Gdzie wykonuje się najbardziej profesjonalne ozonowanie? Białystok to miasto ekspertów od dezynfekcji ozonem

Ozonowanie jest czynnością dezynfekującą, którą najczęściej przeprowadza się w placówkach użyteczności publicznej. Częste jest ozonowanie sal szpitalnych, urzędów czy biur, ale proces ozonowania przeprowadza się również w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, a nawet we wnętrzach aut osobowych i dostawczych. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy warto skorzystać z usług ozonowania i gdzie zamówić ozonowanie pomieszczeń w Białymstoku.

Po co ozonować pomieszczenia, czyli o zastosowaniach ozonowania

Ozonowanie pomieszczeń to czynność, którą wykonuje się, aby:

  • dezynfekować, a więc niszczyć wirusy, bakterie oraz grzyby;
  • deakaryzować, czyli neutralizować wszelkiego rodzaju alergeny;
  • dezodoryzować – usuwać przykre zapachy.

Warto zaznaczyć, że proces ozonowania usuwa każdy zapach obecny w danym pomieszczeniu. Jego rolą nie jest więc maskowanie przykrych zapachów przyjemnymi, a całkowita ich eliminacja. Dobrym pomysłem jest decyzja o powierzeniu procesu ozonowania w ręce fachowców, na przykład białostockiemu Centrum Dezynfekcji (https://centrumdezynfekcji.pl/ozonowanie/), które stosuje wysokiej klasy sprzęt z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.

Skuteczność ozonowania – czy jest wysoka?

Proces ozonowania jest na tyle skuteczny, że pozwala na zupełne usunięcie bakterii, wirusów i grzybów z danego pomieszczenia. To jednak nie wszystko, bo ozonowanie zwalcza również insekty i wcześniej wspomniane przykre zapachy.

Należy jednak zaznaczyć, że skuteczność ozonowania jest wysoka o tyle, o ile przeprowadza się je regularnie. Ozon nie niszczy źródła problemów, ale ich skutki, więc do efektywnego oczyszczenia pomieszczenia potrzebna jest także wnikliwa analiza przyczyny

Miejsce ozonowania? Każde zamknięte pomieszczenie!

Dezynfekcję ozonem przeprowadza się niemal wszędzie, nie tylko w pokojach mieszkania czy domu, ale i we wnętrzu auta czy. Jedynym warunkiem jest szczelne zamknięcie ozonowanej przestrzeni ze względu na silne właściwości utleniające wykazywane przez ozon.

Częste zabiegi ozonowania przeprowadza się w salach szpitalnych, pokojach hotelowych, żłobkach, przedszkolach. W tych pierwszych ozon niszczy bakterie i wirusy (w tym SARS-CoV-2), w tych drugich przede wszystkim usuwa niepożądane zapachy. W przypadku żłobków i przedszkoli regularne zabiegi ozonowania zmniejszają zachorowalność dzieci w zauważalnym stopniu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Wystarczy pół godziny pracy ozonatora, a wszystkie czynniki niepożądane zostaną usunięte z pomieszczenia. Należy jednak odczekać z wejściem do środka około dwóch godzin, by ozon zdążył rozpaść się naturalnie do bezpiecznego dla człowieka tlenu.

Ozonowanie jest jedną z najbardziej skutecznych i najprostszych metod dezynfekcyjnych. Ozon przenika w każdy kąt pomieszczenia, utlenia to, co niepożądane, aby szybko rozpaść się do nieszkodliwego tlenu i zostawić oczyszczony pokój, salę czy korytarz.

Sprawdź także:

Domowy pochłaniacz wilgoci. Jak zadbać o bezpieczne powietrze w domu?

Wilgoć w domu jest nie tylko nieestetyczna, ale może też powodować poważne problemy zdrowotne i zwiększać ryzyko rozwoju...

Czym podlać drzewo żeby uschło? Pozbycie się niechcianej rośliny z ogródka nie jest takie proste

Ogrodnikom niezmiernie utrudniają pracę pewne gatunki drzew, które hamują rozwój innych roślin w ogrodzie. Czasami wycinanie drzewa nie...

Powiększenie balkonu w bloku. Sprawdź, jak dobudować balkon

Powiększenie balkonu w bloku jest możliwe jedynie za zgodą spółdzielni mieszkaniowej i wszystkich jej członków. Jeśli choć jedna...

Dlaczego warto posiadać krzew żurawiny w swoim ogrodzie?

Choć żurawina nie należy do krzewów, które są proste w uprawie, wiele osób ceni ją za wyjątkowe walory...