Niezbędnik ogrodnika – jakie narzędzia musisz mieć w swoim ogrodzie

Jeśli posiadamy własny ogród, to z pewnością chcemy, aby ten pięknie się prezentował. Czasem może nam się wydawać, że jego odpowiednia pielęgnacja jest trudna i wymagająca. Jednak, gdy posiadamy odpowiednie narzędzia, to wszystko staje się znacznie prostsze.

Zadbaj o swój ogród

Wiosna i lato to czas, gdy przyjemnie jest posiedzieć w swoim ogrodzie. Cisza, spokój, doskonałe miejsce na relaks i odpoczynek. Dla niektórych jest to również obiekt pracy. Pielęgnując kwiaty, strzygąc żywopłot czy kosząc trawnik mamy świadomość tego, że już niebawem będziemy czerpać z efektów naszej pracy. Do tego jednak przydadzą nam się narzędzia, które dzielimy na trzy kategorie:

  • Ręczne
  • Elektryczne
  • Spalinowe

Do czego konkretnie będziesz ich potrzebować? Pamiętaj, że duży wybór akcesoriów ogrodniczych znajdziesz w sklepie online egardenion.

Narzędzia ręczne

Na pewno będzie nam potrzebna łopata lub szpadel. Czasem trzeba coś przesadzić, przekopać grządki lub wykopać dołki pod krzewy. Z tego powodu jest to obowiązkowe narzędzie każdego ogrodnika. Z pewnością będą nam również potrzebne grabie. Dzięki nim sprawnie poradzimy sobie z liśćmi czy też skoszoną trawą. Przydatna będzie także taczka, którą wywieziemy zagrabione rzeczy na kompostownik. Oczywiście zaopatrzmy się również w konewkę do podlewania roślin. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić tego typu akcesoria, sprawdź sklep ogrodniczy egardenion.

Narzędzia elektryczne

Spośród narzędzi elektrycznych istotna jest z pewnością kosiarka. W końcu trawnik powinien być ozdobą każdego ogrodu. Podczas jej zakupu zwróćmy uwagę na jej wielkość, mniejsze modele nadają się głównie do pracy na małej powierzchni terenu. Jeśli dysponujemy większym budżetem, to ciekawym rozwiązaniem zdaje się być kosiarka automatyczna, która wyręczy nas z obowiązku koszenia trawnika. Do przycinania żywopłotu będą nam potrzebne specjalne nożyce. Choć możemy zakupić ich tradycyjną wersję, lepszym rozwiązaniem będzie model elektryczny. Dzięki niemu sprawnie poradzimy sobie z pracą, nawet jeśli mamy wiele gałązek do przycięcia.

Narzędzia spalinowe

Musimy na chwilę wrócić do tematu kosiarek. Jeśli modele elektryczne nam nie odpowiadają, to równie dobrym wyborem będzie wersja spalinowa. Co takiego je wyróżnia? Przede wszystkim najczęściej oferują one większą szerokość koszenia, a do tego możemy zakupić egzemplarz, który wspomaga koszenie – nie musimy wkładać wielu sił w pchanie tego urządzenia.

Zabieraj się do pracy

Wymieniliśmy jedynie te podstawowe narzędzia. Jeśli zobaczymy, że praca w ogrodzie stała się dla nas prawdziwym hobby, to z czasem możemy zakupić dodatkowe akcesoria. Motykę, siekierę, sekator, spulchniacze i nawozy do gleby… Możliwości jest naprawdę sporo!

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakich narzędzi potrzebujesz. Z nimi praca w ogrodzie będzie zdecydowanie łatwiejsza, a do tego uzyskasz lepsze efekty. W dodatku przyjemnie spędzisz czas na świeżym powietrzu, a w chwili odpoczynku będziesz mógł cieszyć się pięknym ogrodem, na który samemu sobie zapracowałeś.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Jakie kwiaty wieloletnie sadzimy jesienią?

Jesień to czas, kiedy porządkujemy swoje ogrody. Zbieramy opadnięte z drzew liście, wykopujemy kłącza i cebule roślin jednorocznych,...

Rośliny pijące dużo wody – drzewa i kwiaty, które lubią dużo wody

Ozdobne rośliny są dzisiaj obecne wszędzie: w pokojach mieszkalnych i biurowych, na parapetach okiennych w kuchni (często także...

Projektuj budynki oraz wnętrza z pomocą ZWCAD!

Projektujesz wnętrza i potrzebujesz narzędzia, które wyniesie Twoje projekty na wyższy poziom? Sprawdź ZWCAD Architecture 2024 - profesjonalny...

Jak rozplanować oświetlenie w małym mieszkaniu?

Przy małym metrażu odpowiednie oświetlenie ma kluczowe znaczenie. Prawidłowo dobrane źródła światła mogą uczynić przestrzeń bardziej funkcjonalną, przytulną...