5 zalet bram segmentowych

Bramy segmentowe to nowoczesna alternatywa dla garażowych bram uchylnych czy rozwiernych. Ich segmentowa konstrukcja daje szereg funkcjonalności, których brak w przypadku innych rodzajów bram. Co sprawia, że warto wziąć pod uwagę tego typu rozwiązanie? Poznaj 5 najważniejszych zalet bram segmentowych!

1. Bramy segmentowe – oszczędność miejsca

Nowoczesne bramy segmentowe otwierają się pionowo do góry, a następnie przesuwają się równolegle do sufitu, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garażu. Do jej otwarcia nie potrzeba bowiem miejsca przed garażem, jak ma to miejsce w przypadku bram uchylnych czy rozwieranych. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i bezpośrednio przed garażem, co pozwala zaparkować samochód tuż przy bramie.

2. Ciche i lekkie otwieranie

Mechanizm bram segmentowych bazujący na systemie sprężyn i łożyskach kulkowych zapewnia niezwykle płynne i ciche działanie, co jest szczególnie istotne w przypadku garaży przylegających do domu lub w sąsiedztwie sypialni. Co ważne, bramy segmentowe otwiera się bardzo lekko – mechanizm ten działa podobnie jak rolety, dlatego nawet drobna osoba nie będzie miała problemu z jej uniesieniem. Warto zaznaczyć, że bramy segmentowe mogą być montowane w pionie lub w poziomie.

3. Doskonała izolacja bram segmentowych

Wybierając bramę segmentową, stawiamy na produkty odznaczające się wysoką klasą termoizolacji. Segmenty bram są zazwyczaj wypełnione materiałem izolacyjnym, takim jak pianka poliuretanowa, co przyczynia się do poprawy izolacji cieplnej garażu. Ponadto każdy segment bramy izolowany jest dodatkowo specjalnymi uszczelkami. Wszystko to przekłada się na mniejsze straty ciepła, a tym samym niższe koszty ogrzewania budynku.

4. Komfort użytkowania – automatyzacja

Sama konstrukcja bram segmentowych sprawia, że są one bardzo proste i praktyczne w użytkowaniu, co ważne, mogą być one łatwo zautomatyzowane. Pozwala to na ich otwieranie i zamykanie za pomocą pilota lub smartfona. Dzięki temu użytkowanie bramy staje się wygodne i nie wymaga wysiłku fizycznego. Nowoczesne bramy segmentowe mogą być również wyposażone w różne systemy zabezpieczeń, takie jak zamek antywłamaniowy czy fotokomórki.

5. Wysoka estetyka

Wygląd bramy garażowej to również istotna kwestia, która wpływa na aranżacje całego budynku. I tutaj bramy segmentowe nie zawodzą. Są one bowiem dostępne w szerokim wyborze wzorów i kolorów, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji i stylu budynku. Dodatkowo ich konstrukcja pozbawiona jest widocznych elementów mocujących, co przyczynia się do eleganckiego, minimalistycznego designu. Nie bez znaczenia jest również ich odporność na warunki atmosferyczne – w tym na działanie promieniowania UV, wilgoci, deszczu czy śniegu. Dzięki temu zachowują one swój piękny wygląd oraz funkcjonalność przez długi czas ich użytkowania.

Jak widać, bramy segmentowe to niezwykle praktyczne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie. Przy czym tego typu konstrukcje sprawdzają się zarówno w użytku mieszkaniowym, jak i komercyjnym czy przemysłowym.

Sprawdź także:

Gotowy domek całoroczny do 35m2 krok po kroku!

Domki całoroczne do 35m2 cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością w naszym kraju. Trudno się temu...

Oprawiamy ulubione dzieła – praktyczne wskazówki aranżacyjne

Stylowe plakaty to elementy aranżacyjne, które bezpośrednio wyrażają nasze upodobania i poświadczają o wysublimowanym guście. Najczęściej po jakościowe...

Typy aglomeracji. Czym się różnią i jakie są ich podstawowe cechy? Te rodzaje można spotkać w Polsce!

Aglomeracje miejskie to jedne z najbardziej charakterystycznych zjawisk współczesnych miast. Ich rozwój związany jest z intensywną urbanizacją i...

Gdzie kupić meble kuchenne? Na co zwrócić uwagę?

W urządzaniu kuchni niezwykle ważną rolę odgrywa odpowiedni dobór mebli kuchennych. Powinny one nie tylko dobrze się prezentować,...