Moskitiery w ogrodzie – jak chronić się przed owadami?

Kiedy temperatura na zewnątrz sprzyja korzystaniu z ogrodu i przebywaniu na świeżym powietrzu, niestety często czas ten uprzykrzają owady. Najczęściej narzeka się na komary, jednak nie tylko one potrafią przeszkadzać podczas odpoczynku czy nawet zostawiać bolesne ukąszenia. Chcesz móc wypoczywać we własnym ogrodzie i nie martwić się żadną zgrają komarów czy innych owadów? Zamontuj moskitiery ogrodowe, które ochronią Cię przed każdym z nich.

Czy warto inwestować w moskitiery w ogrodzie?

Prawdopodobnie każdy choć raz doświadczył tego, jak skutecznie owady potrafią uprzykrzyć odpoczynek na świeżym powietrzu. Nawet swobodny grill z przyjaciółmi potrafi przerodzić się w prawdziwie nieprzyjemne doświadczenie, jeśli pojawi się na nim niezapowiedziana chmara komarów czy innych uciążliwych owadów. A przecież nie sposób rezygnować z tego powodu z czasu spędzanego na świeżym powietrzu, co więcej, we własnym ogrodzie!

Nad zakupem moskitiery na wymiar zastanów się, szczególnie jeśli organizujesz ogrodową strefę odpoczynku. Na nic zda się nawet najwygodniejszy leżak, jeśli w relaksie nieustannie przeszkadzać Ci będą owady. Możesz tego uniknąć, jeśli otoczysz wybraną strefę szczelnie moskitierą z wytrzymałej siatki. Co ciekawe, taka siatka może nawet ograniczać przenikanie pyłków roślin powodujących reakcje alergiczne!

Gdzie montować moskitiery do ogrodu?

Moskitiery ogrodowe to idealne wyposażenie wszelkiego rodzaju tarasów, altan, pawilonów, czy nawet balkonów. Można je zamontować wszędzie tam, gdzie zadaszenie pozwala na ich stabilne utrzymanie. Pod kątem tego, gdzie dokładnie zamierza się umieścić moskitierę, warto dobrać jej odpowiedni rodzaj.

Moskitiery ramkowe przygotowywane na wymiar to dobry wybór do ochrony okien i drzwi. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w oranżeriach, gankach, ogrodach zimowych, altanach, albo tarasach ze stałym zadaszeniem. Można je zamówić właściwie w dowolnych rozmiarach, podając odpowiednie wymiary przy składaniu zamówienia.

Na rynku można dostać także moskitiery przypominające baldachimy, w których fałdy materiału miękko układają się dookoła osłanianej strefy. Bywają one wybierane ze względu na walory wizualne, które świetnie komponują się na przykład z huśtawkami albo hamakami. Takie modele dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie sposób zamontować zabezpieczenia w inny sposób. Nie są one jednak tak skuteczne, jak szczelne moskitiery na wymiar.

Moskitiery to prosta, tania i skuteczna ochrona

Budowa moskitiery jest banalnie prosta – to cienka siateczka z drobnymi otworami, przez które nie jest w stanie przecisnąć się żaden owad. Tak proste rozwiązania często okazują się najlepsze i tak też jest w tym przypadku. Po co korzystać z nie zawsze skutecznych środków chemicznych, odstraszających preparatów zapachowych, czy drogich urządzeń elektrycznych, kiedy zwykła siatka ochronna może całkowicie rozwiązać problem?

Ze względu na swoją prostą budowę, moskitiery to stosunkowo tanie akcesoria. W przypadku tradycyjnych rozmiarów okiennych wiele modeli nie przekracza kosztami środków chemicznych. Tymczasem zakup moskitiery to koszt jednorazowy – po założeniu działa ona od razu i nie wymaga żadnego rodzaju obsługi ani wymiany przez długi czas.

Sprawdź także:

Co to jest bawełna renforce i jakie ma właściwości?

Bawełna wykorzystywana jest przez człowieka nieprzerwanie od ponad pięciu tysięcy lat. Bawełniane tkaniny mają bardzo wiele zalet i...

Nawiewniki powietrza – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Wentylacja grawitacyjna (zwana też naturalną) to najstarszy typ wentylacji, w której wymiana powietrza zachodziła pierwotnie przez nieszczelności w...

Jak usunąć tłuste plamy ze ściany? Tych sposobów jeszcze nie znasz

Tłuste plamy na ścianie to niestety częste zjawisko. Szczególnie w pomieszczeniach takich jak kuchnia, gdzie odpryski z tłuszczu,...

Odrolnienie działki – koszt w 2022 roku

Na odrolnienie działki często decydują się osoby, które chcą zmienić grunty rolne na budowlane. Ze względu na zawiłość...