Panele fotowoltaiczne to spora inwestycja, która jednak bardzo szybko się zwraca. W tych niepewnych czasach inwestorzy coraz częściej chcą uniezależnić się od rosnących cen gazu czy prądu, a fotowoltaika może w tym pomóc. Spory wkład początkowy to jednak ogromny problem dla wielu osób w naszym kraju. Czy można zrobić coś, by założyć panele słoneczne, jeśli nie dysponujemy odpowiednią sumą pieniędzy na koncie bankowym? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.
Dlaczego fotowoltaika jest tak popularna?
Montaż paneli PV zapewnia dostęp do darmowego prądu na wiele kolejnych lat. Oczywiście, by do tego doszło, należy najpierw zainwestować, ale po 7-8 latach nasza instalacja zaczyna produkować darmową energię elektryczną, a oszczędności mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych rocznie i to biorąc pod uwagę obecne ceny energii elektrycznej. Wydaje się, że kwestią czasu jest dalszy wzrost cen, który sprawi, że zwrot nastąpi jeszcze szybciej. Sam montaż fotowoltaiki nie jest ani trudny, ani pracochłonny. Średniej wielkości instalacja powstaje na dachu w jeden dzień i od razu może produkować prąd.
Musimy pamiętać, że panele słoneczne są rozwiązaniem bardzo ekologicznym. Dlaczego? Ano dlatego, że w Polsce do produkcji prądu używa się węgla, a elektrownie produkują setki ton zanieczyszczeń, które uwalniane są codziennie do atmosfery. Proces ten zatruwa środowisko i przyczynia się do większego smogu w okresie zimowym. Jeśli więc zależy nam na środowisku naturalnym, wybór fotowoltaiki jest znakomitą alternatywą dla prądu płynącego do nas z elektrowni.
Warto wiedzieć, że obecnie możemy korzystać z cyklicznych dofinansowań z programu Mój Prąd. Cały czas można też odliczyć koszt wykonania instalacji od podatku. To wszystko sprawia, że założenie fotowoltaiki generuje bardzo duże oszczędności i najnormalniej w świecie jest opłacalne.
Ile kosztuje fotowoltaika i skąd wziąć na nią pieniądze?
Trudno jednoznacznie określić ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo jest on w dużej mierze zależny od wielkości instalacji. Ta z kolei musi być dostosowana do zużycia prądu, które znaleźć można na każdym rachunku za energię elektryczną. Rodzina 4-osobowa zużywa przeważnie każdego roku około 3-4 tysiące kilowatogodzin. Uśredniając, przyjmuje się, że do zaspokojenia takich potrzeb należy zainstalować instalację o około 10-20% większą. Moc powinna więc wynosić mniej więcej 3,5-4,5 kW. Ile kosztuje taka instalacja? Tutaj sporo zależy od wykonawcy, ale możemy oszacować, że wartość inwestycji powinna się zamknąć w przedziale 20-30 tysięcy złotych. To spory wydatek i nie każdego stać, by założyć fotowoltaikę we własnym domu.
Na całe szczęście możemy skorzystać z szybkich pożyczek, o których sporo dowiedzieć można się ze strony https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-na-dowod-przez-internet-chwilowki-na-dowod/. Dzięki nim jesteśmy w stanie otrzymać przelew na wybraną kwotę nawet w 15 minut po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku. To wszystko sprawia, że szybkie kredyty cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, chcących zamontować na swoim dachu czy wiacie panele słoneczne. Ważną zaletą takich pożyczek jest to, że nie trzeba dopełniać wielu formalności, a pieniądze wypłacane są bardzo szybko. Dzięki temu możemy podpisać umowę z firmą od fotowoltaiki i cieszyć się darmowym prądem w naszym domu. Pamiętajmy, by starannie porównać wszystkie oferty i wybrać taką, która będzie umożliwiała zaciągnięcie zobowiązania zgodnego z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Dostosujmy też czas spłaty do własnych możliwości, by móc spłacać pożyczkę zgodnie z harmonogramem.