Kontynentalne łóżko z zagłówkiem 140×200 – czym jest i dlaczego warto na nim spać?

Bez wątpienia łóżka kontynentalne należą do grupy mebli sypialnianych, które są bardzo wygodne. Komfort użytkowania bierze się ze specjalnej konstrukcji tego typu łóżek, a także rozmiarów zapewniających odpowiednią przestrzeń dla ciała do snu. Jakie łóżko z zagłówkiem 140×200 wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Na jaki styl łóżka się zdecydować i w jakim przypadku okaże się najwłaściwszym wyborem?

Kontynentalne łóżko z zagłówkiem 140×200 – czym jest?

Łóżko z zagłówkiem w rozmiarze 140×200 jest typem tak zwanego łóżka kontynentalnego dla dwóch osób. Łóżko kontynentalne wyróżnia się przede wszystkim swoim rozmiarem (stąd nazwa, choć w niektórych krajach rozmiar kontynentalny może różnić się od przyjętego w Polsce 140×200 dla dwóch osób), ale również specyficzną budową, zapewniającą wysoki komfort spania i odpoczynku.

Łóżko kontynentalne pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a jego konstrukcja zakłada obecność wbudowanego wypełnienia sprężynowego, które nie wymaga wsparcia w postaci stelaża. Tak zwane sprężyny bonnelowe odznaczają się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, a ich sprężystość sprawia, że łóżko z zagłówkiem 140×200 zapewnia bardzo wysoki komfort odpoczynku.

Sprężynowy materac z kolei umożliwia ułożenie ciężaru ciała w równomierny sposób, co również nie pozostaje bez pozytywnego wpływu nie tylko na komfort snu, ale także zdrowie pleców, a w konsekwencji całego organizmu. Kluczem jest jednak dobór materaca odpowiedniej twardości do zapewnienia maksimum wygody. Dobry materac zapewnia także prawidłową cyrkulację powietrza między ciałem, materacem a łóżkiem.

Ostatnia warstwa łóżka kontynentalnego to tak zwany toper, a więc ostatni, cieńszy materac wykonany na przykład z pianki o wysokim stopniu elastyczności. Co ciekawe spotykane są łóżka kontynentalne, w których ostatnia warstwa (toper) nie występuje, jednak materac sprężynowy jest na tyle efektywny, że w zupełności wystarcza większości użytkowników.

Łóżka kontynentalne występują w wielu odmianach stylistycznych – od modernistycznych, przez tradycyjne, aż po stylizowane na vintage. Między innymi z tego powodu wpasują się w wystrój wnętrza niemal każdej sypialni.

Łóżko z zagłówkiem 140×200 i jego zalety

Należy zacząć od wysokości łóżek kontynentalnych, która jest wyższa od tej w łóżkach mniejszych rozmiarów. Łóżko kontynentalne ma wysokość około 115 centymetrów, gdy inne są wysokie na 100. To dla wielu ludzi niezwykle przydatna cecha ułatwiająca na przykład wstawanie czy korzystanie z łóżka w komfortowy sposób, zwłaszcza podczas pobudek.

Tapicerowane zagłówki w łóżkach kontynentalnych to standard, który pozwala na przybranie wygodnej pozycji półleżącej lub siedzącej – na przykład podczas oglądania filmu czy czytania książki.

Wiele warstw materaców również bardzo mocno wpływa na podniesie poziomu komfortu spania i odpoczynku, także w przypadku osób wysokich i o dużej masie ciała. Materace odpowiednio podtrzymują ciężar ciała, dzięki czemu nie męczy się i nie nadwyręża żadna z jego części w przypadku spania w różnych pozycjach, czy to na plecach, brzuchu, czy na boku.

Sama konstrukcja łóżek kontynentalnych jest także bardzo wytrzymała. Łóżka kontynentalne mają swoje rozmiary, wytrzymują duże obciążenia przez długi czas (przez osiem godzin spania każdego dnia przez co najmniej kilka lat), i są projektowane w estetyczny sposób.

Łóżka 140×200 to standardowy rozmiar, który z łatwością wpasuje się w wystrój sypialni modernistycznych, stylizowanych na glamour, a nawet rustykalnych! Wszystko zależy od materiałów wykonania i wyglądu danego egzemplarza. Warto mieć takie łóżko w swojej sypialni i przekonać się na własnych plecach, jak przyjemny jest w nim sen!

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Dioda prostownicza – jak działa i do czego służy?

Diody kojarzą się przede wszystkim z oświetleniem LED, jednak jest to znacznie szersza grupa urządzeń. Zaliczają się do...

Zalety i wady malowania dachu – czy warto inwestować?

Malowanie dachu – moda czy konieczność? Czy malowanie dachu jest to tylko moda, czy może rzeczywiście konieczność? To pytanie...

Dlaczego warto kupić kosiarkę elektryczną?

Trawnik stanowi wizytówkę ogrodu, dlatego należy go odpowiednio pielęgnować. Pomoże w tym właściwie dobrana kosiarka. Modele elektryczne uważane...

Usługi DDD – czym są i kiedy z nich skorzystać?

Nie ulega wątpliwości, że szkodniki mogą stanowić dla człowieka poważne zagrożenie. Dlatego, gdy tylko pojawią się w jakimkolwiek...