Zasłony zaciemniające – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Są takie dodatki do domu, bez których ciężko wyobrazić sobie nowoczesne i praktyczne wnętrze. Wysoką pozycję wśród nich zajmują zasłony. Choć w niektórych pomieszczeniach zastępują je rolety, nadal cieszą się ogromną popularnością, gdyż odznaczają się nie tylko praktycznym zastosowaniem, ale i stylowym wyglądem. Pozostańmy jednak przy tym pierwszym elemencie, gdyż w takiej roli doskonale sprawdzają się zasłony zaciemniające, na których chcemy się dziś skupić. Czytaj dalej, ale dowiedzieć się, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Zasłony zaciemniające jako funkcjonalny dodatek

Funkcją zasłon zaciemniających jest, zgodnie z nazwą, zaciemnianie, czyli blokowanie dostępu światła do pomieszczenia. Dzięki wykorzystaniu do ich produkcji tkaniny typu blackout pozwalają na komfortowy sen, stworzenie sali kinowej w domowych warunkach czy naukę bez docierających z zewnątrz bodźców. Najczęściej wykorzystywane są w tej pierwszej funkcji – chętnie wybierane są właśnie do sypialni. 

Wybierając zasłony zaciemniające, warto zacząć od określenia, jaki stopień zaciemnienia Cię interesuje – propozycje z różnych kategorii znajdziesz na: https://www.karo.waw.pl/category/zaslony-zaciemniajace. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i tego, w jakim pomieszczeniu chcesz je umieścić. Nie musisz decydować się na model, który zapewnia 100% zaciemnienia, możesz kupić nieco bardziej prześwitujące zasłony, w których stopień zaciemnienia będzie niższy. Możliwość wyboru sprawia, że zasłony zaciemniające są naprawdę uniwersalnym dodatkiem.

Modne wzory, które podkreślą charakter wnętrza

Jeśli do tej pory myśląc o zasłonach zaciemniających, wyobrażałeś sobie osłony okienne  w ciemnych, nieco przygnębiających kolorach, zaskoczymy Cię! Nowoczesne zasłony tego typu dostępne są w najmodniejszych kolorach, a także interesujących wzorach, np. z kwiatowymi czy roślinnymi motywami. Tylko od Ciebie zależy, na jaki model się zdecydujesz. 

Oczywiście te o wysokim stopniu zaciemnienia są wykonane z odpowiedniego materiału, przez co mogą być grubsze, a tym samym nieco mniej lejące i delikatne. Jednak bez względu na wybraną kolorystykę czy wzór, na pewno będą prezentować się przepięknie i pozwolą Ci podkreślić styl panujący w wybranym wnętrzu.

Uniwersalny dodatek do wielu pomieszczeń

Zasłony zaciemniające mogą ozdabiać okna w różnych pomieszczeniach. Ze względu na ich funkcje często pojawiają się one w sypialniach. Jednak oczywiście nie jest to jedyne miejsce, w którym warto je umieścić.Salon zyska modnego wyglądu dzięki ich zastosowaniu, a do tego pozwolą zadbać o prywatność. W pokoju dziecięcym pozwolą najmłodszym na odpoczynek bez niepotrzebnych bodźców z zewnątrz, a starszym dzieciom umożliwią naukę w pełnym skupieniu. Zasłony zaciemniające chętnie wybierane są także jako dodatek do kuchni – w takim przypadku wystarczy zdecydować się na ich krótką wersję. 

Zasłony zaciemniające najwyższej jakości

Zasłony zaciemniające najczęściej wykonane są z poliestru. To materiał, w którym stosunkowo łatwo osiągnąć wysoki stopień zaciemnienia, a dodatkowo występuje w wielu różnych kolorach i można nanosić na niego wzory. Poliester posiada jednak jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie odznacza się wysoką trwałością, nie dziurawi się, ani nie strzępi. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybierając zasłony zaciemniające, stawiasz na dodatek, który będzie ozdabiał Twoje okna przez długi czas.

Sprawdź także:

Modne dodatki na taras – co wybrać?

Efektowne meble na taras tworzą wygodną przestrzeń do przyjemnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Na klimat miejsca przede wszystkim...

Czy warto kupić szafkę łazienkową z lustrem?

Szafka łazienkowa z lustrem jest bardzo przydatna w każdym pomieszczeniu kąpielowym oraz w toalecie. Stanowi połączenie kilku mebli...

Nie tylko brązowe. Jaki kolor żaluzji wybrać? Podpowiadamy

Wybór kolorystyki we wnętrzach jest jedną z najważniejszych decyzji podczas urządzania domu – będzie miała wpływ nie tylko...

Dlaczego warto posiadać krzew żurawiny w swoim ogrodzie?

Choć żurawina nie należy do krzewów, które są proste w uprawie, wiele osób ceni ją za wyjątkowe walory...