Stół konferencyjny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Stół konferencyjny to podstawowy element wyposażenia nie tylko każdej sali konferencyjnej, ale w wielu przypadkach również biura. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Czym powinien charakteryzować się wysokiej jakości stół konferencyjny? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Stół konferencyjny – czym kierować się przy doborze wielkości

Wybierając stół konferencyjny należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, co pozwoli dobrać rozwiązanie idealnie pasujące do potrzeb. Jednym z najważniejszych jest z pewnością jego wielkość, która powinna być dopasowana nie tylko do metrażu pomieszczenia, w którym usytuowany zostanie stół konferencyjny, ale również liczby osób, które będą przy nim zasiadać. Jest to bardzo istotne, ponieważ stół konferencyjny może być wykorzystywany zarówno w trakcie różnego rodzaju spotkań zarządu, czy pracowników, których liczba jest zawsze taka sama, jak i szkoleń, czy konferencji, których grono uczestników może się zmieniać. W pierwszym przypadku warto dobrać wielkość stołu do konkretnej liczby osób, a w drugim dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu o dużych rozmiarach, co zwiększy jego funkcjonalność. Istotna oczywiście jest również wysokość stołu, która powinna mieścić się w granicach od 70 do 75 cm, co przekłada się na komfort zasiadania przy stole konferencyjnym.

Kształt stołu konferencyjnego

Równie istotny co wielkość stołu konferencyjnego jest jego kształt, który również powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia. W przypadku niewielkich sal konferencyjnych, czy biur dobrym rozwiązaniem jest zakup okrągłego lub owalnego stołu konferencyjnego, co pozwoli zasiąść przy nim większej liczbie osób. Poza tym warto mieć świadomość, że stoły konferencyjne mogą być również kwadratowe, czy prostokątne. Te drugie doskonale sprawdzają się w trakcie spotkań formalnych, gdzie najważniejsza osoba zasiada po środku lub negocjacji, ponieważ umożliwiają zasiadanie naprzeciwko siebie. W tym miejscu warto również wspomnieć, że prostokątne stoły konferencyjne można ze sobą łączyć, co pozwala ustawiać je w kształcie litery L, czy U.

Stoły konferencyjne FLEX

Jak wybrać idealny stół konferencyjny?

Warto mieć świadomość, że nie ma jednego, idealnego stołu konferencyjnego, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jego wybór musi być bowiem uzależniony od potrzeb oraz specyfiki pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Poza wspomnianą już wielkością oraz kształtem danego modelu przy wyborze warto wziąć pod uwagę również inne kwestie, czego przykładem może być materiał wykonania stołu, jego kolorystyka, czy funkcjonalność. Stoły konferencyjne mogą być wykonane z różnych materiałów, a najczęściej jest to drewno, metal lub szkło. Decydując się na konkretne rozwiązanie warto wziąć pod uwagę nie tylko wygląd stołu, ale również jego trwałość, czy łatwość utrzymania w czystości. Wygląd uzależniony jest jednak nie tylko od materiału, z którego został wykonany stół, ale także kolorystyki danego modelu, która powinna pasować do reszty aranżacji. Kupując meble biurowe zależy nam bowiem z reguły na elegancji, która zachwyci klientów i kontrahentów. Ważna jest jednak również funkcjonalność, dlatego też w przypadku małych biur lub sal konferencyjnych można zdecydować się na stół rozkładany, którego wielkość będzie dopasowywana do potrzeb danej chwili.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybór stołu konferencyjnego wbrew pozorom nie jest łatwy. W związku z tym warto zapoznać się z ofertą Studia Mebli Biurowych Contino, które oferuje rozwiązania dopasowane do potrzeb.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Jaki jest koszt wymiany dachu i od czego zależy?

Wymiana dachu jest dość stresującym tematem dla wielu właścicieli domów. Nie jest to ani łatwe, ani szybkie, ani...

Rusztowania do remontu domu: kiedy majsterkować, a kiedy zatrudnić fachowca

Rusztowanie z pewnością jest bardzo pomocne przy remontach. Jednak ustawienie go to wcale nie banał, wymaga wiedzy i...

Nieruchomość w Hiszpanii – dlaczego warto ją mieć?

Hiszpania stała się obecnie jedną z popularniejszych destynacji wśród Polaków. Jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego warto kupić tam dom...