w bloku?

Mieszkanie w bloku rządzi się swoimi prawami. Pomimo bliskości sąsiadów chcielibyśmy mieć nieco prywatności. Mogą w tym pomóc odpowiednie drzwi wejściowe. Jakim modelom warto przyjrzeć się bliżej?

Zabezpiecz się przed włamaniem

Na pewno jedną z najważniejszych kwestii powinno być nasze poczucie bezpieczeństwa. Po klatce mogą chodzić różne osoby, nie tylko sąsiedzi. Czasem kod do drzwi mają również osoby trzecie, co może generować problemy.

Właśnie z tego powodu powinniśmy postawić na drzwi antywłamaniowe. Są one dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu lepiej zabezpieczą nas przed niepożądanymi „gośćmi”. Warto jednak wiedzieć, że istnieją różne modele, zapewniają one nam różne poziomy bezpieczeństwa.

Pamiętaj, że przed zakupem danego modelu warto sprawdzić, jakie są dostępne opcje na rynku. Dzięki temu wybierzemy produkt, który spełni nasze oczekiwania.

Drzwi wejściowe – na jaki materiał postawić?

Kolejną ważną kwestią jest materiał. My wyróżnimy cztery najważniejsze typy drzwi:

  • Drewniane – nie bez powodu są tak popularne. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że są one wytrzymałe oraz solidne. W ich przypadku musimy jednak pamiętać o ich regularnej impregnacji, co nie każdemu pasuje.
  • Stalowe – w blokach to właśnie na nie najczęściej natrafimy. Mają one jednak parę istotnych minusów. Jednym z nich jest słabe trzymanie ciepła, co jest szczególnie uciążliwe podczas siarczystych zim.
  • Z materiałów drewnopodobnych – wybieramy je, jeśli wersja drewniana jest dla nas zbyt droga. Są one lżejsze, jednak całkiem dobrze izolują, dzięki czemu łatwiej ogrzejemy mieszkanie.
  • Z tworzyw sztucznych – stosunek ceny do jakości jest w ich przypadku całkiem dobry. Na rynku dostępne są również modele, które wyróżniają się swoim wyglądem. Mogą być więc ciekawą alternatywą.

Optymalna szerokość drzwi wejściowych

Jeśli chodzi o tę kwestię, to standardowe wymiary wynoszą 90 cm szerokości oraz 200 cm wysokości. W starym budownictwie możemy jednak spotkać drzwi o mniejszej szerokości, jednak są one już archaizmem. Mocno ujednolicone wymiary działają na naszą korzyść. Dzięki temu zdecydowana większość oglądanych przez nas modeli będzie pasowała do naszego mieszkania pod względem wymiarów.

Modne drzwi wejściowe

Mieszkanie w bloku ciężej wyróżnić od domu jednorodzinnego. Dlatego też drzwi są pod tym względem tak istotne. To dzięki nim możemy pokazać sąsiadom, że dbamy o wystrój. To również one będą pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę nasi goście. Z tego powodu warto poświęcić nieco czasu na wybór odpowiedniego egzemplarza. Przede wszystkim musi on oczywiście pełnić odpowiednią funkcjonalność – dobrze tłumić dźwięki oraz szczelnie trzymać ciepło. Z drugiej strony rola estetyczna również jest ważna i nie powinniśmy o niej zapominać.

Mamy nadzieję, że wiesz już, na jakie drzwi wejściowe postawić! Uważnie porównaj różne modele, aby dokonać możliwie najlepszego wyboru.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Dlaczego kupowanie mebli online to świetny pomysł?

Kupowanie mebli przez internet to świetna opcja dla tych, którzy szanują swój czas. Dzięki internetowym sklepom meblowym można...

W jakie podstawowe narzędzia ogrodowe warto się zaopatrzyć?

Narzędzia ogrodnicze to bardzo pożyteczny i niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Bez wątpienia, w ten sposób można zaoszczędzić...

Skrobanie ścian. Cena rośnie. Jak samemu usunąć farbę ze ściany?

Skrobanie ścian jest czynnością, na którą decydujemy się przy gruntownym remoncie. Wymaga od nas czasu, cierpliwości i sporych...

Oprawiamy ulubione dzieła – praktyczne wskazówki aranżacyjne

Stylowe plakaty to elementy aranżacyjne, które bezpośrednio wyrażają nasze upodobania i poświadczają o wysublimowanym guście. Najczęściej po jakościowe...