Planujesz przeprowadzkę do innego miasta? Zobacz, jak ją sprawnie zorganizować

Życiowe zmiany i związana z nimi przeprowadzka są już wystarczająco skomplikowane oraz stresujące, dlatego warto w tej kwestii trzymać się planu, a jeszcze lepiej skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Radzimy, jak zorganizować przeprowadzkę, o czym należy pamiętać, zmieniając miasto zamieszkania.

Dlaczego się przeprowadzamy? Aktualne trendy

Choć Polacy są w czołówce narodowości, które rzadko zmieniają miejsce zamieszkania, coraz więcej młodych osób chętnie szuka nowych wyzwań i decyduje się na przeprowadzkę do innego miasta. Zmiany te zazwyczaj spowodowane są poszukiwaniami nowej pracy, lepszych możliwości rozwoju, lecz nie brakuje również dużo bardziej romantycznych powodów, tj. chęci zamieszkania z partnerem lub partnerką, którą np. poznało się w Internecie. Bez względu na powód przeprowadzki zmiana miejsca zamieszkania to duże logistyczne wyzwanie, do którego warto odpowiednio się przygotować.

Zaplanuj, co zabierasz do nowego mieszkania

Przeprowadzka to najlepszy czas na porządki! Wtedy tak naprawdę odkryjesz, co mieszczą Twoje szafy, piwnica czy inne skrytki. Wielu z nich możesz już nie potrzebować, a być może posłużą innym osobom — nie wyrzucaj ich, lecz wrzuć ogłoszenia na grupy, portale czy popytaj znajomych. Aby mieć na to czas, koniecznie nie odkładaj przeglądania rzeczy na ostatnią chwilę. Warto przeznaczyć na to np. weekend przed przeprowadzką. Z pewnością znasz już rozkład i to, co znajduje się na stanie nowego mieszkania, dlatego porządki będą prostsze, jeśli spiszesz wszystko na kartce.

Przeprowadzka — jak się spakować?

Gdy masz za sobą selekcję rzeczy, czas na pakowanie. Pamiętaj, że korzystając z usług firmy przeprowadzkowej, do czego zachęcamy, musisz zapakować swoje rzeczy w kartony. To doskonały czas, aby zastanowić się, czy na pewno wszystkich tych przedmiotów potrzebujesz na nowym miejscu… Jeśli tak, odpowiednio je zabezpiecz. Dokumenty zapakuj do teczek, ubrania możesz umieścić w walizce, a sprzęty najlepiej w oryginalnych opakowaniach. Każdy karton podpisz — rada ta wydaje się być błahostką, lecz uwierz, że znacznie ułatwia rozpakowywanie i organizację nowej przestrzeni. W przypadku trudnych, wymagających szczególnej ostrożności rzeczy, np. kwiatów, warto zaczekać na profesjonalistów, którzy znają rozwiązania, jak bezpiecznie przewieźć łatwe do zniszczenia przedmioty.

Przeprowadzka — jak zorganizować ją sprawnie?

Przeprowadzając się do nowego miasta, masz wiele na głowie i trudno będzie Ci zorganizować szybką i sprawną przeprowadzkę na własną rękę. Dlaczego? Pomyśl, czy masz odpowiedni samochód, który pomieści Twoje rzeczy, oraz czy możesz zagwarantować, że dojadą one na nowe miejsce w nienaruszonym stanie? To ryzykowne, gdyż z pewnością nie posiadasz profesjonalnego sprzętu, lin czy podnośników, które pomogą bezpiecznie i sprawnie przenieść rzeczy, umieścić je w samochodzie i wnieść do nowego mieszkania. Pamiętaj, że wiele bloków posiada wąskie klatki schodowe, co znacznie utrudnia wnoszenie mebli czy sprzętu. Jeśli obawiasz się, że nie podołasz temu zadaniu lub nie masz nikogo, kto mógłby ci w tym pomóc, zachęcamy, aby wysłać zapytania, ile kosztuje przeprowadzka do kilku firm. Koniecznie podaj termin, a także informacje o trasie przejazdu. W przypadku współpracy z firmą Zontek Przeprowadzki możesz skorzystać z części usług, np. zapłacić za sam transport lub samą pomoc przy pakowaniu. W taki sposób możesz zaoszczędzić na przeprowadzce, a mimo wszystko zyskać realną pomoc profesjonalistów.

A co jeśli przeprowadzka spadła na Ciebie jak grom z jasnego nieba? Być może wtedy nie będzie czasu na planowania i wyceny… W takiej sytuacji warto powierzyć kompleksową przeprowadzkę specjalistom, którzy zajmą się jej organizacją od A do Z. To droższa usługa, lecz w podbramkowych sytuacjach może okazać się prawdziwym wybawieniem.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

7 dokumentów potrzebnych do formalnego rozpoczęcia budowy domu

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga dużego zaangażowania ze strony inwestorów. Chodzi tu zarówno o prace budowlane,...

Jak przepisać dom? Załatw formalności bez stresu! To możliwe!

Posiadanie własnego domu to dla wielu ludzi spełnienie marzeń. Jednak, w pewnym momencie może pojawić się potrzeba przepisania...

Lawenda – kiedy sadzić, aby uzyskać najlepszy efekt? Wszystko, co musisz wiedzieć

Lawenda to kwitnący krzew, który cieszy się dużą popularnością wśród ogrodników. Wysoko ceniona za piękny wygląd i przyjemny...

Optymalna odległość płyty indukcyjnej od zlewu

Podczas projektowania kuchni jednym z kluczowych aspektów jest zwrócenie uwagi na odpowiednią odległość od zlewu do indukcyjnej płyty....