Jakie zalety mają łóżka piętrowe?

Łóżka piętrowe nie są nową propozycją na rynku. Są to meble doskonale znane od wielu lat. Co więcej, dla pokaźnej grupy osób stanowią niezrealizowane marzenie z dzieciństwa. Najlepiej sprawdzają się w niewielkich sypialniach, ale na tym wcale nie koniec. Jakie są ich najważniejsze zalety? Co warto wiedzieć na ich temat? Sprawdzamy.

W jakim pomieszczeniach sprawdzają się łóżka piętrowe?

Łóżka piętrowe to meble dość specyficzne. Składają się z dwóch łóżek – jedno znajduje się wyżej niż drugie. Ich charakterystycznym elementem jest drabinka, która wykorzystywana jest do przejścia na wyżej położone posłanie. Meble tego typu są idealnym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań. Najczęściej wybierane są do pokojów dziecięcych zamieszkiwanych przez rodzeństwo, gdzie postawienie w dwóch osobnych łóżek jest niemożliwe.

Czy łóżka piętrowe są bezpieczne?

Dzieci w większości przypadków przepadają za łóżkami piętrowymi. Jednak ich rodzice nie zawsze są tak entuzjastycznie do nich nastawieni. Najczęściej obawiają się o bezpieczeństwo swoich pociech. Najwięcej ich obaw budzi ewentualny upadek malucha z dużej wysokości, co mogłoby skończyć się poważnymi obrażeniami. Jednak, czy należy się tego obawiać? Nie, ponieważ obecnie sprzedawane w sklepach meblowych łóżka piętrowe wyposażone są w specjalne barierki. To skuteczna forma zabezpieczenia, która chroni dziecko przed ewentualnym wypadnięciem np. w czasie zabawy lub snu.

Rodzaje łóżek piętrowych 

Okazuje się, że łóżka piętrowe mają różne oblicza. Przede wszystkim wyróżnić można modele dla osób dorosłych i dla dzieci. Te pierwsze są utrzymane w stonowanej kolorystyce i dość prosto zbudowane, dzięki czemu pasują do różnego rodzaju aranżacji. Z kolei łóżka przeznaczone dla dzieci są bardziej urozmaicone. Niektóre modele zamiast drabinki posiadają np. zjeżdżalnię. Na tym jednak nie koniec. W sprzedaży można znaleźć łóżka piętrowe o klasycznej budowie i łóżka znajdujące się na antresoli. W drugim przypadku jest tylko jedno posłanie umieszczone na górze. Taki mebel nie zajmuje dużo miejsca, a pod nim ustawić można jeszcze np. biurko. To świetna propozycja do naprawdę niewielkich mieszkań.

Łóżka piętrowe i ich zalety

Łóżka piętrowe mają całkiem sporo zalet. Przede wszystkim nie zajmują wiele cennego miejsca, co w małych pomieszczeniach jest szczególnie ważne. Dlatego decydując się na nie, nie trzeba rezygnować z innych mebli. Łóżka piętrowe zapewniają również poczucie prywatności, co dla rodzeństwa dzielącego jeden pokój może być niezwykle istotne. 

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Czy wiesz, dlaczego piece akumulacyjne są idealnym rozwiązaniem dla oszczędnego ogrzewania?

Ogrzewanie akumulacyjne to nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne rozwiązanie. Idea funkcjonowania pieca opiera się na wykorzystaniu tańszej...

Czy warto zlecić budowę hali magazynowej generalnemu wykonawcy?

Im szybciej powstanie nowa hala produkcyjna czy magazynowa, tym szybciej zakład będzie mógł działać na pełnych obrotach. W...

Jakie zasłony do szarej ściany?

Wiele osób zastanawia się jakie zasłony do szarej ściany. Zasłony są bardzo istotnymi elementami dekoracyjnymi każdego pomieszczenia. Decydując...

Nowoczesne systemy szyb przesuwnych tarasowych: innowacyjne rozwiązania dla wnętrza i przestrzeni zewnętrznych

Do większości nowo wybudowanych mieszkań i domów przynależy przestronny balkon lub taras. Właściciele takich nieruchomości mają możliwość spędzania...