Moskitiery w ogrodzie – jak chronić się przed owadami?

Kiedy temperatura na zewnątrz sprzyja korzystaniu z ogrodu i przebywaniu na świeżym powietrzu, niestety często czas ten uprzykrzają owady. Najczęściej narzeka się na komary, jednak nie tylko one potrafią przeszkadzać podczas odpoczynku czy nawet zostawiać bolesne ukąszenia. Chcesz móc wypoczywać we własnym ogrodzie i nie martwić się żadną zgrają komarów czy innych owadów? Zamontuj moskitiery ogrodowe, które ochronią Cię przed każdym z nich.

Czy warto inwestować w moskitiery w ogrodzie?

Prawdopodobnie każdy choć raz doświadczył tego, jak skutecznie owady potrafią uprzykrzyć odpoczynek na świeżym powietrzu. Nawet swobodny grill z przyjaciółmi potrafi przerodzić się w prawdziwie nieprzyjemne doświadczenie, jeśli pojawi się na nim niezapowiedziana chmara komarów czy innych uciążliwych owadów. A przecież nie sposób rezygnować z tego powodu z czasu spędzanego na świeżym powietrzu, co więcej, we własnym ogrodzie!

Nad zakupem moskitiery na wymiar zastanów się, szczególnie jeśli organizujesz ogrodową strefę odpoczynku. Na nic zda się nawet najwygodniejszy leżak, jeśli w relaksie nieustannie przeszkadzać Ci będą owady. Możesz tego uniknąć, jeśli otoczysz wybraną strefę szczelnie moskitierą z wytrzymałej siatki. Co ciekawe, taka siatka może nawet ograniczać przenikanie pyłków roślin powodujących reakcje alergiczne!

Gdzie montować moskitiery do ogrodu?

Moskitiery ogrodowe to idealne wyposażenie wszelkiego rodzaju tarasów, altan, pawilonów, czy nawet balkonów. Można je zamontować wszędzie tam, gdzie zadaszenie pozwala na ich stabilne utrzymanie. Pod kątem tego, gdzie dokładnie zamierza się umieścić moskitierę, warto dobrać jej odpowiedni rodzaj.

Moskitiery ramkowe przygotowywane na wymiar to dobry wybór do ochrony okien i drzwi. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w oranżeriach, gankach, ogrodach zimowych, altanach, albo tarasach ze stałym zadaszeniem. Można je zamówić właściwie w dowolnych rozmiarach, podając odpowiednie wymiary przy składaniu zamówienia.

Na rynku można dostać także moskitiery przypominające baldachimy, w których fałdy materiału miękko układają się dookoła osłanianej strefy. Bywają one wybierane ze względu na walory wizualne, które świetnie komponują się na przykład z huśtawkami albo hamakami. Takie modele dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie sposób zamontować zabezpieczenia w inny sposób. Nie są one jednak tak skuteczne, jak szczelne moskitiery na wymiar.

Moskitiery to prosta, tania i skuteczna ochrona

Budowa moskitiery jest banalnie prosta – to cienka siateczka z drobnymi otworami, przez które nie jest w stanie przecisnąć się żaden owad. Tak proste rozwiązania często okazują się najlepsze i tak też jest w tym przypadku. Po co korzystać z nie zawsze skutecznych środków chemicznych, odstraszających preparatów zapachowych, czy drogich urządzeń elektrycznych, kiedy zwykła siatka ochronna może całkowicie rozwiązać problem?

Ze względu na swoją prostą budowę, moskitiery to stosunkowo tanie akcesoria. W przypadku tradycyjnych rozmiarów okiennych wiele modeli nie przekracza kosztami środków chemicznych. Tymczasem zakup moskitiery to koszt jednorazowy – po założeniu działa ona od razu i nie wymaga żadnego rodzaju obsługi ani wymiany przez długi czas.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Elektronarzędzia Bosch dla profesjonalistów: Kluczowe cechy, które wyróżniają je na tle konkurencji

Każdy profesjonalista wie, że dobre narzędzia są kluczem do sukcesu w wielu projektach. Chociaż rynek elektronarzędzi jest zatłoczony wieloma...

Toaleta na budowę – najważniejsze kwestie

Toaleta jest niezwykle ważna w życiu każdego z nas, ponieważ właśnie w niej spełniamy jedne z najważniejszych potrzeb...

Koszty instalacji i eksploatacji ogrzewania strefowego w domu

Ogrzewanie strefowe to wyjątkowo wygodny, a także wydajny sposób zarządzania ciepłem w domu lub mieszkaniu. Przy okazji zachwalania...

Nowoczesne i modne krzesła. TOP 5 najpopularniejszych krzeseł do jadalni w 2023 roku

Centralnym punktem każdej jadalni jest oczywiście stół, jednak sam stół to dopiero połowa sukcesu: równie ważne są krzesła,...