Nowoczesne szafy narożne. Kiedy warto na nie postawić?

Bez wątpienia szafa jest jednym z najbardziej funkcjonalnych mebli. Można w niej przechowywać zarówno ubrania, jak i obuwie, galanterię czy szereg innych przedmiotów i akcesoriów. A wszystko to za przysłowiowymi zamkniętymi drzwiami, co pozwala zachować w pomieszczeniu ład i porządek. Niestety ze względu na duże gabaryty tradycyjnej szafy nie nadaje się ona do małych czy nieustawnych pomieszczeń. Rozwiązaniem tego problemu są funkcjonalne szafy narożne. Jakie zalety ma tego typu mebel i jak wygląda jego użytkowanie?

Jakie zalety ma szafa narożna?

Obok niezaprzeczalnych zalet szaf jako takich w kwestii organizacyjnej i praktycznej, są one również nowoczesnymi meblami, które nadają pomieszczeniom ciekawego wystroju. Wybór tego typu wyposażenia jest naprawdę duży i szafy narożne nie są tutaj wyjątkiem. Dodatkowo wyglądają wiele ciekawiej niż tradycyjne szafy. Wszystko ze względu na ich narożną konstrukcję, pozwalającą na ustawienie szafy w rogu pomieszczenia. Równocześnie zadaniem szaf narożnych jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Z tego też powodu szafy narożne mają nieco inaczej rozpracowany wewnętrzny rozkład konkretnych sekcji.

Znajdują się w nich jednak wszystkie niezbędne elementy, takie jak:

  • drążek na ubrania
  • półki o różnej wielkości
  • czasami również szufladki czy lustra.

Szafa narożna jest meblem, który pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni. Doskonale pasuje do wnętrz o niestandardowym układzie pomieszczeń. Przy czym z powodzeniem można postawić ją nawet w większych pokojach, szczególnie kiedy chcemy zachować więcej przestrzeni albo zależy nam na nietuzinkowym wyposażeniu.

Szafy narożne do pokoju dziecięcego

Czy szafy narożne do pokoju dziecka to dobre rozwiązanie? Jak najbardziej tak. Przemawiają za tym bowiem nie tylko względy praktyczne i oszczędność miejsca w dziecięcym pokoju, co daje maluchom większą swobodę do zabawy, a także bezpieczeństwo. Konstrukcja szafy narożnej posiada nieco ścięte boki, tym samym kanty mebla nie stanowią takiego zagrożenia, co chroni dzieci przed kontuzjami. A wiadomo, że dziecięce zabawy czasami kończą się guzem lub obtarciem.

Podsumowując, nowoczesne szafy narożne to niezwykle praktyczne i stylowe rozwiązanie. Pozawalają zaoszczędzić przestrzeń w pokoju, w pełni wykorzystując jego róg. Ponadto stanowią ciekawy akcent dekoracyjny, nadając pomieszczeniu oryginalnego wystroju. I z powodzeniem nadają się do sypialni, jak i pokoju dziecka, garderoby czy gabinetu.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Polecane rozwiązania oświetleniowe do kuchni

Kuchnia, tak jak każde inne pomieszczenie, potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. Wybór lampy jest kluczowy, ponieważ ułatwia wykonywanie wielu codziennych...

Co położyć na ściany na klatce schodowej?

Klatka schodowa jest miejscem, które wielu osobom kojarzy się z budynkiem wielorodzinnym. Tymczasem jest to miejsce występujące także...

Czy muszę należeć do wspólnoty mieszkaniowej? Aktualny poradnik dla właścicieli lokali

Zakup mieszkania w bloku to dla wielu osób ważny etap życia. Warto jednak pamiętać, że poza wieloma pozytywnymi...

Klejenie tapety na sklejce – jak osiągnąć trwały efekt?

Klejenie tapety na sklejce - jak osiągnąć trwały efekt Klejenie tapety na sklejce to proces, który wymaga precyzji i...