5 zalet bram segmentowych

Bramy segmentowe to nowoczesna alternatywa dla garażowych bram uchylnych czy rozwiernych. Ich segmentowa konstrukcja daje szereg funkcjonalności, których brak w przypadku innych rodzajów bram. Co sprawia, że warto wziąć pod uwagę tego typu rozwiązanie? Poznaj 5 najważniejszych zalet bram segmentowych!

1. Bramy segmentowe – oszczędność miejsca

Nowoczesne bramy segmentowe otwierają się pionowo do góry, a następnie przesuwają się równolegle do sufitu, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Do jej otwarcia nie potrzeba bowiem miejsca przed garażem, jak ma to miejsce w przypadku bram uchylnych czy rozwieranych. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i bezpośrednio przed garażem, co pozwala zaparkować samochód tuż przy bramie.

2. Ciche i lekkie otwieranie

Mechanizm bram segmentowych bazujący na systemie sprężyn i łożyskach kulkowych zapewnia niezwykle płynne i ciche działanie, co jest szczególnie istotne w przypadku garaży przylegających do domu lub w sąsiedztwie sypialni. Co ważne, bramy segmentowe otwiera się bardzo lekko – mechanizm ten działa podobnie jak rolety, dlatego nawet drobna osoba nie będzie miała problemu z jej uniesieniem. Warto zaznaczyć, że bramy segmentowe mogą być montowane w pionie lub w poziomie.

3. Doskonała izolacja bram segmentowych

Wybierając bramę segmentową, stawiamy na produkty odznaczające się wysoką klasą termoizolacji. Segmenty bram są zazwyczaj wypełnione materiałem izolacyjnym, takim jak pianka poliuretanowa, co przyczynia się do poprawy izolacji cieplnej garażu. Ponadto każdy segment bramy izolowany jest dodatkowo specjalnymi uszczelkami. Wszystko to przekłada się na mniejsze straty ciepła, a tym samym niższe koszty ogrzewania budynku.

4. Komfort użytkowania – automatyzacja

Sama konstrukcja bram segmentowych sprawia, że są one bardzo proste i praktyczne w użytkowaniu, co ważne, mogą być one łatwo zautomatyzowane. Pozwala to na ich otwieranie i zamykanie za pomocą pilota lub smartfona. Dzięki temu użytkowanie bramy staje się wygodne i nie wymaga wysiłku fizycznego. Nowoczesne bramy segmentowe mogą być również wyposażone w różne systemy zabezpieczeń, takie jak zamek antywłamaniowy czy fotokomórki.

5. Wysoka estetyka

Wygląd bramy garażowej to również istotna kwestia, która wpływa na aranżacje całego budynku. I tutaj bramy segmentowe nie zawodzą. Są one bowiem dostępne w szerokim wyborze wzorów i kolorów, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji i stylu budynku. Dodatkowo ich konstrukcja pozbawiona jest widocznych elementów mocujących, co przyczynia się do eleganckiego, minimalistycznego designu. Nie bez znaczenia jest również ich odporność na warunki atmosferyczne – w tym na działanie promieniowania UV, wilgoci, deszczu czy śniegu. Dzięki temu zachowują one swój piękny wygląd oraz funkcjonalność przez długi czas ich użytkowania.

Jak widać, bramy segmentowe to niezwykle praktyczne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie. Przy czym tego typu konstrukcje sprawdzają się zarówno w użytku mieszkaniowym, jak i komercyjnym czy przemysłowym.

Sprawdź także:

Soda – bezlitosna broń na chwasty w kostce brukowej. Zaskakujące zastosowanie tego popularnego składnika

Soda na chwasty w kostce brukowej to skuteczne i ekologiczne rozwiązanie, które pozwala utrzymać nasze podwórko w idealnym...

Farba do kamienia: naturalnego, dekoracyjnego i elewacyjnego

W architekturze krajobrazu naturalny kamień jest wykorzystywany praktycznie od zawsze. Obecnie coraz częściej sięgają po niego także projektanci...

Jak podłączyć pompę do basenu?

Wiele osób chciałoby posiadać przydomowy basen. Nie zawsze jednak wiadomo, jak działają poszczególne elementy jego wyposażenia, na przykład...

Czy czajnik elektryczny się opłaca?

Mimo że czajnik jest jednym z najczęściej używanych przez Ciebie w ciągu dnia sprzętów, pewnie nawet nie zastanawiasz...