Jak wybrać dobrą kłódkę?

Możliwość szybkiego i skutecznego zamknięcia czegoś to główna cecha dostępnych w naszym sklepie kłódek. Kłódki przydają się podczas samodzielnego tworzenia ochrony dla różnych pomieszczeń, czy przedmiotów.  Podczas wyboru najlepszej kłódki warto zdecydować się na jeden z modeli posiadających atest. Taki dokument jest potwierdzeniem, że zamknięcie będzie odpowiednio mocne i można mu zaufać. W większości kłódki produkowane są z solidnego stopu metalu, co pozytywnie wpływa na wytrzymałość. Zamknięcia tego typu są jednocześnie bardzo trwałe i dość niedrogie. Dzięki temu bez problemu można stosować je we wszystkich miejscach, gdzie potrzebne jest zamknięcie.

Kłódki na kluczyk lub z szyfrem

Do najpopularniejszych rodzajów kłódek zdecydowanie należą te zamykane na klucz.  W zestawie z kłódką od razu otrzymasz więc zestaw kluczyków – zwykle dwa lub trzy. Można je też kopiować, jeżeli więcej osób ma otrzymać klucz.  Zabezpieczenie zamknięte na klucz jest trudne do otworzenia, nie można zrobić tego przy użyciu innego klucza.

Drugim popularnym typem zamknięcia jest kłódka na szyfr. Można ustawić kod otwierający zamek wedle własnego uznania, a nawet zmieniać kod w przyszłości. Niektóre odmiany posiadają natomiast stały kod – nie można go modyfikować i zwykle jest podawany na opakowaniu lub w dołączonej dokumentacji. Wśród zamknięć tego typu spotykamy zarówno zasuwki z trzema pierścieniami, czterema lub pięcioma. Im więcej, tym więcej kombinacji można ustawić. Odgadnięcie szyfru przez osobę trzecią jest wtedy trudniejsze. Ciekawą odmianą zamków na szyfr są kłódki z okrągłą tarczą. Jarzmo jest wykonane ze stali hartowanej, a konieczność kolejnego ustawiania odpowiednich pozycji obrotowej tarczy znacznie utrudnia odgadnięcie kodu.

Kiedy wybrać kłódkę na szyfr?

Zamek z szyfrem jest bardzo dobrym wyborem, jeśli zamknięcie będzie miało więcej użytkowników. Można im wtedy po prostu podać właściwy szyfr, dzięki czemu nie trzeba dorabiać wielu kluczy. Zatrzaski na klucz i na zamek są dostępne w podobnej cenie.

Kolejnym argumentem za wyborem wersji z szyfr jest brak możliwości zgubienia klucza. Mogłoby to uniemożliwić odtworzenie zabezpieczenia, na przykład skobla, albo łańcucha. Taka odmiana może być szczególnie dobrym wyborem między innymi dla dzieci – na przykład do zabezpieczenia ich roweru.

Markowe kłódki to gwarancja bezpieczeństwa

W naszym sklepie znajdziesz jedynie zamki i zabezpieczenia renomowanych marek. Należą do nich tacy producenci, jak Gerda, Abust, a także GJM. Decydując się na produkty uznanych marek, których jakość jest potwierdzona odpowiednim atest, możesz spać spokojnie. Wybór dobrej kłódki to świadomość, że posiadasz najlepsze możliwe zabezpieczenie.

Markowe kłódki są trwałe – posłużą przez wiele lat. Zdecydowanie są też trudniejsze do odtworzenia przez osobę trzecią od wyrobów mniej uznanych producentów. Dopełnieniem obrazu udanego produktu jest elegancki wygląd i ponadczasowy design. Kłódki są też dostępne w wielu kolorach, możesz też wybrać jeden z wielu rozmiarów.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Ochrona i konserwacja mebli ogrodowych – kompletny przewodnik

Właściciele przestrzeni zewnętrznych doskonale wiedzą, że meble ogrodowe to inwestycja na lata, wymagająca jednak odpowiedniej troski. Ochrona i...

Pomrów – Co zjada ślimak pomrowy w ogrodzie i jak się go pozbyć?

Ślimaki należą do jednych z najbardziej groźnych szkodników  w naszych ogrodach. Najwięcej szkód wyrządzają ślimaki bezskorupkowe. Zalicza się...

Nowoczesne systemy szyb przesuwnych tarasowych: innowacyjne rozwiązania dla wnętrza i przestrzeni zewnętrznych

Do większości nowo wybudowanych mieszkań i domów przynależy przestronny balkon lub taras. Właściciele takich nieruchomości mają możliwość spędzania...

5 czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania drzwi wejściowych

Wybór drzwi wejściowych do domu lub mieszkania to decyzja, która ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo Twoich bliskich...