Biurko do pracy w domu – na co zwrócić uwagę?

W wielu branżach home office sprawdził się na tyle dobrze, że wszystko wskazuje na to, że ten model pracy zostanie z nami na dłużej. Urządzając domowe biuro, warto zaopatrzyć się w odpowiednie biurko, które zapewni wygodę i komfort. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Praca zdalna niesie za sobą wiele korzyści – nie tracimy czasu na dojazdy i łatwiej przełączamy się w tryb prywatny. Jednak dla pleców może się skończyć koszmarem. A to dlatego, że wiele osób pracuje na kanapie, w łóżku czy przy stole kuchennym. To błąd! Uporządkowane i komfortowe miejsce pracy ma duży wpływ na jej efektywność. 

Potrzeby pracowników biurowych znacznie różnią się od preferencji zapalonych graczy czy uczniów, dlatego idealne biurko powinno być dopasowane do osoby, która z niego korzysta. Podczas pracy powinniśmy siedzieć w pozycji wyprostowanej, tak by linia kręgosłupa i ud tworzyła kąt prosty. Dlatego tak ważne jest, by dopasować mebel do wzrostu użytkownika. Dobrym rozwiązaniem są biurka z regulowaną wysokością, umożliwiające personalizowanie warunków i pracę w pozycji stojącej. Długotrwałe siedzenie nie jest naturalne dla ludzkiego ciała, dlatego co godzinę podnieś blat na parę minut, by w pozycji stojącej napisać maila, czy zrobić prezentację. To zdrowy nawyk, za który podziękuje Ci Twój kręgosłup. 

Nie bez znaczenia są także ograniczenia narzucane przez wnętrze. W małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, najlepiej sprawdzą się modele narożne, składane lub regały 2 w 1, które zajmują znacznie mniej miejsca. 

Kolejnym aspektem, o który warto zadbać, jest właściwa szerokość blatu. W przypadku pracy na laptopie biurko nie musi być duże. Świetnie sprawdzą się proste, minimalistyczne modele, przypominające zwykły stół. Jeśli jednak Twoja praca wymaga korzystania z jednego lub kilku monitorów, czy dodatkowych urządzeń, naturalnym wyborem będą biurka komputerowe z szerokim blatem i wycięciami, pozwalającymi na wygodne prowadzenie przewodów. Jeśli lubisz mieć pod ręką dokumenty, notatnik, czy długopisy postaw na model z szufladami lub półkami. Zwróć uwagę na to, by były po stronie twojej ręki dominującej. 

Kupując biurko, nie można pominąć kwestii estetyki i designu. Weź pod uwagę kolor, kształt, styl i detale. Białe, klastyczne formy będą świetnym wyborem do pomieszczeń w stylu minimalistycznym. Do wnętrz o charakterze skandynawskim najlepiej pasują modele łączące elementy drewniane z bielą. Z kolei ciemne drewno będzie strzałem w dziesiątkę do mieszkań urządzonych w stylu klasycznym. Ważne, by mebel pasował do wnętrza, w którym będzie stał.

Sprawdź także:

Samodzielna naprawa spłuczki krok po kroku. Jak naprawić spłuczkę starego typu, a jak podtynkową?

Wiele osób zastanawia się jak naprawić spłuczkę we własnym zakresie. Jest to niewielka, aczkolwiek częsta awaria, która może...

Gruntowanie ściany – Kiedy i jak gruntować ściany?

Malowanie ścian to wciąż najbardziej popularny sposób na ich wykończenie. W przypadku malowania efekt końcowy zależy od bardzo...

Jak wygląda żyworódka trująca? Zdjęcia

Żyworódka to niezwykle popularna roślina. Wiele osób przekonuje do niej fakt, że nie wymaga pielęgnacji i jest bardzo...

Nowoczesne łazienki. Poznaj najnowsze trendy!

Współczesna łazienka to nierzadko salon kąpielowy z prawdziwego zdarzenia, ale też pomieszczenie  o niewielkim metrażu, lecz urządzone niezwykle schludnie....