Łączniki dotykowe, zbliżeniowe to najbardziej nowoczesne rozwiązanie. Pozwalają na wygodne i bardzo proste sterowanie oświetleniem. Nowoczesna forma, szklany panel i liczne możliwości tworzenia zestawów to główne zalety produktu. Wyjaśniamy, jaki jest sposób ich działania, a także, do jakich instalacji będą dobrym wyborem.
Łączniki dotykowe, zbliżenioweposiadają szklany panel dotykowy. Z kolei strefy sterowania mają delikatne podświetlenie, które zmienia się w zależności od funkcji. Dodatkowo ich design współgra z aktualnymi trendami i nowoczesną architekturą wnętrz. Wybierając łączniki, zwróć uwagę na takie kwestie jak m.in. ich funkcjonalność, wzornictwo, wymagania instalacyjne czy opcje rozbudowy.
Łączniki dotykowe – popularne rodzaje
Dostępne są różne rodzaje łączników dotykowych. Wybrane nie potrzebują tzw. pełnego zasilania, co jest ich ogromną przewagą. Zasilanie modułów odbywa się przez odbiornik włączony do obwodu.
Możliwość programowania łączników dotykowych zwiększa ich funkcjonalność, co stanowi ich dużą zaletę. Poza tym w łącznikach dotykowych stosowana jest nowoczesna technologia LED, co gwarantuje minimalne zużycie energii elektrycznej.
Nowoczesne wnętrza z oświetleniem smart
Łączniki dotykowe pozwolą tworzyć nowoczesne wnętrza z inteligentnym oświetleniem. Osprzęt dotykowy wygląda bardzo nowocześnie, podnosi prestiż wnętrza i dodaje mu charakteru. Do wyboru są łączniki o różnym designie – do wnętrz m.in. minimalistycznych, retro czy glamour.
Jak wybrać łączniki dotykowe?
Wśród łączników dotykowych są łączniki kompletne, które kupuje się w zestawach. Nie można ich zmieniać ani konfigurować. Są też łączniki – m.in. w ofercie firmy OSPEL – które można dowolnie zaimplementować do wybranej serii. Można też samodzielnie wybrać osprzęt i rodzaj ramki.
Duże znaczenie ma m.in. sposób montażu. Są łączniki, które mają rozwiązanie dwustronne –na pazurki oraz wkręty. Pozwala to na ich zainstalowanie w puszkach podtynkowych, które są pozbawione wkrętów montażowych, dzięki minizaczepom, które skrócą czas instalacji.
Poza tym dzięki ich modułowej konstrukcji mamy możliwość konfigurowania ich z różnymi produktami, m.in. z regulatorami temperatury czy czujnikami ruchu. W ten sposób można szybko uzyskać odpowiedni zestaw w zależności od potrzeb.