Jak dopasować styl komody do salonu?

Komoda to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia salonu, pełniący funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Komoda może służyć jako miejsce do przechowywania, jak również jako element wystroju wnętrza. Dlatego tak ważne jest, aby komoda pasowała do stylu i charakteru całego pomieszczenia. W tym artykule podpowiadamy, jak dopasować styl komody do salonu.

Styl minimalistyczny – mniej znaczy więcej 

W stylu minimalistycznym komoda powinna być prosta i funkcjonalna. Idealnie sprawdzi się komoda z jednolitym kolorze lub z wykorzystaniem połączenia dwóch odcieni. Ważne, aby zwrócić uwagę na detale – warto wybrać modele z ciekawie zaprojektowanymi uchwytami lub innymi elementami dekoracyjnymi, które podkreślą styl wnętrza. Kolor komody można dopasować do koloru ścian lub mebli – najlepiej w tonacji bieli, szarości lub czerni. Jeśli nadal zastanawiasz się, której komody do salonu Ci brakuje,  zobacz propozycje przedstawione na stronie meble.pl. Wybieraj spośród setek wzorów, rozmiarów i stylów.  

Styl nowoczesny – wysokiej jakości materiały i elegancja 

Komoda w stylu nowoczesnym powinna charakteryzować się przede wszystkim elegancją i prostotą. Wybierając komodę do salonu w tym stylu warto postawić na modele o prostych liniach, metalowych uchwytach lub wykonanych z płyt lakierowanych na wysoki połysk. Kolory, które najlepiej pasują do stylu nowoczesnego to biel, szarość, czerń, ale też błękit czy zieleń. Warto też zwrócić uwagę na materiały – komoda w stylu nowoczesnym powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które dodatkowo podkreślą jej elegancki charakter. 

Styl klasyczny, czyli ponadczasowość mebli 

Komoda w stylu klasycznym to przede wszystkim mebel z dbałością o detale. Warto wybierać modele z ozdobnymi frontami, rzeźbieniami czy zdobieniami w postaci złotych akcentów. Idealnie pasują tu modele wykonane z drewna, ale również te z metalowymi elementami i kryształkami. Kolory, które najlepiej pasują do stylu klasycznego to czerń, brąz, beż, ale też delikatne pastele. Komoda w stylu klasycznym to także mebel, który świetnie wpasuje się w aranżację wnętrza, która opiera się na klasyce i tradycji. 

Styl skandynawski 

Komoda w stylu skandynawskim to przede wszystkim mebel o jasnym kolorze, wykonany z naturalnych materiałów. Warto postawić na modele z białą, szarą lub jasnobrązową okleiną oraz z niskimi, drewnianymi nóżkami. Komody w stylu skandynawskim często posiadają również uchwyty z naturalnych materiałów, takich jak skóra. 

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Osuszanie budynku metodą cięcia – nowa izolacja pozioma w walce z wilgocią

Osuszanie wilgotnych budynków jest kluczowe dla zapewnienia długotrwałości konstrukcji oraz zdrowego i komfortowego środowiska dla mieszkańców. Istnieje wiele...

Kto płaci za remont w programie „Weekendowa metamorfoza”? I wszystko jasne…

"Weekendowa metamorfoza" to jeden z bardziej popularnych polskich programów o remontach wnętrz. Prowadzi go znany architekt Krzysztof Miruć,...

Jak położyć fugę?

Położenie fugi nie wymaga specjalnych umiejętności, ani zatrudnienia eksperta. Każdy mężczyzna może położyć ją samodzielnie. Cały proces jej...

Eksmisja matki z dzieckiem 2023. Na jakich zasadach i kogo właściciel może wykwaterować lokatorów?

Konieczność dokonania eksmisji matki z dzieckiem jest trudnym i często dramatycznym zdarzeniem, które ma poważne konsekwencje dla obu...