Markiza na balkon, czyli ratunek na słoneczne dni

Kiedy nadchodzi lato, uwielbiamy spędzać czas na balkonie. Dla mieszkańców bloków stanowi on namiastkę własnego ogrodu. Aby jednak na balkonie czuć się dobrze nawet wtedy, kiedy świeci palące słońce, warto zadbać o odpowiednią przed nim ochronę. Markiza na balkon jest świetnym wyborem i nie bez powodu cieszy się coraz większą popularnością.

Markiza na balkon

Bardzo długo markiza balkonowa kojarzyła się nam przede wszystkim z tarasami w ogródkach restauracyjnych i centrach handlowych. Dzisiaj coraz częściej wybierają ją właściciele mieszkań w bloku. Jest to nic innego, jak osłona zewnętrzna, którą montuje się nad balkonem po to, aby zapewnić sobie ochronę przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Dobra markiza na balkon w bloku wykonana jest z tkaniny odpornej zarówno na promienie słoneczne, jak i wilgoć. Dzięki temu z balkonu można korzystać nawet wtedy, kiedy pada deszcz.

Markiza na balkon

Markizy na balkon w bloku

Markizy na balkon w bloku to dzisiaj szeroka grupa produktów, które mocno różnią się między sobą. Jeśli pod uwagę weźmiemy rodzaj konstrukcji, wyróżnimy modele w kasecie oraz te bez kasety. Z kolei sposób sterowania pozwala wyróżnić markizy sterowane ręcznie oraz te sterowane elektrycznie. Ciekawą grupę stanowią markizy koszowe. Przyjmując za kryterium podziału sposób montażu, markizy dzieli się na te mocowane do ściany, sufitu, a także takie, które mocuje się do krokwi dachowych. Decydując się na model sterowany ręcznie, musimy pamiętać, że jego użytkowanie będzie wiązało się z koniecznością wykorzystywania specjalnej korby. Okazuje się jednak, że obsługa takiej markizy jest banalnie prosta. Jest to markiza bakonowa naprawdę tania – odpowiedź na pytanie ile kosztuje zaskoczy niejednego posiadacza własnego M. Rozwiązanie to polecane jest szczególnie posiadaczom małych balkonów.Markizy na balkon w bloku elektryczne to przede wszystkim ogromna wygoda. Aby zapewnić sobie ochronę przed słońcem, wystarczy wcisnąć przycisk, a markiza sama się rozłoży. Dostępne są modele wyposażone w specjalne czujniki, dzięki którym markiza na balkon będzie składała i rozkładała się automatycznie w zależności od panujących warunków pogodowych. Takie markizy na balkon w bloku to jednak nieco większy wydatek. Jeśli jesteśmy posiadaczami naprawdę dużego balkonu, warto wydać nieco więcej, zapewniając sobie komfort użytkowania.

Markiza na balkon w bloku

Sprawdź: Ile piasku do piaskownicy?

Markiza na balkon – Jak zamontować markizę na balkonie?

Montaż markizy na balkonie w bloku uzależniony jest od rodzaju markizy. Rolety na balkon w bloku można bowiem montować do ściany, krokwi dachowych (o ile zgodę wyrazi administracja i mieszkamy na ostatnim piętrze), do spodu balkonu, który znajduje się nad nami. Jeśli sposób montażu mamy już ustalony, przychodzi pora na wybór odpowiednich uchwytów. Należy pamiętać, że są one inne w zależności od tego jak będzie wyglądał montaż markizy na balkonie w bloku. Najrozsądniej jest powierzyć montaż fachowcom, którzy się na tym znają. Pozwoli to uniknąć błędów, a jednocześnie nie będzie wiązać się z utratą gwarancji. Markiza na balkonie w bloku to najlepszy sposób, aby zapewnić sobie ochronę przed palącym słońcem. Szeroki wybór markiz sprawia, że każdy właściciel M znajdzie model wpisujący się w indywidualne potrzeby i możliwości finansowe.

Zobacz też: Zabezpieczenie schodów przed dziećmi

Czytelnicy pytają:

Jak osłonić balkon w bloku od słońca?

Balkon w bloku można skutecznie osłonić od słońca, stawiając na markizę balkonową. Zapewni ona ochronę przed naprawdę intensywnymi promieniami słonecznymi, a jednocześnie będzie chronić przed deszczem. Ciekawym rozwiązaniem jest „żywopłot” wykonany z tuj wsadzonych w pojemnikach. Nie tylko osłonią one od słońca, ale również wprowadzą zieleń na balkon. Sprawdzi się też parasol.

Jak zrobić markizę na balkon?

Wystarczy materiał przycięty na odpowiednią długość, kilka karabińczyków, metalowe nity, stalowa linka. W tkaninie robimy tunel, w którym umieszczamy stalową linkę. Wszywamy karabińczyki, które posłużą za zaczep na naszą markizę. Potem zostaje już tylko zamocować markizę, pamiętając jednak, że dostępne są również gotowe modele.

Ile kosztuje markiza na balkon?

Cena uzależniona jest od rodzaju markizy. Najdroższe są modele z elektrycznym sterowaniem i kasetą. Zapłacić trzeba za nie nawet około trzy tysiące złotych. Markiza balkonowa sterowana ręcznie i bez kasety to koszt niespełna dwóch tysięcy złotych. Wpływ na ostateczną cenę ma również wielkość markizy na balkon.

Sprawdź także:

Dlaczego warto zamontować całoroczne zadaszenie tarasu?

Odpoczynek na tarasie możliwy jest nie tylko latem. Jeśli jednak chcemy cieszyć się tym luksusem od jesieni do...

Jak wycisnąć silikon bez pistoletu?

Jak wycisnąć silikon bez pistoletu? Z pewnością wiele osób pomyśli, że estetyczny efekt nie jest możliwy. Jednak przy...

Jaka ukośnica do drewna?

Z racji swojej specyficznej budowy ukośnice do drewna są wręcz niezbędnym wyposażeniem, jeżeli chcesz, aby twój warsztat zawierał...

Niwelacja terenu na zgłoszenie. O ile można podnieść teren bez pozwolenia? Za brak tych formalności możesz słono zapłacić

Niwelowanie terenu ma na celu sunięcie różnic wysokości na danym obszarze. Głównym celem jest nadanie terenowi pożądanego kształtu,...