Kredyt we frankach – czy jest możliwe zawieszenie spłaty?

Kiedy tylko w mediach pojawiła się informacja o wakacjach kredytowych, wielu frankowiczów miało pewność, że skorzysta z takiego rozwiązania. Szybko jednak okazało się, że wakacje kredytowe dostępne są tylko dla tych kredytobiorców, którzy spłacają swój kredyt w złotówkach. Na szczęście frankowicze mają do dyspozycji o wiele lepsze rozwiązanie. Sprawdź, czy można zawiesić spłatę kredytu we frankach i dowiedz się, jak to zrobić!

Czy można zawiesić spłatę kredytu we frankach?

Zawieszenie spłaty kredytu we frankach jest możliwe. Mowa tutaj o tzw. zabezpieczeniu roszczeń kredytobiorcy. Rozwiązanie to dostępne jest dla osób, które zdecydowały się na złożenie pozwu przeciwko bankowi. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest unieważnienie kredytu frankowego, czy też jego odfrankowienie, możesz złożyć wniosek o zabezpieczenie roszczeń.

Na czym polega to rozwiązanie? Jeśli sąd przychyli się do Twojego wniosku o zabezpieczenie roszczeń, nie będziesz musiał spłacać comiesięcznych rat kredytu frankowego – aż do momentu, w którym zapadnie wyrok. A zatem jest to swego rodzaju zawieszenie spłaty kredytu CHF na czas trwania postępowania sądowego.

Zabezpieczenie roszczeń – to naprawdę się opłaca!

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, i to z wielu względów. Przede wszystkim sprawa dotycząca kredytu walutowego może trwać kilka miesięcy, a nawet dłużej. Kredytobiorca nie musi spłacać kredytu przez ten czas, dzięki czemu ma szansę na odzyskanie finansowej równowagi po wielu latach zmagania się ze zobowiązaniem finansowym, jakim jest kredyt CHF.

Jeśli sąd podejmie decyzję o unieważnieniu kredytu frankowego – a szansa na to jest naprawdę spora – to konieczne będzie wzajemne rozliczenie obu stron, czyli banku i kredytobiorcy. Spłacanie kredytu przez cały czas trwania postępowania skutkowałoby naliczaniem kolejnych opłat, które później i tak będą musiały być zwrócone przez bank. Nie jest zatem niczym zaskakującym, że sądy w większości przypadków przychylają się do wniosków o zabezpieczenie roszczeń kredytobiorcy.

W tym miejscu należy wspomnieć, że kredytobiorców, którzy skorzystają z zabezpieczenia roszczeń, nie mogą dotknąć żadne negatywne konsekwencje tego, że nie spłacają kredytu. Wszystko bowiem odbywa się zgodnie z prawem – sąd przychylił się do takiego rozwiązania. Nie trzeba więc obawiać się wpisów do BIK czy innych nieprzyjemności. To jeszcze jeden argument przemawiający za tym, że warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Zawieszenie spłaty kredytu we frankach – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, czy można zawiesić spłatę kredytu we frankach, jest twierdząca. Rozwiązaniem, z którego mogą skorzystać frankowicze, jest zabezpieczenie roszczeń. Wystarczy złożyć do sądu odpowiedni wniosek, a następnie zaczekać na decyzję. Szansa na to, że sąd przychyli się do wniosku, jest naprawdę duża. Dzięki temu nie trzeba będzie spłacać kredytu przez cały okres trwania postępowania.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://frankowy-kredyt.pl/

Sprawdź także:

Złotook – jak się pozbyć z domu? Sprawdź te niezawodne metody!

Złotooki to owady, na które bardzo często można natknąć się w domu. Pojawiają się szczególnie wtedy, kiedy na...

Skrzynki gazowe – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Nad wyborem odpowiedniego produktu zastanawia się wielu właścicieli domów jednorodzinnych, którzy dopiero myślą o podłączeniu instalacji gazowej. Temat...

Dofinansowanie do gazu jeszcze w tym roku. O tym musisz wiedzieć

Stale podwyższające się ceny gazu mogą być problemem w wielu domostwach, których ogrzewanie oparte w głównej mierze jest...

Urządzamy sypialnię w stylu skandynawskim. Jak to zrobić?

Styl skandynawski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników wnętrzarskich trendów. Jego charakterystyczne cechy, takie jak jasne...