Narożnik do małego salonu – jaki wybrać?

Mały salon wcale nie musi być trudny do zaaranżowania. Jeśli stoisz przed dylematem, jaki narożnik do małego salonu wybrać, sprawdź i dowiedz się, na jakie elementy zwrócić uwagę szukając odpowiedniego mebla wypoczynkowego do swojego salonu!

Narożnik do małego salonu – czy to dobry pomysł?

Wydawać by się mogło, że mały salon to nie miejsce na narożnik. Wbrew pozorom zgrabny narożnik to mebel, który pozwoli naprawdę dobrze wykorzystać powierzchnię wnętrza. To optymalny wybór, jeśli chcemy zapewnić wystarczająco dużo miejsca do siedzenia, jednocześnie nie zabierając zbyt wiele przestrzeni użytkowej w salonie, w którym każdy centymetr się liczy. Gdybyśmy zastąpili narożnik, sofą i dwoma fotelami, co jest częstą praktyką, z pewnością takie wyposażenie strefy wypoczynkowej będzie mniej ekonomiczne w zakresie oszczędności powierzchni.

Jaki narożnik do małego salonu pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce?

Gdy nie dysponujemy zbyt dużym metrażem, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kompaktowego narożnika w kształcie litery L. Jeśli ustawimy go w rogu pomieszczenia, zyskamy trochę wolnej przestrzeni. Narożnik może też nam posłużyć do wydzielenia strefy wypoczynkowej w salonie, tym bardziej że współcześnie architekci często projektują otwarte przestrzenie, które łączą salon z aneksem kuchennym i jadalnią, co pozwala na oszczędność miejsca w małych mieszkaniach.

W kawalerkach salon spełnia jednocześnie funkcję sypialni. Wówczas warto postawić na narożnik z funkcją spania, który wieczorem łatwo zamienimy w wygodne łóżko. Dobrze, gdy wyposażony jest w pojemnik na pościel, dzięki czemu odpada nam kłopot, gdzie włożyć kołdrę i poduszki, gdy miejsca do przechowywania jest niezbyt wiele.

Jeśli natomiast lubimy korzystać z podnóżka, ale ogranicza nas przestrzeń, nie potrzebujemy osobnego mebla, który zabierze trochę metrażu. Producenci wychodzą naprzeciw i oferują modele z wysuwanym podnóżkiem, który możemy wyciągnąć w razie potrzeby. Wielofunkcyjny narożnik do małego salonu to strzał w dziesiątkę. Pozwoli dobrze zagospodarować pomieszczenie. Małe rozmiary nie muszą przecież w żaden sposób ograniczać funkcjonalności! Nowoczesny narożnik do małego salonu to mebel, który w niczym nie ustępuje swoim wielkogabarytowym odpowiednikom.

Narożnik do małego salonu – jak powinien wyglądać?

Wygląd mebla też ma znaczenie, wpływa on na wizualny odbiór wnętrza. Jeśli zdecydujemy się na narożnik, który sprawia wrażenie ciężkiego i masywnego, możemy przytłoczyć niewielkie pomieszczenie. W małym salonie dobrze będą prezentować się lekkie bryły. Świetnym pomysłem będzie narożnik na nóżkach, które dodadzą mu lekkości.

Dobór odpowiedniego koloru tapicerki jest nie mniej istotny. W małych pomieszczeniach lepiej sprawdzają się jasne barwy, które je rozświetlą i optycznie powiększą. Dotyczy to nie tylko ścian, czy podłogi, ale również mebli. Wybierzmy zatem jasny materiał obiciowy. Proponujemy écru, beż, jasne odcienie popielatego. To bardzo neutralne barwy, które pasować będą praktycznie do każdej aranżacji. Możemy oczywiście zdecydować się też na inne pastelowe, rozbielone kolory, które pasują do naszej koncepcji wnętrza.

Kiedy wiesz już, co decyduje o tym, że narożnik będzie świetnie pasował do ograniczonego metrażu, możesz wybrać idealny narożnik do małego salonu i stworzyć w pełni funkcjonalną aranżację. Powodzenia!

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Nietypowe wykończenie ścian wewnętrznych. Poznaj nowoczesne rozwiązania

Ściany to bardzo ważny element wizualny każdego pomieszczenia. Dlatego warto poznać różne pomysły na nietypowe wykończenie ścian, które...

Piękna prymulka w twoim ogrodzie – oto, co musisz wiedzieć, by kwitła jak szalona

Prymulka, inaczej pierwiosnek, to popularna roślina ozdobna uprawiana w ogrodach i na balkonach. Jest to wieloletnia bylina, która...

Skup i sprzedaż udziałów w nieruchomości – czy warto?

Niektóre nieruchomości dzielone są na kilku współwłaścicieli. Zarządzenie ułamkiem takiej nieruchomości może powodować, że coraz częściej rozważa się...

Farba do kamienia: naturalnego, dekoracyjnego i elewacyjnego

W architekturze krajobrazu naturalny kamień jest wykorzystywany praktycznie od zawsze. Obecnie coraz częściej sięgają po niego także projektanci...