Do czego wykorzystać wodę z suszarki? Poznaj jej sprawdzone zastosowania i oszczędzaj na rachunkach!

Woda z suszarki, często traktowana jako odpad, może okazać się bardzo przydatna w wielu codziennych czynnościach. Jej ponowne wykorzystanie jest nie tylko praktyczne, ale także ekonomiczne i ekologiczne. Pozwala oszczędzić nieco na rachunkach związanych z codziennymi obowiązkami domowymi. Woda pochodząca z suszarki jest destylowaną wodą, co oznacza, że może przydać się do innych rzeczy, ale – tylko pod pewnymi warunkami. Do czego wykorzystać wodę z suszarki? Czy można podlewać kwiaty woda z suszarki? Czy można wykorzystać wodę z suszarki do podlewania roślin?

Do czego wykorzystać wodę z suszarki?

Woda z suszarki, która jest pozyskiwana z procesu suszenia ubrań, może być wykorzystana do wielu różnych celów. Warto jednak mieć świadomość, że woda destylowana – powstająca w procesie suszenia – nie jest zupełnie czysta. Może być bowiem zanieczyszczona i kwaśna ze względu na detergenty. Może być ona również pełna włosów, sierści czy kłaczków pochodzących z ubrań. W związku z tym nie nadaje się do podlewania kwiatów, które mogłyby źle znieść taki zabieg. Lepiej nie stosować jej również do podlewania warzyw czy owoców. Absolutnie nie należy jej stosować do jakichkolwiek celów spożywczych.

Do czego można użyć wody z suszarki? Woda destylowana z suszarki nadaje się do:

  • mycia podłóg w domu, na balkonach i na tarasach,
  • spłukiwania toalety,
  • mycia samochodu czy rowerów,
  • czyszczenia mebli ogrodowych.

Sprawdź: Jak suszyć ubrania w suszarce? Jak uniknąć pomyłek podczas suszenia ubrań w suszarce?

Czy woda z suszarki nadaje się do żelazka?

Woda z suszarki zazwyczaj jest zanieczyszczona – włosami, kłaczkami czy detergentami, dlatego zdecydowanie lepiej nie używać jej do żelazka. W przypadku suszarek kondensacyjnych woda zwykle może nadawać się do żelazka, ale zaleca się jej oczyszczenie. Natomiast woda z suszarki z pompą ciepła może być wykorzystana do żelazka, ale należy ją najpierw przefiltrować, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Można więc wykorzystać wodę z suszarki, ale trzeba upewnić się, że jest czysta i bezpieczna.

Czy woda z suszarki nadaje się do podlewania kwiatów?

Woda z suszarki do ubrań nie jest zalecana do podlewania kwiatów, ponieważ zawiera detergenty lub inne sztuczne substancje, które mogą uszkodzić korzenie lub liście roślin. Na pewno nie wolno podlewać nią żadnych roślin, które zamierzamy później zjeść – np. warzyw czy owoców, ponieważ może to bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

Zobacz: Dlaczego kaloryfer nie grzeje, chociaż nie jest zapowietrzony? Prawdopodobne przyczyny awarii

Woda z suszarki do akwarium?

Woda z suszarki nie jest całkowicie czysta, a w związku z tym nie jest całkowicie bezpieczna dla żywych organizmów. Może być pełna np. kwaśnych i silnie chemicznych detergentów. Dlatego nie można jej używać do napełniania akwarium.

Czytelnicy pytają, co zrobić z woda z suszarki

Czy woda z suszarki jest destylowana?

Woda po suszeniu w suszarce to woda destylowana.

Woda z suszarki do żelazka?

Woda z suszarki do ubrań nie nadaje się do żelazka.

Jak wykorzystać wodę z suszarki?

Np. do mycia podłóg czy mebli ogrodowych. Do czyszczenia samochodu lub do spłukiwania toalety.

Woda z suszarki do nawilżacza – nadaje się?

Nie, absolutnie nie, ponieważ woda z suszarki elektrycznej jest zanieczyszczona detergentami.

Woda z suszarki do prasowania?

Nie, nie można tej wody używać do żelazka.

Sprawdź także:

Nieruchomość w Hiszpanii – dlaczego warto ją mieć?

Hiszpania stała się obecnie jedną z popularniejszych destynacji wśród Polaków. Jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego warto kupić tam dom...

Czym zmyć sól z podłogi? Dzięki tym sposobom walka o utrzymanie czystości zimą może być skuteczna dzięki tym sposobom

Czysta i zadbana podłoga to wizytówka każdego domu, jednak zimą utrzymanie jej w dobrym stanie jest szczególnie trudne....

Ciekawostki o motylach: Ile żyją motyle? Czy gryzą? Co jedzą?

Motyle to piękne, zachwycające i inteligentne zwierzęta. Urzekają ogromnym majestatem. Kojarzą się z kruchością i bezradnością. Ich niedługi...

Pościel dla osób starszych – jak dostosować sypialnię do potrzeb seniorów?

Osoby starsze mają trudności z zasypianiem, często się budzą w nocy lub cierpią na bezsenność. Aby zwiększyć komfort...