Wielkopolska – jak się ma tutejszy rynek fotowoltaiczny

Panele fotowoltaiczne to obowiązkowy element nowoczesnego i ekologicznego gospodarstwa domowego, który każdy chciałby posiadać, ale dlaczego? Koszty zużycia energii elektrycznej opiewają na coraz większe sumy, co jest obciążeniem nie tylko dla osób fizycznych, ale i wielu przedsiębiorstw. Z pomocą przychodzi właśnie fotowoltaika, której zadaniem jest przechwytywanie promieni słonecznych, a następnie przetwarzanie ich w energię elektryczną. Fotowoltaika to nie tylko wysoka oszczędność, ale także samowystarczalność, np. podczas przerw w dostawie prądu oraz zwiększenie wartości naszej nieruchomości. Panele słoneczne Wielkopolska, ponieważ ten region będziemy dziś omawiać – jak sprawy się tutaj mają?

Spis treści:

  1. Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne?
  2. Fotowoltaika Wielkopolska – czy warto zainstalować panele fotowoltaiczne w tym regionie?
  3. Panele fotowoltaiczne Wielkopolska cena – jakich kosztów możesz spodziewać się w tym regionie?

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Popularność fotowoltaiki wcale nie zamierza spadać, więc coraz więcej osób decyduje się na inwestycje. Jakie są jej zalety?

  • Najważniejszy punkt to oszczędność, ponieważ korzystasz z energii elektrycznej niemalże za darmo! Podwyżki cen za prąd? To już nie będzie Cię interesować. 
  • Wzrost wartości nieruchomości ze względu na opłacalność fotowoltaiki.
  • Fotowoltaika to także prąd zgromadzony w specjalnych magazynach energii. Wyłączyli prąd w całej okolicy? Żaden problem! Koniecznie dołącz taki magazyn do listy swoich inwestycji. 
  • Dodatkową korzyścią finansową jest odliczenie kosztów inwestycji w mikroinstalacje od podatku dochodowego.
  • Przede wszystkim fotowoltaika to wielki krok w stronę ekologii oraz nowoczesnego sposobu myślenia o pozyskiwaniu energii z odnawialnych źródeł.

Fotowoltaika Wielkopolska – czy warto zainstalować panele fotowoltaiczne w tym regionie?

Fotowoltaika montaż Wielkopolska – założymy się, że ostatnimi czasy często googlujesz tą frazę. Jeśli stoisz właśnie przed podjęciem decyzji o inwestycji w fotowoltaikę, zapewne zastanawiasz się czy będzie to dla Ciebie, na dłuższą metę, opłacalne. 

Dobrze się składa, ponieważ województwo wielkopolskie wypada doskonale jeśli chodzi o poziom nasłonecznienia w całym kraju. W dominującej części regionu nasłonecznienie wynosi 1100 kWh/m. Biorąc pod uwagę takie, coraz więcej mieszkańców np. Poznania, Wrześni, Lubonia, czy też Ostrowa Wielkopolskiego decyduje się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. Jedną z wiodących firm w regionie jest m.in. Solarcon, który działa na terenie całego województwa.

Fotowoltaika Wielkopolska zajmuje drugie miejsce w Polsce jeśli chodzi o ilość dofinansowań ‘’Mój Prąd’’ oraz produkcję OZE z mikroinstalacji. To mówi samo za siebie!

Panele fotowoltaiczne Wielkopolska cena – jakich kosztów możesz spodziewać się w tym regionie?

Jeszcze do nie tak dawna fotowoltaika kojarzyła się z czymś niezwykle drogim i nieosiągalnym dla przeciętnego zjadacza chleba. Jednak na przestrzeni ostatnich lat ceny modułów spadły nawet  o 90%, dzięki czemu zdecydowanie więcej osób może pozwolić sobie na inwestycje w panele słoneczne. Ceny mogą nieco różnić się od rejonu w którym mieszkamy, ale są zazwyczaj porównywalne. Jeśli chodzi o instalację o mocy np. 10 kWp, to 1 kW oscyluje w przedziale +/-10% 4000-6000 zł.

Dodatkowo, warto zainteresować się, czy spełniamy wymagania dofinansowanie NFOŚIGW Mój Prąd, taka dotacja może w znacznym stopniu odciążyć nasz budżet. 

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Kontenery magazynowe w branży IT – czy są mobilne serwerownie?

W erze cyfrowej transformacji, branża informatyczna dynamicznie ewoluuje, poszukując innowacyjnych rozwiązań poprawiających efektywność i elastyczność infrastruktury IT. Jednym...

Najciekawsze czarne lampy wiszące – sprawdź, czy będą pasować do Twojego domu

Chcesz dodać wnętrzom odrobinę tajemniczości? Wybierz oświetlenie w kolorze czarnym – ponadczasowym i niezwykle szykownym. Oto najciekawsze czarne...

Biurko drewniane czy metalowe – jakie wybrać?

Biurko to podstawowy element wyposażenia każdego biura lub pokoju do pracy. To właśnie na nim spędzamy większość czasu,...

Pomrów – Co zjada ślimak pomrowy w ogrodzie i jak się go pozbyć?

Ślimaki należą do jednych z najbardziej groźnych szkodników  w naszych ogrodach. Najwięcej szkód wyrządzają ślimaki bezskorupkowe. Zalicza się...