Jak zgrabnie zagospodarować przedpokój?

Komoda to niezwykle funkcjonalny mebel, który odnajdzie się niemal w każdym pomieszczeniu. Można ją wykorzystać na wiele sposobów, w zależności od tego, gdzie ją umieścić. Jak dobrać komodę do przedpokoju i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Jak wybrać komodę do przedpokoju?

Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania. Z tego względu jego aranżacja musi być zarówno praktyczna, jak i elegancka. Im większe pomieszczenie, tym więcej możliwości urządzenia, ponieważ nie ogranicza Cię mała przestrzeń. Jeśli jednak nie dysponujesz zbyt dużym metrażem, to musisz dokładnie zaplanować rozmieszczenie mebli, aby wszystko zmieścić, ale jednocześnie nie zagracić pomieszczenia. Decydując się na meble, rozważ zakup komody do przedpokoju. To świetna alternatywa dla szafy, gdy masz mały przedpokój, a w przypadku dużego ciekawe uzupełnienie.

W komodach nie zmieścisz odzieży wierzchniej, ale za to możesz w nich trzymać wszelkie dodatki i akcesoria, takie jak szaliki, czapki, rękawiczki, parasolki czy torebki. Komoda ma blat, który możesz udekorować za pomocą designerskiego wazonu z kwiatem czy lustra z ozdobną ramką. Na rynku dostępne są także komody do przedpokoju, które pełnia funkcję szafki na buty.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie komody do przedpokoju?

Przy zakupie komody zwróć uwagę na kilka istotnych czynników, które wpłyną na Twoją satysfakcję z użytkowania mebla.

Rozmiar

Zanim zdecydujesz na zakup konkretnej komody do przedpokoju, określ, jakiej ma być wielkości. Rozmiar dopasuj do ilości wolnego miejsca, którym dysponujesz. Rozważ, co będziesz w niej przechować. Jeżeli masz mały metraż, dobrym pomysłem będzie mebel wąski, ale za to wysoki. Dobrym pomysłem jest umieszczenie komody np. we wnęce. Praktycznie wykorzystasz wolne miejsce. Nie bez znaczenia jest również głębokość.

Kolor i styl

Meble pełnią funkcję praktyczną, ale są także ciekawym dodatkiem do wnętrz. Dlatego powinny być w odpowiedniej kolorystyce i w stylu.

Jakość

Kluczowy jest materiał, z którego wykonane są meble. Ma być on trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pamiętaj, że zakup mebli to inwestycja na lata, a nie sezon.

Jaki styl komody do przedpokoju wybrać?

Komoda to mebel, który jest nie tylko praktyczny, ale jednocześnie stanowi element dekoracyjny. Z tego względu komoda do przedpokoju powinna być dopasowana do aranżacji wnętrza, aby stworzyć spójną całość. Dlatego wybierz taki mebel, który będzie komponował się z pozostałymi elementami wystroju, a także do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Najlepiej, aby pasowały pod względem kolorystyki lub były dobrane na zasadzie kontrastu. W tym drugim przypadku komoda będzie efektownym meblem.

Masywne komody z litego drewna odnajdą się w przedpokoju, urządzonym w stylu retro. Z kolei skandynawski styl lubi proste, białe meble z drewnianymi nóżkami. Drewniane meble są także nieodłącznym elementem wystroju w stylu industrialnym, najlepiej w połączeniu ze szkłem lub pomalowanym na czarno metalem. W nowoczesnym przedpokoju doskonale będzie komponować się mebel z połyskiem.

Sprawdź także:

Najlepsze łóżka do sypialni – kiedy sprawdzają się łóżka tapicerowane?

Łóżko odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Wygodny materac poprawia jakość snu i uwalnia od porannego bólu...

Typy aglomeracji. Czym się różnią i jakie są ich podstawowe cechy? Te rodzaje można spotkać w Polsce!

Aglomeracje miejskie to jedne z najbardziej charakterystycznych zjawisk współczesnych miast. Ich rozwój związany jest z intensywną urbanizacją i...

Czy warto zlecić budowę hali magazynowej generalnemu wykonawcy?

Im szybciej powstanie nowa hala produkcyjna czy magazynowa, tym szybciej zakład będzie mógł działać na pełnych obrotach. W...

Lampy ogrodowe, czyli funkcjonalność i dekoracja w jednym!

Oświetlenie ogrodu może być traktowane jako coś na wskroś praktycznego, co ułatwia użytkowanie posesji po zmroku. Może jednak...