Przegląd płyt fundamentowych z systemami ogrzewania

Systemy ogrzewania zintegrowane z płytami fundamentowymi zyskują coraz większą popularność na rynku budowlanym. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza marka Parati, która ma w swojej ofercie trzy główne rodzaje takich płyt, dostosowane do różnych źródeł energii i potrzeb użytkowników. Poniżej omówiliśmy najważniejsze cechy systemu wodnego, elektrycznego oraz powietrznego tej firmy.

Płyta fundamentowa z ogrzewaniem wodnym

Parati Water to płyta fundamentowa wyposażona w system ogrzewania wodnego, który gromadzi ciepło i równomiernie rozprowadza je w całym budynku. System ten opiera się na specjalnych rurach z polibutylenu lub polietylenu. Są to materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne oraz odkształcenia. Rury te układane są w formie pętli grzewczych pod posadzką.

Ogrzewanie wodne w płycie fundamentowej nie tylko podnosi komfort cieplny, ale także redukuje ryzyko występowania wilgoci. Tym samym mieszkańcy mogą cieszyć się nie tylko równomiernie rozłożonym ciepłem, ale też lepszym mikroklimatem. Dodatkowo Parati Water umożliwia podłączenie do dowolnego źródła energii (np. pompa ciepła, kocioł gazowy), a także indywidualne zarządzanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach. Więcej szczegółów dostępne jest na stronie https://parati.com.pl/.

Elektryczny system ogrzewania w płycie fundamentowej

Płyta fundamentowa Parati Electric jest wyposażona w kable grzewcze, które nagrzewają się szybko i zapewniają efektywne ogrzewanie nawet dużych pomieszczeń. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że możliwe jest zaprogramowanie pracy w trybie oszczędnym, co pozwala na korzystanie z tańszej energii nocnej. Nagrzane fundamenty mogą oddawać ciepło przez resztę dnia. Paratii Electric jest także przystosowany do współpracy z panelami fotowoltaicznymi, co tym samym pozwala realnie obniżyć koszty eksploatacji.

Ogrzewanie powietrzne w płycie fundamentowej

System powietrzny Parati Legalett wykorzystuje zamknięte pętle rur z powietrzem. Pozwala to na skuteczne rozprowadzanie ciepła oraz na stabilizację temperatury w budynku. Zaletą tego systemu jest także szybka instalacja oraz możliwość zasilania zarówno za pomocą energii elektrycznej, jak i ciepłej wody z kotłowni. W sytuacji chwilowej przerwy w zasilaniu nagrzana płyta działa jak akumulator cieplny, co pozwala na utrzymanie komfortu termicznego przez wiele godzin. Ogrzewanie powietrzne działa w niskiej temperaturze. Dzięki temu istnieje dowolność w doborze materiałów podłogowych, od paneli, poprzez kafle, po wykładziny.

Sprawdź także:

Wybieramy najlepszą lampę podłogową. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

O tym, jak istotną rolę w każdym domu, mieszkaniu, a nawet niewielkiej firmie odgrywa oświetlenie — wie każdy....

Jak zrobić las w słoiku bez przykrycia? Zwróć uwagę na jedną rzecz

Klimat w którym żyjemy nie sprzyja otwartej, czyli prowadzonej w naturalnych warunkach uprawie roślin egzotycznych. Do prawidłowej wegetacji...

Mała kuchnia w bloku – Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w bardzo wielu domach. Służy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale także do spotkań...

Dioda prostownicza – jak działa i do czego służy?

Diody kojarzą się przede wszystkim z oświetleniem LED, jednak jest to znacznie szersza grupa urządzeń. Zaliczają się do...