Najmodniejsze kolory w łazience — który wybrać?

Obserwując wnętrzarskie trendy, można zaobserwować tendencję do rezygnacji z jasnych, stonowanych odcieni na rzeczy wyrazistych, nasyconych lub ciemnych kolorów. Co to oznacza w praktyce? Jak urządzić modną łazienkę w 2022 roku, by wydobyć zalety pomieszczenia i zmienić je w strefę sprzyjającą relaksowi?

Jaki kolor do łazienki? Trendy 2022

Intensywne, głębokie kolory i inspiracja naturą — to najbardziej zauważalne kierunki, jakimi podążają projektanci wnętrz, przenoszący najnowsze trendy do łazienek. Klasyczna biel zostaje zastąpiona różnymi odcieniami szarości i czerni. To oznacza nie tylko czarne płytki ścienne, ale także baterie, brodziki, a nawet wanny.

Modne jest także łączenie kilku kolorów. Wśród propozycji projektantów można zauważyć aranżacje pełne kontrastów — ciemne, mocne odcienie łączą się z delikatnymi pastelami. Całość jest uzupełniana przez złote detale.

Czerń — nie tylko do dużej łazienki

Czarne ściany czy elementy wyposażenia nadają łazience wyjątkowego charakteru. Nie zawsze sprawdzają się jednak w małym pomieszczeniu. W takiej sytuacji można nawiązać do obecnych trendów za pomocą czarnych detali; modny kolor w łazience o niewielkim metrażu można umieścić na jednej ze ścian lub jej fragmencie, pokrywając ją farbą lub płytkami w odcieniu grafitu lub antracytu. Pozostałą powierzchnię warto pokryć bielą, pudrowym różem lub ciepłym odcieniem żółtego, które stanowią idealne kolory do małej łazienki.

Głębia intensywnych barw

Oprócz czerni i odcieni szarości najmodniejszymi kolorami do łazienki są intensywne, głębokie barwy, tworzące wrażenie luksusu, spokoju oraz harmonii. Wybierając kolor płytek lub farby do łazienki warto zwrócić uwagę szczególnie na butelkową zieleń, szlachetny granat lub ciemny fiolet. Z ich wykorzystaniem można stworzyć wnętrza w różnych stylach. Dobrze łączą się z aranżacjami w stylu loftowym lub industrialnym, ale i szlachetnym glamour. W tym ostatnim głębokie kolory kojarzące się z kamieniami szlachetnymi prezentują się luksusowo i elegancko zarazem.

Nie oznacza to jednak, że osoby, które nie przepadają za wyrazistymi kolorami we wnętrzach, muszą rezygnować z posiadania modnej łazienki. W 2022 roku trend, zgodnie z którym przeciwwagą dla głębokich barw są delikatne pastele, nadal trzyma się mocno.

Dyskretny urok pasteli

Pudrowy róż, delikatna morela czy subtelna zieleń przełamana nutą szarości — to idealne propozycje dla osób poszukujących koloru do małej łazienki. Doskonale łączą się z intensywnymi kolorami, ale świetnie prezentują się również samodzielnie. W takim przypadku dobrze jest uzupełnić je złotymi detalami — to idealna propozycja dla miłośników stylu glamour.

Pastele świetnie łączą się z dodatkami w stylu retro. Najpopularniejszymi odcieniami w tego typu aranżacjach jest z pewnością mięta, pudrowy róż, czy przełamany delikatnym odcieniem szarości błękit. Kolory te świetnie łączą się również z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, a nawet modny marmur.

Złoto — eleganckie i oryginalne

Wzory oraz wykończenia w odcieniach szlachetnego kruszcu to kolejny mocny trend, który sprawdzi się nie tylko w przestronnych, ale i małych wnętrzach. Jednak nie oznacza to, że musimy ograniczać się wyłącznie do dodatków — szczególnie że najmodniejsze obecnie jest złoto w wydaniu matowym, inspirowanym stylem industrialnym.

Chcąc stworzyć oryginalne wnętrze, w którym panować będzie atmosfera luksusu, można sięgnąć po złotą armaturę, tekstylia, a nawet płytki „muśnięte” złotem lub pokryte wzorami w tym kolorze. Stosując takie rozwiązania, należy jednak zachować umiar, aby uniknąć efektu przytłoczenia. 

Modna w 2022 roku łazienka to przestrzeń stworzona z myślą o relaksie i wypoczynku. Jej aranżacja powinna być zaprojektowana w taki sposób, by koić zmysły. Dlatego wpisujące się w obecne trendy kolory są stosunkowo spokojne. Niezależnie od tego, czy sięgniesz po szlachetne bordo, głęboką czerń czy subtelną miętę, możesz stworzyć piękne i zarazem praktyczne wnętrze.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Outsourcing w firmie budowlanej – czy to możliwe?

Outsourcing w branży budowlanej staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, pozwalającym na zwiększenie efektywności i obniżenie kosztów. W...

Wełna szklana – czym jest i jakie posiada właściwości?

Wełnę szklaną używa się w szerokim zakresie w nowoczesnym budownictwie. Służy głównie do izolacji trudno dostępnych miejsc. Sprzedawana...

Styl japandi – czym dokładnie jest? Odpowiadamy!

Styl japandi jest mieszanką dwóch stylów: skandynawskiego i japońskiego. To właśnie północną część Europy oraz odległą od niej...

Płyta fundamentowa – jak powstaje i z czego się składa?

Płyta fundamentowa to niezwykle ważny element każdej konstrukcji budowlanej, który ma za zadanie rozprowadzać ciężar budynku na grunt...