Materac lateksowy vs sprężynowy – jaki wybrać?

Mało osób o tym wie, ale jednym z najważniejszych elementów w naszej sypialni, który zapewnia nam komfortowy sen, jest materac. Powinien być idealnie dopasowany do naszych potrzeb, aby dobrze podpierał naturalny kształt kręgosłupa. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu i który materac jest lepszy lateksowy czy sprężynowy?

Lepiej wybrać materac lateksowy czy sprężynowy?

Materac lateksowy i sprężynowy są do siebie bardzo podobne. Pod względem technicznym egzemplarze lateksowe należą do materacy piankowych, ale ze względu na swoje unikalne właściwości stawiane są na równi z modelami sprężynowymi.

Dlaczego warto postawić na materac lateksowy? Ma on wiele zalet, a największą jest to, że zapewnia ciału płaszczyznowe podparcie. Oznacza to, że przez cały czas podczas snu kręgosłup użytkownika znajduje się w prawidłowym ułożeniu, a ciężar ciała idealnie rozkładany jest na całej powierzchni. Pozwala to wyeliminować różne bóle, które pojawiają się podczas porannego wstawania z łóżka, na którym mamy zwykły materac.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu materaca lateksowego?

Wybierając materac lateksowy, powinniśmy zwrócić uwagę na jego strefę twardości. Jest to bardzo ważne, ponieważ wyjątkowo twardy materac rozłoży dokładnie masę ciała i pozwoli spokojnie się wyspać. Dużo tutaj będzie zależało również od naszej wagi.

Kolejną ważną cechą materaca lateksowego jest elastyczność. Zawsze jest wygodny, niezależnie od pozycji, w której śpimy. Ponadto, gdy dzielimy łóżko z partnerem, który często się rusza, przekręcając się na bok, to dzięki elastyczności materaca, nie będzie nam to w ogóle przeszkadzało, ponieważ nic nie poczujemy.

Na koniec warto dodać, że takie modele mają również właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Na piance lateksowej nie gromadzą się roztocza czy kurz, dlatego też polecane są osobom, które cierpią na alergie.

Czym charakteryzuje się materac sprężynowy?

Główną charakterystyczną różnicą między materacem sprężynowym a lateksowym jest to, że lateksowy zapewnia podparcie płaszczyznowe, a sprężynowy podparcie punktowe. Kolejną sprawą jest to, że model sprężynowy jest troszkę twardszy niż lateksowy, ale mimo tego i tak świetnie dopasowuje się do krzywizny ludzkiego ciała i dobrze podtrzymuje kręgosłup.

Producenci oferują nowoczesne materace sprężynowe, w których zastosowano dużą liczbę działających niezależnie od siebie sprężyn. To wszystko ma wpływ na wysoką elastyczność punktową, a także wydzielenie stref twardości, dzięki czemu mamy gwarancję w pełni komfortowego i zdrowego snu.

Materac sprężynowy vs lateksowy – jaki wybrać?

Wybór materaca sprężynowego lub lateksowego to sprawa indywidualna dla każdego. Najważniejsze dla nas jest to, aby spało nam się wygodnie. Przy wyborze konkretnego modelu zwróćmy uwagę na jego właściwości oraz konkretną strefę twardości, która będzie idealnie dopasowana do naszej wagi.

Jeżeli mamy poważniejsze problemy z kręgosłupem to najlepiej zapytać o pomoc pracowników oferujących takie materace, gdzie z pewnością otrzymamy profesjonalne doradztwo przy wyborze idealnie dopasowanego do naszych potrzeb produktu.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Uniwersalny kod do domofonu, czyli jak listonosz wchodzi do bloku?

Często się zdarza, że stojąc przed bramą do bloku lub domu, nie mamy możliwości wejścia. Może być to...

Czy rolety rzymskie firanowe to dobry wybór do wnętrz?

Rolety rzymskie to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie do ochrony przed słońcem i zapewnienia prywatności w pomieszczeniu, ale również...

Hala stalowa – jak zbudować?

Obecnie hala może pełnić szereg różnych funkcji. Okazuje się niezbędna w fabryce, ale też w branży rolniczej czy...

Kiedy włączyć lodówkę po transporcie?

Przewóz lodówki jest trudny ze względu na jej duży rozmiar, jest ciężkim i specyficznym sprzętem AGD. To zadanie...