Sprzątanie domu – Cena za godzinę 2021

Zamówienie firmy sprzątającej do domu, lub mieszkania, jest ostatnio coraz bardziej atrakcyjną opcją, zarówno do zatrudnienia cyklicznego, np.: do sprzątania dwa razy w tygodniu, jak i pojedynczego zlecenia. Na rynku działa dużo firm, które zapewniają o wysokiej jakości wykonywanej pracy, przy jednoczesnej atrakcyjnej cenie. Na potencjalnego klienta czekają również osoby indywidualne. Sprzątanie domu – sprawdź ile kosztuje? Kogo lepiej wybrać, znaną firmę, czy kogoś polecanego przez znajomych?

Sprzątanie domu – Ile kosztuje?

Jest to dość logiczne pytanie, gdy potencjalny klient zastanawia się nad potrzebą wynajęcia takiej usługi. Pierwszą kwestią przy wycenianiu ile kosztuje sprzątanie domu, jest oszacowanie, jaką powierzchnią dana firma sprzątająca lub osoba prywatna miałaby się zająć. Wiadomo, że w kwestii ceny za sprzątanie mieszkań do 40 m2, cena takiej usługi będzie się mieściła do 200 zł.

W przypadku, gdy metraż jest nieco większy, ceny mogą wzrosnąć nawet do 500 zł. Warto też wspomnieć, iż przez niedawne wydarzenia na świecie, związane z pandemią koronawirusa usługi te zdrożały nawet o 50% pierwotnej ceny. Koszt będzie też różny w zależności od powodu takiego sprzątania, terminu, oraz chęci zakupu usług dodatkowych, czyli chociażby umycia okien, czy zadbania o tapicerkę mebli. Np.: koszt może być większy, jeśli zatrudniona firma musi posprzątać dom świeżo po budowie lub remoncie, wliczając w to usługę mycia okien. Na cenę wpływa także czynnik lokalizacji, w jakiej ma się odbyć sprzątanie domu. To, ile kosztuje wezwania takiej firmy, są inne w zależności od województwa i miasta, w którym dane lokum się znajduje. Warto również pamiętać, że koszt dokładnego posprzątania domu jest zwykle większy, niż mieszkań, ponieważ mają one zwykle większą powierzchnię. Średnie stawki za sprzątanie domu wynoszą od 300 zł do 500 zł.

Zobacz też: Sprzątanie mieszkań – cena za godzinę w 2021 roku

Jak wycenić usługę sprzątania?

Usługi sprzątania będą się różniły w zależności od oferty, z jakiej klient skorzysta. Opcja przy jednorazowym posprzątaniu przed świętami będzie przykładowo zawierać: Posprzątanie łazienki, odkurzenie lamp i regałów oraz umycie podłóg. Warto się też zastanowić, czy sięgniemy tutaj po doświadczoną firmę, czy polecanego przez, chociażby rodzinę osobę prywatną. Koszt jest też zwykle dobierany indywidualnie do każdego klienta. Przy tworzeniu takiej wyceny należy wziąć pod uwagę:

  • Czy zajmuje się tym zleceniem firma, czy osoba prywatna
  • Rodzaj usługi (Abonamentowe, Jednorazowe, cykliczne)
  • Metraż mieszkania/domu
  • Lokalizacja (Duże/małe miasto, województwo)
  • Stopień zabrudzenia lokacji
  • Dostęp do środków czystości
  • Termin (np.: Przed świętami)

Sprawdź: Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Sprzątanie domu – cena za godzinę 2021

Ile kosztuje godzina sprzątania? To pytanie może być bardzo istotne, kiedy do posprzątania klient chce zatrudnić osobę prywatną. Średnia cena takiej usługi od osoby indywidualnej w standardowej wersji wynosi około 20 zł za godzinę. Oczywiście koszty mogą wzrosnąć, gdy klient zdecyduje się na prace dodatkowe, takie jak np.: pranie, prasowanie czy wspomniane wcześniej mycie okien.

W przypadku firm stawka godzinowa za sprzątanie 2021 jest łatwiejsza do wyliczenia. Jeśli założyć, że nabywca takiej usługi posiadający dom o metrażu 70 m2 zamówi taką usługę, to za całość zapłaci około 400 zł. Na bazie tego, oraz dowiadując się ile czasu zajmie firmie posprzątanie naszego lokum, a zwykle zajmuje to około 4 godziny, możemy łatwo wyliczyć, ile będzie wynosiła godzinna stawka. W tym przypadku będzie ona wynosiła około 100 zł za godzinę. Sprawa będzie wyglądać inaczej w kwestii usługi cyklicznej czy abonamentowej. W tych przypadkach firmy zwykle lubią dawać różne rabaty, przez co pojedyncza wpłata może być nieco mniejsza. Różnica w cenie może wynosić od 50 zł do nawet 100 zł.

Zobacz również: Naprawa kosiarki w pytaniach i odpowiedziach [jak naprawić…?]

Ile kosztuje mycie okien w domu?

Mycie okien jest czymś, czego nikt za bardzo nie lubi robić, zwłaszcza jeśli chodzi o mycie okien na wysokościach. Wciąż pojawiające się smugi na szybie skutecznie zniechęcają do podejmowania kolejnych prób wykonania tej czynności. Sama usługa umycia okna nie jest droga, a może być jeszcze tańsza, jeśli do tej pracy potencjalny klient zatrudni osobę prywatną. Oczywiście, jeśli jest mowa o oknach w, chociażby wieżowcu, tutaj konieczne będzie zatrudnienie firmy, która posiada sprzęt i doświadczenie w myciu okien na wysokościach. Na wielkość ceny może też wpływać liczba danego typu okien. Wiadomym jest fakt, że okna jednoskrzydłowe będą tańsze, od, chociażby balkonowych. Koszt takiej usługi wynosi zazwyczaj od 15 zł w przypadku tych pierwszych, do nawet 30 zł za jedno okno trzyskrzydłowe.

Zobacz też: Odrolnienie działki – koszt

Czytelnicy pytają o cenę za sprzątanie:

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania? 

To jedno z najważniejszych pytań. Aby skutecznie na nie odpowiedzieć, warto wziąć pod uwagę wszystkie kwestie poruszone wcześniej. Ceny za sprzątanie mieszkań zależą od wielkości naszego lokum, rodzaju usługi, jaki wybierzemy, a nawet faktu czy zatrudnimy do tego celu osobę prywatną, czy firmę. Wpływ ma również lokalizacja, a nawet, w jakim terminie dana usługa ma zostać wykonana. Zwykle jednak będzie ona mniejsza, od ceny sprzątania domów jednorodzinnych. Średnio koszt wysprzątania mieszkania o wielkości 40 m2 wynosi od 150 zł do 200 zł. Większe mieszkanie, chociażby takie o metrażu 100 m2 może kosztować nawet do 400 zł. Nie wliczamy w to jednak ceny opcji umycia okien. Jeśli jednak zdecydujemy się na to wyjście, średnio do naszego kosztu będziemy musieli dodać około 80 zł. 

Ile zapłacić Ukraince za sprzątanie?

Zatrudniając do takiej usługi imigranta, naturalnie liczymy, że zapłacimy nieco mniej. Najczęściej jednak klient decyduje się na taką osobę w trybie sprzątania cyklicznego. Oznacza to, że taka osoba przychodzi do domu kilka razy w tygodniu, wykonując podstawowe czynności, jakie były zawarte w usłudze, są to np: mycie podłóg, wycieranie kurzy czy sprzątanie łazienki. 
Jeśli jednak chodzi o temat mycia okien, zwykle płacone jest takiej osobie jednorazowo, oddzielnie od ogólnego wynagrodzenia. Ceny mogą być w tym temacie różne, od 150 zł za duże mieszkanie kilka razy w tygodniu, do nawet 350 zł. Na koszt wpływać mogą również elementy wspomniane wcześniej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są to średnie. Pewne jest to, że warto z takimi osobami dogadywać się indywidualnie, ponieważ często można „wywalczyć” nieco niższą stawkę, lub inne warunki. Wszystko zależy od człowieka, na którego my, jako potencjalny klient trafimy.

Ile kosztuje sprzątanie domu raz w tygodniu? 

To pytanie mogą zadać osoby spędzające dużo czasu poza domem i niemające zwyczajnie czasu na posprzątanie swojego lokum. Na takie przypadki wiele firm, jak i osób prywatnych przygotowało swoje oferty, często podając swoją stawkę za godzinę, przy okazji wypisując wszystkie czynności, które w tym czasie zostaną wykonane. A ile kosztuje godzina sprzątania? Ceny wahają się, między 15 zł, a nawet 40 zł. Trzeba jednak pamiętać, iż oferta zostanie prawdopodobnie dostosowana indywidualnie do każdego klienta, pod względem rzeczy, które zostały wspomniane wcześniej, czyli chociażby zakres usługi, lokalizacja czy dostępność do środków czystości. Cena wynajęcia przykładowej firmy w dużym mieście, na około 6 godzin w tygodniu może kosztować około 300 zł.

Sprawdź także:

Co położyć na ściany na klatce schodowej?

Klatka schodowa jest miejscem, które wielu osobom kojarzy się z budynkiem wielorodzinnym. Tymczasem jest to miejsce występujące także...

Ile prądu zużywa płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna to innowacyjny i coraz bardziej popularny sprzęt AGD, który służy do gotowania. Urządzenie to działa dzięki...

Jak wynająć mieszkanie i uniknąć problemów?

Wynajem mieszkania to ważna decyzja, która niesie ze sobą wiele korzyści, ale również potencjalne ryzyka. Zarówno wynajmujący, jak...

Wieszaki na ubrania w stylu holenderskim – wybierz idealny do Twojego wnętrza

Przedpokój stanowi niejako wizytówkę naszego mieszkania. Pełni funkcję praktyczną, ale jest też estetyczną „zapowiedź” tego, w jakim stylu...