Gdzie i w jakim celu warto stosować drzwi szklane? – porady i sugestie

Wystrój pomieszczeń jest w dzisiejszych czasach oparty na minimalizmie. Żaden inwestor nie dopuści obecnie do przesytu w jakimkolwiek z wnętrz, a to z uwagi na późniejszy brak ich funkcjonalności. Ludzie czują się dobrze, kiedy dookoła siebie mają zapas miejsca, a poszczególne elementy aranżacji przyczyniają się jeszcze do optycznego powiększenia przestrzeni.

Szklane drzwi to niemały trend we współczesnym budownictwie. Mają charakter dekoracyjny oraz odpowiadają za doświetlenie wnętrza przy jednoczesnym jego odseparowaniu od części pomieszczeń. To elementy wyjątkowe i coraz częściej stosowane nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale również w domach prywatnych.

Gdzie stosujemy szklane drzwi?

W domach jednorodzinnych znajdziemy zarówno pomieszczenia tworzące razem jednolitą przestrzeń, jak i te wymagające pewnego odseparowania. Do tych drugich zaliczymy z pewnością sypialnię, łazienkę, gabinet czy pokoje dziecięce. Chcąc możliwie najbardziej atrakcyjnie i praktycznie rozgraniczyć te wnętrza, warto zaopatrzyć się w drzwi szklane. To elementy w pełni bezpieczne, funkcjonalne oraz trwałe.

Jak się okazuje, skrzydła te stanowią bardzo praktyczny element nie tylko w domach prywatnych, ale też w budynkach użyteczności publicznej czy korporacjach. Oddzielają zazwyczaj korytarze od przestrzeni biurowej czy gabinetów.

Rodzaje szklanych drzwi – jakie można spotkać na rynku?

Podobnie jak skrzydła o tafli drewnianej czy MDF, drzwi szklane również sprzedaje się w różnych formach. Do najczęściej używanych z pewnością zaliczymy rodzaje rozwierane. Niekiedy też, inwestorzy decydują się montować w swoich domach czy biurach drzwi przesuwne, co doskonale wpływa na oszczędność miejsca i funkcjonalność. Do rzadszych, jednak wciąż dających się zaobserwować w niektórych przestrzeniach skrzydeł należą formy harmonijkowe, dwuskrzydłowe bądź też bez ościeżnicy.

Niektórzy rezygnują z montażu drzwi szklanych w obawie o brak prywatności. Szkło zazwyczaj kojarzone jest dużą przezroczystością, jednak warto mieć na uwadze panującą obecnie na rynku różnorodność. Spora część osób decyduje się na drzwi szklane białe lub mleczne do swojego domu czy biura. To rozwiązanie zupełnie ograniczające widoczność po drugiej stronie.

Bezpieczeństwo drzwi szklanych

Nie ma znaczenia, czy drzwi szklane zawisną w miejscach, w których przebywają dzieci, czy też nie. To rozwiązanie bezpieczne dla każdego i niemogące wyrządzić krzywdy w żaden sposób. Tafle tych drzwi tworzone są z grubego i wytrzymałego szkła, które w trakcie produkcji poddaje się hartowaniu. Ma to głównie zagwarantować odporność na uszkodzenia mechaniczne. Szkło znajdujące się na drzwiach bardzo trudno zbić, a przy normalnej eksploatacji nie ma na to najmniejszej szansy. Nawet jeśli zdarzyłoby się taką taflę uszkodzić, to po rozerwaniu jest ona niezwykle krucha. Podobnie więc jak w przypadku szyb przednich w samochodach osobowych, tafla rozbija się na bardzo drobne części, minimalizując tym samym ryzyko jakiejkolwiek szkody.

Sprawdź także:

Dofinansowanie do gazu jeszcze w tym roku. O tym musisz wiedzieć

Stale podwyższające się ceny gazu mogą być problemem w wielu domostwach, których ogrzewanie oparte w głównej mierze jest...

Od czego zależą warunki kredytu na budowę domu?

Planowaniu budowy domu zwykle towarzyszą spore emocje. Zwłaszcza jeśli jest finansowana kredytem na budowę domu. W tym przypadku...

Do jakich wnętrz pasują lampy z mosiądzu?

Mosiądz to niezwykle interesujący materiał do wytwarzania elementów wyposażenia wnętrz. Kojarzy się dość staroświecko, jednak elementy wystroju i...

Funkcjonalne meble kuchenne – jakie wybrać?

Optymalizacja małych przestrzeni kuchennych należy do trudnych zadań – nie jest to jednak niemożliwe do wykonania. Wystarczy kierować...