Odkurzacze piorące Karcher: jak wybrać odpowiedni do Twojego domu/mieszkania?

Wiele osób szuka rozwiązania, które sprawi, że wzywanie fachowców od mycia dywanów i kanap nie będzie konieczne. Taka usługa jest kosztowna i płatna każdorazowo, a kupiony odkurzacz piorący jest sprzętem wielokrotnego użytku, który pomaga w praniu dywanów i kanap przez lata. Który odkurzacz piorący Karcher wybrać?

Odkurzacz piorący Karcher – czym jest i do czego służy?

Urządzenie, jakim jest odkurzacz piorący, to sprzęt wyposażony w dwa zbiorniki na wodę. Jeden jest pojemnikiem na wodę czystą i środki czystości, drugi na wodę brudną, której urządzenie użyło do prania dywanu czy powierzchni kanapy. Za pomocą odkurzacza piorącego można aplikować na powierzchnię czyszczonego przedmiotu wodę z detergentami z pierwszego zbiornika, którą następnie urządzenie przekształca w pianę o właściwościach czyszczących. Następną czynnością jest odsysanie piany i zużytej, brudnej wody, która jest transportowana do zbiornika drugiego.

Podczas wybierania odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów urządzenia. Odkurzacze piorące Karcher dostępne na Erpixkarcher24.pl charakteryzują się takimi cechami jak:

  • siła ssąca urządzenia;
  • moc urządzenia;
  • pojemność zbiorników na wodę czystą/brudną.

Ważna jest też oczywiście masa całkowita samego urządzenia czy poziom emitowanego przez odkurzacz hałasu. Obie cechy mogą wpływać na komfort użytkowania sprzętu.

Jak wybrać optymalne urządzenie?

Należy przede wszystkim uwzględnić przestrzeń danego domu czy mieszkania, a także ustalić, jaka jej część zajmowana jest przez dywany, wykładziny i kanapy. Im większa powierzchnia do umycia, tym większą mocą powinien odznaczać się wybrany odkurzacz piorący Karcher. Dla dużych domów i mieszkań odpowiedni będzie model o mocy do nawet 2500 W. Mniejsze mieszkania i domy nie potrzebują tak silnych modeli, więc wystarczy kupić urządzenie o mocy od 1200 do 1800 W.

Podobnie wygląda kwestia pojemności zbiorników na wodę. Im większe mieszkanie, tym więcej wody należy zużyć do jego mycia. Przeciętny zbiornik odkurzacza piorącego ma cztery litry. Do większego mieszkania czy domu przyda się więc model z nieco większymi zbiornikami, trzeba jednak się liczyć ze wzrostem masy całkowitej urządzenia. Dla niektórych zbyt ciężkie urządzenie okazuje się nieporęczne i ciężkie w obsłudze, dlatego decydują się na lżejszy model o mniejszych zbiornikach – wtedy po prostu należy częściej wymieniać wodę w pojemnikach.

Urządzeń tego typu można używać nie tylko do prania dywanów czy kanap, ale również tapicerek samochodowych czy mebli, podłóg i ścian (w tym oczywiście na sucho). Model uniwersalny, który z powodzeniem odkurza na sucho, jak tradycyjny odkurzacz, wiele miejsc i przedmiotów, a w razie potrzeby będzie mógł myć i prać dywany, wykładziny czy tapicerki – to bardzo dobry wybór dla osób wymagających.

Osoby, które cierpią na alergię, powinny rozważyć zakup odkurzacza hipoalergicznego. Jego używanie nie będzie wiązało się z zanieczyszczaniem powietrza alergenami, które mogą prowadzić do bardzo nieprzyjemnych reakcji alergicznych.

Wybór efektywnego odkurzacza piorącego Karcher wcale nie musi być trudny. Wystarczy pamiętać o wszystkich wymienionych w artykule parametrach czy gabarytach odkurzaczy i dostosować je do potrzeb swoich oraz mieszkania/domu. Wtedy zakupiony model powinien być optymalnym urządzeniem o wielu funkcjach, chociaż osoby, które mają już odkurzacz tradycyjny mogą zdecydować się na model bez dwóch trybów pracy.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Co zrobić, gdy najemca nie płaci czynszu? Praktyczne porady na zabezpieczenie się przed nieuczciwym najemcą

Wynajmowanie mieszkania to nie tylko korzyść finansowa, ale również pewne ryzyko. Jednym z największych problemów, z jakim mogą...

Styl japandi – czym dokładnie jest? Odpowiadamy!

Styl japandi jest mieszanką dwóch stylów: skandynawskiego i japońskiego. To właśnie północną część Europy oraz odległą od niej...

Jaki Agregat Prądotwórczy Do Domu Jednorodzinnego?

Czym dokładnie jest agregat prądotwórczy i jak działa? Jakie są rodzaje agregatów prądotwórczych? Jaką moc i jakie zasilanie...

Kary za koszenie trawnika? W tych dniach i godzinach lepiej powstrzymać się od pracy w ogrodzie

Koszenie trawnika jest rutynowym zadaniem, które wymaga regularności i precyzji. Pracująca kosiarka produkuje jednak spory hałas, który może...