Materac piankowy? Materac na lata!

Urządzając sypialnię od podstaw, w pewnym momencie stajemy przed wyborem – jaki materac do łóżka wybrać? Czy lepszy będzie materac piankowy czy ten wykonany ze sprężyn? Jaka jest między nimi różnica, jak wpływają na komfort snu i który materac dłużej nam posłuży?

Aby dobrze wybrać materac, musimy wiedzieć, że materace dzielimy na dwa typy: piankowe i sprężynowe. Do pierwszej grupy zaliczamy wszystkie modele w całości wykonane z pianek – poliuretanowych, lateksowych bądź visco. Do drugiej grupy należą modele, gdzie rdzeń wykonany jest ze sprężyn. Mogą to być materace bonellowe, kieszeniowe, multi- oraz micropocketowe.

Do niedawna najczęściej wybieranymi materacami do sypialni były materace z rdzeniem sprężynowym. Reklamowano je jako trwałe, doskonale dopasowujące się do kształtu ciała oraz odporne na drgania w trakcie niespokojnego snu. Jednocześnie starano się przekonać wahających klientów, że pianka się odkształca, szybciej zużywa i jest mniej higieniczna. Ale jak jest naprawdę?

Piankowe materace to przyszłość Twojego snu

Materace do spania wykonane z pianki poliuretanowej to już nie to samo, co jeszcze kilkanaście lat temu. Wtedy najczęściej spotykaną pianką była zwykła gąbka tapicerska. Takich pianek używano w starych meblach wypoczynkowych czy krzesłach z obiciem. Nic dziwnego, że na myśl o materacu piankowym pierwsze, co przychodzi do głowy, to właśnie meble rodem z ubiegłej epoki.

Dzisiaj proces spieniania pianki poliuretanowej to zupełnie inna technologia. Powstające pianki cechują się szeregiem właściwości, które idealnie sprawdzają się w produkcji materacy.

Materace piankowe są obecnie:

  • bardziej sprężyste i lepiej dopasowują się do kształtu ciała,
  • wytrzymalsze,
  • bardziej przewiewne, co nie pozostaje bez znaczenia dla alergików,
  • lepiej reagują na temperaturę otoczenia, w tym śpiącej osoby,
  • łatwiej je utrzymać w czystości.

Oprócz tego mogą mieć różne stopnie twardości, dzięki czemu łatwiej materace z nich wykonane można dopasować pod wymagania śpiącej osoby.

Materac piankowy LUNA

Przykładem materaca wykonanego z pianki poliuretanowej jest materac piankowy LUNA. To polski produkt wprost od producenta.

Warto zaufać sprawdzonym producentom oraz ich markom, które mają wieloletnie doświadczenie w produkcji najwyższej jakości materacy piankowych. Co ciekawe 90% zamówień Klienci mają w swoim domu już na drugi dzień.

Materac LUNA charakteryzuje się tym, że jest:

  • wytrzymały i odporny na odkształcenia – to materac na lata,
  • przewiewny i odporny na pleśń i inne zabrudzenia – a więc idealny dla alergików,
  • sprężysty i o wysokiej gęstości – dopasowuje się do kształtu śpiącej na nim osoby.
  • średnio twardy, a więc idealny dla osób o wadze w przedziale 80-100 kg lub lubiących spać na powierzchni o średniej twardości.

Oprócz tego w modelu LUNA możemy znaleźć pikowany pokrowiec Comfort z zawartością włókna klimatyzującego. Sprawia ono, że w zimne noce śpimy na cieplejszej powierzchni, a w gorące – przyjemnie jesteśmy chłodzeni. Pokrowiec posiada jeszcze właściwości antyalergiczne oraz jest łatwy w utrzymaniu czystości, a wszyty zamek umożliwia jego zdejmowanie i pranie w pralce.

Materac piankowy LUNA sprawdzi się zarówno w hotelach, pensjonatach, a także w domach, gdzie ceni się wysoką jakość za rozsądną cenę. Dostępny jest w najpopularniejszych rozmiarach, począwszy od 80, a skończywszy na 180 cm szerokości. Długość modelu to standardowe 200 centymetrów.

Sprawdź także:

Jak urządzić pokój w stylu skandynawskim?

Poznaj najważniejsze cechy pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim. Jakie kolory oraz materiały są w nich najistotniejsze? Styl skandynawski we...

Na czym polega serwis wind i jak często trzeba go wykonywać?

Regularne kontrolowanie wind w budynkach wielorodzinnych oraz biurowych czy usługowych jest kluczowe ze względów bezpieczeństwa. Dzięki systematycznym przeglądom...

Jaki Agregat Prądotwórczy Do Domu Jednorodzinnego?

Czym dokładnie jest agregat prądotwórczy i jak działa? Jakie są rodzaje agregatów prądotwórczych? Jaką moc i jakie zasilanie...

Wymiana okien za darmo wymaga tylko jednego wniosku. Sprawdź, czy ciebie także dotyczy dofinansowanie!

Czy Twoje okna są już stare i nieefektywne? Wymiana okien na nowe, energooszczędne modele może przynieść wiele korzyści,...