Wentylatory z nawilżaczem na lato

Wentylatory powietrza z nawilżaczem to idealne rozwiązanie na letnie upały. Wprawiając w ruch powietrze, wytwarzają ruch powietrza, który przynosi ulgę i poprawia komfort życia. Odpowiednia wentylacja powietrza ma również bardzo znaczący wpływ na naszą kondycję zdrowotną.

Duszne pełne kurzu pomieszczenia są źródłem szeregu szkodliwych dla zdrowia substancji. To między innymi roztocza, drobnoustroje, wirusy, bakterie, alergeny (pyłki kwiatów). Wywołują negatywne dla życia ludzkiego konsekwencje (omdlenia, problemy z oddychaniem, mdłości, bóle głowy). Są dotkliwe szczególnie dla osób chorujących na alergię, które cierpią w okresie letnim na dokuczliwy kaszel, zapalenie spojówek, osłabienie. Zaopatrzenie się w dobrze dobrany, wielofunkcyjny wentylator to niedrogi i niezawodny sposób na stworzenie odpowiedniego dla nas mikroklimatu.  

Jak dobrać odpowiedni wentylator?

Wybierając wentylator z nawilżaczem należy wziąć pod uwagę m.in. metraż pomieszczenia, aranżację wnętrza. Do małych pomieszczeń nadają się głównie wentylatory biurkowe oraz kolumnowe. Kolumnowe posiadają rząd małych śmigieł zamiast jednego, są smukłe, podniosą walory estetyczne szczególnie w minimalistycznych, designerskich przestrzeniach. W większych pomieszczeniach można pozwolić sobie na większy gabarytowo wentylator klasyczny, wyposażony w m.in. łopatki, tryby pracy – MIST COMFORT 90 marki VOLT Polska. Ważna jest również moc (W), która określa czas pracy urządzenia bez ryzyka przegrzania oraz ilość zużytego prądu.

Wielofunkcyjność wentylatora

Pierwszorzędnym kryterium w wyborze wentylatora jest jednak jego wielofunkcyjność, która znacząco ułatwi nam życie w upalne dni, zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i pomieszczeniach użyteczności publicznej m.in. przestrzeniach biurowych, salach konferencyjnych, urzędach, magazynach, gabinetach medycznych, ośrodkach spa, hotelach etc.

Do głównych funkcji wentylatora MIST COMFORT 90 marki VOLT Polska należą m.in.

  • Wentylacja powietrza.
  • Nawilżanie powietrza podnosi poziom wilgotności w pomieszczeniu, dzięki czemu zapobiegamy takim dolegliwościom jak: kaszel, wysuszenie skóry, problemy z oddychaniem, czy zapaleniem spojówek. Istnieją różne rodzaje nawilżania m.in. parowe, ewaporacyjne oraz ultradźwiękowe. Najbardziej korzystne dla zdrowia jest nawilżanie ewaporacyjne, które polega na odparowywaniu wody z odpowiednio dobranego wkładu nawilżającego, który obraca się w wodzie i jest owiewany przez zasysane powietrze.
  • Jonizacja odświeża powietrze i zwiększa komfort oddychania. Większość urządzeń elektrycznych produkuje jony dodatnie, które neutralizują jony ujemne w powietrzu. To z kolei powoduje rozwój wielu gatunków mikroorganizmów chorobotwórczych. Dlatego tak ważna jest funkcja jonizacyjna w wentylatorze. Oczyszczone i zjonizowane powietrze dodatnio wpływa m.in. na nasz układ oddechowy, odpornościowy, zwiększa koncentrację, poprawia wydajność pracy, jakość snu.
  • Aromatyzacja powietrza, wentylator rozpyla olejki aromatyczne, tworzące zmysłowy nastrój kojący emocje. Idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników aromaterapii, delikatnych, zapachowych woni unoszących się w domowym zaciszu.
  • 3 tryby pracy NORMAL/NATURAL/SLEEP, szczególnie przydatny jest tryb nocny, przynoszący delikatny podmuch wiatru, dzięki czemu łatwiej jest zasnąć w upalną noc.
  • Programator pracy – Timer (24) umożliwiający ustawianie czasu w jakim urządzenie ma pracować.
  • Czytelny ekran LCD oraz sterowanie urządzeniem za pomocą pilota z dowolnego miejsca w domu.
Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Dlaczego warto skorzystać z maskownicy do karniszy?

Współczesna aranżacja wnętrz doskonale łączy w sobie wysoką estetykę z praktycznymi pomysłami, które wizualnie wzbogacają wnętrze. Jak wiadomo,...

Ile prądu zużywa płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna to innowacyjny i coraz bardziej popularny sprzęt AGD, który służy do gotowania. Urządzenie to działa dzięki...

Kontenery magazynowe w branży IT – czy są mobilne serwerownie?

W erze cyfrowej transformacji, branża informatyczna dynamicznie ewoluuje, poszukując innowacyjnych rozwiązań poprawiających efektywność i elastyczność infrastruktury IT. Jednym...

7 dokumentów potrzebnych do formalnego rozpoczęcia budowy domu

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga dużego zaangażowania ze strony inwestorów. Chodzi tu zarówno o prace budowlane,...