Gdzie wykonuje się najbardziej profesjonalne ozonowanie? Białystok to miasto ekspertów od dezynfekcji ozonem

Ozonowanie jest czynnością dezynfekującą, którą najczęściej przeprowadza się w placówkach użyteczności publicznej. Częste jest ozonowanie sal szpitalnych, urzędów czy biur, ale proces ozonowania przeprowadza się również w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, a nawet we wnętrzach aut osobowych i dostawczych. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy warto skorzystać z usług ozonowania i gdzie zamówić ozonowanie pomieszczeń w Białymstoku.

Po co ozonować pomieszczenia, czyli o zastosowaniach ozonowania

Ozonowanie pomieszczeń to czynność, którą wykonuje się, aby:

  • dezynfekować, a więc niszczyć wirusy, bakterie oraz grzyby;
  • deakaryzować, czyli neutralizować wszelkiego rodzaju alergeny;
  • dezodoryzować – usuwać przykre zapachy.

Warto zaznaczyć, że proces ozonowania usuwa każdy zapach obecny w danym pomieszczeniu. Jego rolą nie jest więc maskowanie przykrych zapachów przyjemnymi, a całkowita ich eliminacja. Dobrym pomysłem jest decyzja o powierzeniu procesu ozonowania w ręce fachowców, na przykład białostockiemu Centrum Dezynfekcji (https://centrumdezynfekcji.pl/ozonowanie/), które stosuje wysokiej klasy sprzęt z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.

Skuteczność ozonowania – czy jest wysoka?

Proces ozonowania jest na tyle skuteczny, że pozwala na zupełne usunięcie bakterii, wirusów i grzybów z danego pomieszczenia. To jednak nie wszystko, bo ozonowanie zwalcza również insekty i wcześniej wspomniane przykre zapachy.

Należy jednak zaznaczyć, że skuteczność ozonowania jest wysoka o tyle, o ile przeprowadza się je regularnie. Ozon nie niszczy źródła problemów, ale ich skutki, więc do efektywnego oczyszczenia pomieszczenia potrzebna jest także wnikliwa analiza przyczyny

Miejsce ozonowania? Każde zamknięte pomieszczenie!

Dezynfekcję ozonem przeprowadza się niemal wszędzie, nie tylko w pokojach mieszkania czy domu, ale i we wnętrzu auta czy. Jedynym warunkiem jest szczelne zamknięcie ozonowanej przestrzeni ze względu na silne właściwości utleniające wykazywane przez ozon.

Częste zabiegi ozonowania przeprowadza się w salach szpitalnych, pokojach hotelowych, żłobkach, przedszkolach. W tych pierwszych ozon niszczy bakterie i wirusy (w tym SARS-CoV-2), w tych drugich przede wszystkim usuwa niepożądane zapachy. W przypadku żłobków i przedszkoli regularne zabiegi ozonowania zmniejszają zachorowalność dzieci w zauważalnym stopniu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Wystarczy pół godziny pracy ozonatora, a wszystkie czynniki niepożądane zostaną usunięte z pomieszczenia. Należy jednak odczekać z wejściem do środka około dwóch godzin, by ozon zdążył rozpaść się naturalnie do bezpiecznego dla człowieka tlenu.

Ozonowanie jest jedną z najbardziej skutecznych i najprostszych metod dezynfekcyjnych. Ozon przenika w każdy kąt pomieszczenia, utlenia to, co niepożądane, aby szybko rozpaść się do nieszkodliwego tlenu i zostawić oczyszczony pokój, salę czy korytarz.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Furtka wymiary. Standardowa szerokość furtki wejściowej

Furtka to element ogrodzenia. Stanowi komplet wraz z bramą wejściową, którą montuje się blisko siebie. Furtkę mocuje się...

Rośliny na piaszczyste gleby [drzewa, krzewy, kwiaty]

Nie w każdym ogrodzie panują warunki idealne dla rozwoju roślin. Może zdarzyć się tak, że nasz ogród to...

Jak wybrać firmę, która wykona dla Ciebie serwis drzwi przeciwpożarowych?

Jeśli jesteś właścicielem lub zarządcą budynku, regularne zlecanie serwisu drzwi przeciwpożarowych to Twój obowiązek. Jak się z niego...

Jaki materiał na narzutę wybrać?

Istotnym elementem w aranżacji wnętrz są tkaniny. Są stosowane od wieków w postaci zasłon, obrusów, kap, narzut. W...