Sprzątanie mieszkań – cena za godzinę w 2022 roku

Autor:

Kategorie:

Sprzątanie mieszkań – jaka jest cena za godzinę w 2022 roku? Nie każdy ma czas, by samodzielnie wysprzątać swoje mieszkanie. Praca, dzieci, różne sytuacje losowe, sprawiają, że nie masz wystarczająco dużo sił, by zając się uprzątnięciem swojego domu. Jest jednak na to sposób. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oraz osób prywatnych, które oferują sprzątanie mieszkań. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania? Czy to się opłaca? Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w poniższym artykule.

Jak wycenić usługę sprzątania?

Ile może kosztować czyszczenie mieszkania, kiedy bierze się za nie firma sprzątająca? Cennik zależy od kilku czynników. Wpływa na niego przede wszystkim rodzaj oferty. Standardowy pakiet zawiera zwykle mycie i odkurzanie podłóg, czyszczenie kuchni oraz łazienki, mycie okien czy wycieranie blatów.

Cennik sprzątania mieszkań uwzględnia również częstotliwość usług. Wysokość stawki zależy od tego, czy jest to zadanie jednorazowe, czy regularne sprzątanie mieszkania. Cena zależy także od wielkości mieszkania, które ma zostać uporządkowane oraz czasu pracy, który firma lub osoba prywatna będzie musiała poświęcić. Firmy inaczej traktują również czyszczenie w biurach, firmach, po przeprowadzkach czy sprzątanie po remoncie. Cennik usług różni się w zależności od rodzaju pracy. Ile zatem kosztuje sprzątanie mieszkań? Jaka jest cena za godzinę pracy?

Sprawdź: Jak usunąć klej z ubrania?

Sprzątanie mieszkań – cena za godzinę w 2022 roku.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania? Usługa sprzątania nie ma jednej ceny. Stawka godzinowa za sprzątanie 2022 zależy od formy zatrudnienia oraz umowy. Średnio sprzątaczka zarabia w godzinę od 20 do 50 złotych. Musisz pamiętać, że od 1 stycznia 2022 roku minimalna stawka wynosi 18,30 zł/h. Warto przyjrzeć się również stawkom za sprzątanie mieszkania w zależności od metrażu. Średnio przyjmuje się, że porządkowanie powierzchni do 40 m2 to koszt ok. 200 zł. Miejsca, których metraż wynosi ok. 100 m2 są sprzątane za 300-350 zł.

Im większa powierzchnia, tym wyższe również koszty. Cennik sprzątania mieszkań różni się również w zależności od regionu. W mniejszych miejscowościach koszt tej usługi jest niższy, niż w większych miastach. Jak widać, różne mogą być stawki za sprzątanie mieszkań. Cena za godzinę zależy do wielu czynników.

Zobacz też: Sprzątanie domu – Ile kosztuje?

Usługi sprzątania – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nikt nie lubi żyć w bałaganie, jednak znaleźć czas na sprzątanie mieszkania nie jest łatwo. Obowiązki w pracy, w domu, opieka nad dziećmi, rozwijanie swoich pasji. Usługa sprzątania oferowana przez firmy oraz osoby prywatne ułatwia utrzymać dom w czystości, jeśli nie masz czasu osobiście tego zrobić. W związku z tym masz większą kontrolę nad swoim życiem. Dzięki temu, że powierzysz to zadanie specjalistom, możesz być również pewny, że mieszkanie jest wysprzątanie profesjonalnie.

Firmy, które zajmują się tym na co dzień, korzystają z najwyższej klasy narzędzi oraz płynów. Możesz być pewny, że z ich pomocą wszystkie powierzchnie w domu będą wysprzątane dokładnie. Usługę sprzątania możesz zamówić również w dowolnym terminie. Podejmując współpracę z firmami lub osobami prywatnymi, to Ty ustalasz, kiedy zadanie zostanie wykonane. Wszystko dla Twojego komfortu oraz wygody. 

Zobacz też: Jak usunąć taśmę dwustronną ze ściany?

Czytelnicy pytają o sprzątanie mieszkań:

Ile za godzinę sprzątania 2022?

Koszt godziny sprzątania różni się w zależności od rodzaju wybranej oferty, regionu, wielkości mieszkania oraz częstotliwości. Średnio wynosi on od 20 do 50 zł.

Czytaj dalej

Podobne Artykuły