Nietypowe grzejniki dekoracyjne do łazienki i pokoju

Kaloryfery pełnią bardzo ważną funkcję użytkową – zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniach. Nowoczesne grzejniki wyróżniają się także wysokimi walorami estetycznymi. Mogą stanowić designerski element wystroju i dopełniać aranżację wnętrza łazienki, kuchni lub salonu. Przedstawiamy najciekawsze propozycje grzejników dekoracyjnych.

Grzejniki ozdobne, a ich funkcjonalność

Grzejnik jest ważnym elementem instalacji grzewczej. Jego zadaniem jest przekazywanie ciepła do pomieszczenia w procesie konwekcji lub promieniowania. Warto jednak wiedzieć, że na rynku są dostępne kaloryfery, które zapewniają nie tylko komfort termiczny, ale także spełniają funkcję dekoracyjną.

Coraz większą popularność zyskują nowoczesne grzejniki dekoracyjne, które są cenione za swoją funkcjonalność. Stanowią pełnowartościowy element grzewczy, a jednocześnie są dostępne w szerokiej gamie kształtów, rozmiarów, kolorów czy form. Pozwala to dobrać idealny kaloryfer do stylu i aranżacji wnętrza łazienki czy pokoju. Dzięki temu przestrzeń nabiera indywidualnego, wyjątkowego charakteru i jest w pełni dostosowana do naszych potrzeb.

Co więcej, grzejniki ozdobne nie są jedynie designerskim elementem aranżacji wnętrz. Pełnią także funkcję praktyczną. W efektywny i równomierny sposób oddają ciepło, zachwycają unikalnym designem, a także cechują się walorami użytkowymi. Przykładowo, grzejniki łazienkowe w formie „drabinek” doskonale sprawdzają się do suszenia ręczników.

Nowoczesne kaloryfery ozdobne są również łatwe w czyszczeniu. To idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia, niezależnie od stylu wnętrza.

Minimalistyczny grzejnik pokojowy

Wybór grzejników dekoracyjnych jest szeroki. Dostępne są kaloryfery o niezwykle dekoracyjnym wyglądzie, które stanowią wyeksponowany element wystroju wnętrza. Producenci oferują także grzejniki, które są praktycznie niewidoczne i wtapiają się w otoczenie. Te ostatnie doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu.

Przykładem minimalistycznego grzejnika pokojowego jest grzejnik dekoracyjny Metropolitan renomowanej firmy Zehnder. Ten innowacyjny kaloryfer wyróżnia się płaską konstrukcją o regularnych kształtach i gładką powierzchnią. Prosta, bardzo elegancka forma, która daje wrażenie lekkości nie dominuje we wnętrzu, a jedynie dopełnia nowoczesną aranżację.

Grzejnik Zehnder Metropolitan może być zamontowany pionowo lub poziomo, co daje dużą swobodę podczas projektowania wystroju pomieszczeń. Ponadto jest dostępny w różnych rozmiarach, wersjach i kolorach.

Ozdobny grzejnik łazienkowy

Łazienka to pomieszczenie, w którym powinien być zamontowany grzejnik. Jest on niezbędny! Zapewnia komfort cieplny, a także pozwala utrzymać optymalny poziom wilgotności powietrza. Dobrym wyborem do łazienki są kaloryfery dekoracyjne. Zostały one zaprojektowane z myślą o unikalnym designie i funkcjonalności.

Ozdobny grzejnik łazienkowy ładnie się prezentuje i podkreśla styl, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Jednocześnie ułatwia życie codzienne.

Przykładowo, grzejnik Folio Hybrid z kolekcji Zehnder Studio Collection zachwyca subtelną i lekką formą. Nie zajmuje wiele miejsca z uwagi na ekstremalnie płaską konstrukcję. Wyróżnia się przy tym niezwykłą funkcjonalnością. Może być użytkowany przez cały rok, ponieważ łączy w sobie dwa rodzaje systemów grzewczych.

W sezonie zimowym, kaloryfer Zehnder Folio Hybrid podłączony do centralnego ogrzewania z zasilaniem wodnym zapewnia przyjemne ciepło w pomieszczeniu. Z kolei poza sezonem grzewczym może służyć do błyskawicznego suszenia lub ogrzewania ręczników. Grzejnik posiada bowiem wykonany ze szkła i zasilany elektrycznie element grzewczy na podczerwień.

Ponadto jest wyposażony w dwa chromowane uchwyty na wieszaki. Kaloryfer Zehnder Folio Hybrid to wyjątkowe połączenie unikalnego wzornictwa i innowacyjnych, praktycznych rozwiązań.

Grzejniki o ozdobnym designie i kształcie

Wśród szerokiej gamy grzejników dekoracyjnych dostępne są również modele, które swoim wyglądem zupełnie nie przypominają kaloryfera. Dzięki temu są zupełnie niewidoczne, ponieważ mogą imitować między innymi wieszak na ubrania, obraz czy rzeźbę.

To oryginalne rozwiązanie można zastosować w każdym wnętrzu, ponieważ dekoracyjne grzejniki znakomicie spełniają także swoją podstawową rolę i dają przyjemne uczucie ciepła.

Ciekawą propozycją jest zwłaszcza grzejnik Zehnder Splash. Można odnieść wrażenie, że to nie kaloryfer, a prawdziwe dzieło sztuki. Opracowany przez Christiana Ghiona motyw koncentrycznych kół przywołuje skojarzenie kropli wody, która uderzając o powierzchnię, tworzy subtelne fale. Kaloryfer Zehnder Splash zawieszony na ścianie stanowi wyjątkowy element dekoracyjny.

Ponadto wyróżnia się wysokimi walorami użytkowymi. Front, wykonany z innowacyjnego tworzywa o nazwie Corian®, jest plamoodporny i łatwy w czyszczeniu. Natomiast konstrukcja nośna, wykonana z naturalnego grafitu ekspandowanego, zapewnia szybkie i równomierne rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu.

Nowoczesne grzejniki dekoracyjne mają zdecydowaną przewagę nad tymi tradycyjnymi. Zachwycają mnogością form i oryginalnym wyglądem, a jednocześnie w efektywny sposób przekazują ciepło do pomieszczenia. Są doskonałym połączeniem designu i funkcjonalności.

Sprawdź także:

Lamele białe – elegancja i uniwersalność w jednym

Biały, kojarzący się z czystością i świeżością kolor, to doskonała baza do tworzenia różnorodnych aranżacji wnętrz. Lamele białe,...

5 zalet bram segmentowych

Bramy segmentowe to nowoczesna alternatywa dla garażowych bram uchylnych czy rozwiernych. Ich segmentowa konstrukcja daje szereg funkcjonalności, których...

Jakie korzyści oferuje fotowoltaika dla rolników?

Rosnące ceny prądu stają się coraz bardziej odczuwalne także dla sektora rolnego - zarówno uprawa roślin, jak i...

Pleśń na ścianie – Jak usunąć pleśń ze ściany?

Wysoka wilgotność powietrza w domu na ogół prowadzi do rozwoju grzybów domowych i pleśni. Na obecność pleśni wskazują...