Dlaczego warto nawiązać współpracę z doświadczonym integratorem fotowoltaiki?

Pojęciem integratora fotowoltaiki określamy w dzisiejszych czasach firmę specjalizującą się w propagowaniu zalet zrównoważonego rozwoju oraz dostawie skutecznych technologii tego typu. Oferty takich przedsiębiorstw są dedykowane nie tylko klientom indywidualnym, ale też biznesowym. I to właśnie ta druga grupa jest tu szczególnie istotna. Powodem jest tu przede wszystkim ogromny wpływ przemysłu na dobrostan naszej planety.

I chociaż montaż paneli Trina Honey M TSM i tym podobnych sprzętów na terenie gospodarstw domowych obniża emisję dwutlenku węgla, prawdziwą różnicę zobaczymy dopiero, gdy ekologiczny stanie się też przemysł. Oczywiście, integratorzy rozumieją doskonale, że niełatwo jest przekonać każdego przedsiębiorcę do korzystania z paneli słonecznych. Z tego też powodu dostawcy ci oferują nam szereg kompleksowych usług pozwalających na zwiększenie przystępności fotowoltaiki w oczach właścicieli firm. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Dystrybucja systemów fotowoltaicznych z najwyższej półki

Renomowani dystrybutorzy, jak chociażby polski BayWa r.e., oferują nam szeroki wybór sprzętów, opracowanych przez uznane, światowe marki. Przykładem są tu chociażby moduły Hyundai, odznaczające się certyfikatami, dowodzącymi ich niezawodności. Obecność takich oznaczeń jest tu szczególnie istotna, ponieważ dowodzi ona, że dany produkt spełnia międzynarodowe standardy. Dzięki temu nie musimy martwić się, że zainstalowane panele ulegną zniszczeniu wskutek silnego gradobicia lub intensywnego wiatru, tak bardzo groźnego w regionach nadmorskich. Co więcej, nie ma tu też mowy o marnowaniu pieniędzy z powodu awaryjności lub wadliwości danej partii sprzętu. Producenci paneli słonecznych nierzadko stawiają bowiem na długie okresy gwarancyjne, sięgające nawet 25-30 lat. Na stronie dystrybutorów znajdziemy ponadto bogate katalogi, pozwalające na zapoznanie się z najistotniejszymi parametrami wszystkich paneli tudzież falowników.

Pomoc w montażu

Zakup instalacji fotowoltaicznej nigdy nie powinien być powodowany impulsem. Inwestycja ta wymaga od nas bowiem umiejętnego dobrania sprzętu oraz miejsca jego montażu, aby zapewnić zakładowi optymalne zasilanie. Nie jest to kwestia prosta, dlatego też firma BayWa r.e. oferuje nam profesjonalne doradztwo z zakresu instalacji i doboru urządzeń. Współpraca z doświadczonym partnerem to także możliwość skorzystania z usług profesjonalnego serwisu. Nawet sprzęty z odpowiednimi certyfikatami, jak moduły Hyundai, wymagają bowiem regularnych przeglądów ich stanu. Nie musimy więc obawiać się, że przy zakupie fotowoltaiki zostajemy pozostawieni sami sobie.

Webinaria i programy dla projektantów

Renomowani dostawcy fotowoltaiki to nie tylko sprzedaż i doradztwo. To także propagowanie zalet zrównoważonego rozwoju oraz uświadamianie specjalistom, ile zalet niesie ze sobą stawianie na zieloną energię. Specjalistyczne webinaria dla pracowników i instalatorów pozwolą monterom na uatrakcyjnienie swojej oferty, zaś przedsiębiorcom – na zachowanie obecnej kadry pracowniczej. Na stronie firmy BayWa r.e. znajdziemy również darmowe oprogramowanie, przeznaczone do projektowania instalacji fotowoltaicznej, z uwzględnieniem rozłączników sieciowych oraz pozostałych, istotnych urządzeń.

Sprawdź także:

Skup i sprzedaż udziałów w nieruchomości – czy warto?

Niektóre nieruchomości dzielone są na kilku współwłaścicieli. Zarządzenie ułamkiem takiej nieruchomości może powodować, że coraz częściej rozważa się...

Co to jest bawełna renforce i jakie ma właściwości?

Bawełna wykorzystywana jest przez człowieka nieprzerwanie od ponad pięciu tysięcy lat. Bawełniane tkaniny mają bardzo wiele zalet i...

Jaki fotel wybrać na taras?

Z niecierpliwością czekasz na cieplejsze dni i wieczory, które można będzie miło spędzać na tarasie? Do kolejnego sezonu...

Kiedy włączyć lodówkę po transporcie?

Przewóz lodówki jest trudny ze względu na jej duży rozmiar, jest ciężkim i specyficznym sprzętem AGD. To zadanie...