Łączniki dotykowe – nowoczesny sposób sterowania oświetleniem

Łączniki dotykowe, zbliżeniowe to najbardziej nowoczesne rozwiązanie. Pozwalają na wygodne i bardzo proste sterowanie oświetleniem. Nowoczesna forma, szklany panel i liczne możliwości tworzenia zestawów to główne zalety produktu. Wyjaśniamy, jaki jest sposób ich działania, a także, do jakich instalacji będą dobrym wyborem.

Łączniki dotykowe, zbliżenioweposiadają szklany panel dotykowy. Z kolei strefy sterowania mają delikatne podświetlenie, które zmienia się w zależności od funkcji. Dodatkowo ich design współgra z aktualnymi trendami i nowoczesną architekturą wnętrz. Wybierając  łączniki, zwróć uwagę na takie kwestie jak m.in. ich funkcjonalność, wzornictwo, wymagania instalacyjne czy opcje rozbudowy.

Łączniki dotykowe – popularne rodzaje

Dostępne są różne rodzaje łączników dotykowych. Wybrane nie potrzebują tzw. pełnego zasilania, co jest ich ogromną przewagą. Zasilanie modułów odbywa się przez odbiornik włączony do obwodu.

Możliwość programowania łączników dotykowych zwiększa ich funkcjonalność, co stanowi ich dużą zaletę. Poza tym w łącznikach dotykowych stosowana jest nowoczesna technologia LED, co gwarantuje minimalne zużycie energii elektrycznej.

Nowoczesne wnętrza z oświetleniem smart

Łączniki dotykowe pozwolą tworzyć nowoczesne wnętrza z inteligentnym oświetleniem. Osprzęt dotykowy wygląda bardzo nowocześnie, podnosi prestiż wnętrza i dodaje mu charakteru. Do wyboru są łączniki o różnym designie – do wnętrz m.in. minimalistycznych, retro czy glamour.

Jak wybrać łączniki dotykowe?

Wśród łączników dotykowych są łączniki kompletne, które kupuje się w zestawach. Nie można ich zmieniać ani konfigurować. Są też łączniki – m.in. w ofercie firmy OSPEL – które można dowolnie zaimplementować do wybranej serii. Można też samodzielnie wybrać osprzęt i rodzaj ramki.

Duże znaczenie ma m.in. sposób montażu. Są łączniki, które mają rozwiązanie dwustronne –na pazurki oraz wkręty. Pozwala to na ich zainstalowanie w puszkach podtynkowych, które są pozbawione wkrętów montażowych, dzięki minizaczepom, które skrócą czas instalacji.

Poza tym dzięki ich modułowej konstrukcji mamy możliwość konfigurowania ich z różnymi produktami, m.in. z regulatorami temperatury czy czujnikami ruchu. W ten sposób można szybko uzyskać odpowiedni zestaw w zależności od potrzeb.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Lawenda – kiedy sadzić, aby uzyskać najlepszy efekt? Wszystko, co musisz wiedzieć

Lawenda to kwitnący krzew, który cieszy się dużą popularnością wśród ogrodników. Wysoko ceniona za piękny wygląd i przyjemny...

Biurko do pracy w domu – na co zwrócić uwagę?

W wielu branżach home office sprawdził się na tyle dobrze, że wszystko wskazuje na to, że ten model...

Mała wspólnota mieszkaniowa – przepisy. Czy trzeba do niej należeć? Prawo uległo zmianie

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zamieszkuje w niewielkich wspólnotach mieszkaniowych, które wymagają odpowiedniego zarządzania i administrowania. W...

Jak prać pościel bawełnianą, by nie straciła na wyglądzie i funkcjonalności? Kilka przydatnych wskazówek

Pościel bawełniana to jedna z najchętniej wybieranych odmian na co dzień stosowanych w naszych domach. Jej popularność wynika...