Piasek do piaskownicy – Ile piasku do piaskownicy?

Jednym z najważniejszych, a zarazem najbardziej popularnych elementów na każdym placu zabaw jest oczywiście piaskownicy. Wielu rodziców, a nierzadko również dziadków dysponujących własnym ogrodem również decyduje się na wykonanie piaskownicy. Dopasowana rozmiarem do wieku dziecka ma szansę stać się miejscem nieskończonych zabaw. Pojawia się jednak pytanie ile piasku do piaskownicy kupić.

Ile kg piasku do piaskownicy?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest proste. To ile piasku do piaskownicy kupić uzależnione jest bowiem od jej wielkości. Wiele osób zastanawia się jak obliczyć potrzebną do piaskownicy ilość piasku. Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne. W sieci znaleźć można bowiem proste w obsłudze kalkulatory, dzięki którym szybko dowiemy się ile piasku do piaskownicy będzie wystarczające.

Kalkulatory wymagają znajomości długości, szerokości oraz głębokości piaskownicy. Warto pamiętać, że im większa piaskownica, tym więcej piasku będziemy potrzebowali. Im więcej piasku, tym oczywiście większy wydatek. Planując wykonanie piaskownicy, warto więc uwzględnić również budżet, którym dysponujemy. Większość dzieci zgodnie potwierdzi, że im większa piaskownica, tym lepsza. Nie zawsze jednak jest potrzeba budować ogromną piaskownicę, w której zmieści się mnóstwo piasku. Ustalając wielkość piaskownicy, trzeba uwzględnić nie tylko własne możliwości finansowe, ale również wielkość miejsca, którym dysponujemy, a także liczbę dzieci, które z piaskownicy będą korzystały. Jeśli dzieci są już dość duże, raczej nie warto decydować się na dużą inwestycję – piaskownica szybko pójdzie bowiem w odstawkę.

Ile piasku do piaskownicy?

Jaki piasek do piaskownicy?

Piasek, który ma znaleźć się w piaskownicy powinien spełnić określone wymagania, jeśli chodzi o jakość. Trzeba bowiem pamiętać, że piach do piaskownicy musi być bezpieczny dla dzieci, które będą się nim bawić. Przede wszystkim wystrzegać należy się przypadkowego piasku. Najlepszym zakupem jest piasek z atestem. Jego zakup to pewność, że kupujemy produkt, który nie będzie stanowił żadnego zagrożenia dla naszych dzieci.

Warto pamiętać, że piach do piaskownicy pochodzący z przypadkowych wykopów może zawierać szkło czy kamienie o ostrych krawędziach. Nie trudno sobie wyobrazić co może się stać, kiedy nasze dziecko będzie się takim piaskiem bawić. Wybierając piasek do piaskownicy, koniecznie trzeba postawić na ten o ziarnach właściwej grubości. Specjaliści podkreślają, że odpowiedni piach do piaskownicy to ten, którego granulacja określona została na poziomie 0,2 – 2 mm. Taki piasek jest przyjazny dla dzieci. W czasie zabaw nie zbija się w twarde grudy, nie stanowi więc zagrożenia. Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, że najlepszy piasek to piach kopany. Jest to piasek z atestem. Wiele osób zastanawia się też nad tym jaki kolor piasku wybrać. Świetnie sprawdza się ten jasnożółty i biały. To piasek, który jest niezwykle przyjemny w dotyku, co dzieciom na pewno się spodoba. Dochodzimy do najważniejszej kwestii: skąd wziąć piasek do piaskownicy spełniający te wszystkie kryteria? Należy kupić go w sprawdzonym miejscu. Dzisiaj nie stanowi to żadnego problemu.

Ile piasku do piaskownicy kupić to pytanie często zadawane przez tych, którzy chcą milusińskim zorganizować piaskownicę. Zamiast głowić się nad odpowiednią ilością piachu, wystarczy skorzystać z dostępnego w sieci kalkulatora.

Ile piasku do piaskownicy?

Zobacz też: Markiza na balkon

Czytelnicy pytają:

Ile piasku do piaskownicy 120×120?

Aby ilość piasku w piaskownicy o wymiarach 120×120 była wystarczająca do udanej zabawy, należy zakupić 420 kilogramów piasku.

Gdzie kupić piasek do piaskownicy?

Piasek do piaskownicy można dzisiaj kupić w wielu miejscach. Dostępny jest w sklepach budowlanych, można udać się po niego również do kopalni piachu. Najczęściej pakowany jest w worki po 25 kilogramów.

Ile kosztuje tona piasku do piaskownicy?

Cena piasku uzależniona jest od jego cech charakterystycznych. Na ogół waha się od 100 do 150 złotych za tonę. Im lepszy piasek, im bardziej bezpieczny dla dzieci, tym więcej trzeba za niego zapłacić. W tym wypadku nie warto jednak oszczędzać.

Sprawdź także:

Gont czy blacha – co wybrać na dach?

Gonty bitumiczne, jak i blachy są chętnie wykorzystywanymi materiałami pokrywającymi dach. Dobrze wykończony dach jest ozdobą domu i...

Lampy LED wewnętrzne – jakie są ich rodzaje?

Dzięki oświetleniu LED można starannie zaplanować, jak zostanie oświetlone każde pomieszczenie w naszym domu, gdzie zostanie skierowany strumień,...

Nowe garnki do kuchni? Poznaj listę rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę!

Jednym z podstawowych elementów, bez których trudno wyobrazić sobie dobrze wyposażoną kuchnię, są garnki. Mimo, iż wydają się...

Kilka sposobów, jak skutecznie ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji

Spędzanie czasu wolnego w nagrzanym, dusznym mieszkaniu staje się coraz bardziej uporczywe. Wiadomo, że najlepszym sposobem na ochłodzenie...