Wielkopolska – jak się ma tutejszy rynek fotowoltaiczny

Panele fotowoltaiczne to obowiązkowy element nowoczesnego i ekologicznego gospodarstwa domowego, który każdy chciałby posiadać, ale dlaczego? Koszty zużycia energii elektrycznej opiewają na coraz większe sumy, co jest obciążeniem nie tylko dla osób fizycznych, ale i wielu przedsiębiorstw. Z pomocą przychodzi właśnie fotowoltaika, której zadaniem jest przechwytywanie promieni słonecznych, a następnie przetwarzanie ich w energię elektryczną. Fotowoltaika to nie tylko wysoka oszczędność, ale także samowystarczalność, np. podczas przerw w dostawie prądu oraz zwiększenie wartości naszej nieruchomości. Panele słoneczne Wielkopolska, ponieważ ten region będziemy dziś omawiać – jak sprawy się tutaj mają?

Spis treści:

  1. Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne?
  2. Fotowoltaika Wielkopolska – czy warto zainstalować panele fotowoltaiczne w tym regionie?
  3. Panele fotowoltaiczne Wielkopolska cena – jakich kosztów możesz spodziewać się w tym regionie?

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Popularność fotowoltaiki wcale nie zamierza spadać, więc coraz więcej osób decyduje się na inwestycje. Jakie są jej zalety?

  • Najważniejszy punkt to oszczędność, ponieważ korzystasz z energii elektrycznej niemalże za darmo! Podwyżki cen za prąd? To już nie będzie Cię interesować. 
  • Wzrost wartości nieruchomości ze względu na opłacalność fotowoltaiki.
  • Fotowoltaika to także prąd zgromadzony w specjalnych magazynach energii. Wyłączyli prąd w całej okolicy? Żaden problem! Koniecznie dołącz taki magazyn do listy swoich inwestycji. 
  • Dodatkową korzyścią finansową jest odliczenie kosztów inwestycji w mikroinstalacje od podatku dochodowego.
  • Przede wszystkim fotowoltaika to wielki krok w stronę ekologii oraz nowoczesnego sposobu myślenia o pozyskiwaniu energii z odnawialnych źródeł.

Fotowoltaika Wielkopolska – czy warto zainstalować panele fotowoltaiczne w tym regionie?

Fotowoltaika montaż Wielkopolska – założymy się, że ostatnimi czasy często googlujesz tą frazę. Jeśli stoisz właśnie przed podjęciem decyzji o inwestycji w fotowoltaikę, zapewne zastanawiasz się czy będzie to dla Ciebie, na dłuższą metę, opłacalne. 

Dobrze się składa, ponieważ województwo wielkopolskie wypada doskonale jeśli chodzi o poziom nasłonecznienia w całym kraju. W dominującej części regionu nasłonecznienie wynosi 1100 kWh/m. Biorąc pod uwagę takie, coraz więcej mieszkańców np. Poznania, Wrześni, Lubonia, czy też Ostrowa Wielkopolskiego decyduje się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. Jedną z wiodących firm w regionie jest m.in. Solarcon, który działa na terenie całego województwa.

Fotowoltaika Wielkopolska zajmuje drugie miejsce w Polsce jeśli chodzi o ilość dofinansowań ‘’Mój Prąd’’ oraz produkcję OZE z mikroinstalacji. To mówi samo za siebie!

Panele fotowoltaiczne Wielkopolska cena – jakich kosztów możesz spodziewać się w tym regionie?

Jeszcze do nie tak dawna fotowoltaika kojarzyła się z czymś niezwykle drogim i nieosiągalnym dla przeciętnego zjadacza chleba. Jednak na przestrzeni ostatnich lat ceny modułów spadły nawet  o 90%, dzięki czemu zdecydowanie więcej osób może pozwolić sobie na inwestycje w panele słoneczne. Ceny mogą nieco różnić się od rejonu w którym mieszkamy, ale są zazwyczaj porównywalne. Jeśli chodzi o instalację o mocy np. 10 kWp, to 1 kW oscyluje w przedziale +/-10% 4000-6000 zł.

Dodatkowo, warto zainteresować się, czy spełniamy wymagania dofinansowanie NFOŚIGW Mój Prąd, taka dotacja może w znacznym stopniu odciążyć nasz budżet. 

Sprawdź także:

Od czego zależy żywotność instalacji fotowoltaicznej?

Instalacja fotowoltaiczna nie bez powodu utożsamiana jest z niezawodnością, bezawaryjnością i ogólną długowiecznością. Fotowoltaika często przedstawiana jest jako...

Gont czy blacha – co wybrać na dach?

Gonty bitumiczne, jak i blachy są chętnie wykorzystywanymi materiałami pokrywającymi dach. Dobrze wykończony dach jest ozdobą domu i...

Chcesz mieć własny domek letniskowy całoroczny? Oto, co musisz wiedzieć.

Wielkimi krokami zbliża się pora letnia, a wraz z nią – szerokie perspektywy wakacyjne. Jednak coraz częściej, gdy...

Juka ogrodowa – jej odmiany i uprawa

Jeszcze kilka lat temu juka ogrodowa (tak popularnie nazywa się w naszym kraju jukę kalifornijską) była w naszych...