Jak pozbyć się zapachu gotowanej kapusty? Dorzuć kawałek do garnka. Smród zniknie

Uwielbiasz gołąbki, bigos i kiszoną kapustę, ale po ich gotowaniu musisz wietrzyć cały dom? Poznaj proste triki i zapomnij o śmierdzącym problemie.

Kapusta to niskokaloryczne warzywo bogate m.in. w witaminę A, E czy C. Można ją przyrządzić na wiele sposobów – od dodatku do obiadu w formie surówki, jak i samodzielne danie takie jak np. bigos bądź też kapuśniak. Kapusta zarówno biała, jak i kiszona gości na wielu polskich stołach, jednak ma pewien minus. Jest nim specyficzny zapach podczas gotowania. Jak się go pozbyć? Jest na to kilka banalnych sposobów.

Gotowana kapusta – jak się pozbyć zapachu? Sięgnij po pieczywo

Jednym z najszybszych i najskuteczniejszych rozwiązań jest kromka razowego pieczywa. Wystarczy niewielki kawałek czy nawet skórka wrzucona na wierzch garnka, aby usunąć nieprzyjemny zapach. Nie jest to natomiast jedyny patent. Równie świetnym neutralizatorem są orzechy włoskie. Jeśli nie mamy ich pod ręką, świetnie sprawdzi się w zamian duża garść natki pietruszki lub dwa plastry cytryny.

Jak się pozbyć zapachu gotowanego kalafiora lub brokuła? Wystarczy to, co masz w kuchni

Podobny problem występuje podczas gotowania kalafiora lub brokuła. Z tym także można poradzić sobie w szybki i prosty sposób. Jednym z nich jest dosypanie do wody pół łyżeczki sody oczyszczonej. Już niewielka ilość tej przyprawy pomoże uporać się z unoszącym w domu zapachem. Warto wypróbować też trik z cukrem – w tym przypadku również wystarczy niewielka ilość. Ponadto doskonałe rezultaty przyniesie dorzucenie do wody liścia laurowego oraz odrobiny soku z cytryny. Dodatkowym atutem tych trików jest fakt, że dzięki nim warzywo zachowa swój kolor i nie ściemnieje.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Przyjemne wnętrze dzięki lampom do salonu – zainspiruj się!

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że to salon jest sercem każdego domu. To miejsce spotkań z przyjaciółmi, rodzinnych pogawędek...

Jak funkcjonalnie urządzić małą łazienkę?

Każdy marzy o dużym i przestronnym salonie kąpielowym, ale zdecydowana większość z nas ma do dyspozycji łazienkę o...

Czyszczenie wyposażenia gastronomicznego – jak dbać o bezpieczeństwo żywności w kuchni?

Sprzęt gastronomiczny utrzymany w czystości to podstawa higieny w każdej restauracyjnej kuchni. Wszelkie powierzchnie mające kontakt z żywnością...

Zakaz palenia w kominkach 2022. Tym już nie napalisz w kominku!

Z początkiem nowego roku kalendarzowego w życie weszły normy, zwane również ekoprojektem (Ecodesign). Czym jest ekoprojekt i co...