Pranie dywanu na sucho – dlaczego warto zaufać specjalistom?

Dywan lub wykładzina to często spotykany element w polskich domach. Ten estetyczny element dekoracyjny pojawia się również w miejscach publicznych, takich, jak biura, szkoły czy gabinety. Niestety, podłoga jest narażona na liczne zanieczyszczenia podczas użytkowania, a dbanie o czystość dywanów i wykładzin jest nie lada wyzwaniem. Dlatego właśnie warto zlecić pranie dywanu na sucho specjalistom! 

Jak zatem odbywa się proces prania dywanu na sucho? Dlaczego pranie dywanów na własną rękę nie przynosi zamierzonych efektów? Odpowiadamy! 

Czym jest pranie dywanu na sucho? 

Metoda prania dywanu na sucho staje się coraz bardziej popularna. Wynika to ze skuteczności czyszczenia dywanów, a także bezpieczeństwa, nawet w przypadku delikatnych tkanin. Pranie dywanu na sucho to nic innego, jak czyszczenie tkaniny bez użycia wody. 

Zatem cały proces prania dywanu na sucho należy rozpocząć od dokładnego odkurzenia wykładziny. Aby dokładnie wyczyścić dywan, należy w pierwszym kroku pozbyć się:

  • brudu,
  • paprochów
  • i innych zanieczyszczeń z jego powierzchni.

W domowych warunkach posłuży do tego tradycyjny odkurzacz. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku specjalistycznych usług. Do czyszczenia dywanu profesjonaliści używają innowacyjnych, nowoczesnych urządzeń piorąco-suszących. A wszystko dlatego, że czyszczenie dywanu na sucho wymaga użycia dedykowanych detergentów, które są bezpieczne zarówno dla powierzchni dywanu, jak i domowników. Wykorzystywane preparaty powinny być zatem w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Po rozpyleniu preparatu należy poczekać, aż dotrze on do włókna dywanu. Ostatnim krokiem jest ponowne, dokładne odkurzanie, aby pozbyć się resztek detergentu.

Wykorzystanie sprzętów przystosowanych do czyszczenia dywanów eliminuje zatem ryzyko:

  • odkształceń,
  • odbarwień,

a co za tym idzie zniszczenia powierzchni dywanu lub wykładziny.

Dlaczego warto skorzystać z usług czyszczenia dywanów? 

Czyszczenie dywanu należy do jednych z najbardziej wymagających i trudnych prac domowych. Aby wyczyścić dywan domowym sposobem, należy uzbroić się w ogromną dawkę cierpliwości i zarezerwować sobie dużo czasu. Regularne odkurzanie nie zawsze wystarczy jednak, żeby cieszyć się higieną wykładziny na co dzień.  

Fachowcy w swojej dziedzinie doskonale wiedzą, jak wyczyścić dywan na sucho, aby nie doprowadzić do jego zniszczenia. Dobierają więc odpowiednie środki zaradcze, które wpływają na maksymalizację wyników, jakie sobie zamierzyli. Firmy czyszczące potrafią zatem wyczyścić dywan na sucho błyskawicznie, bez konieczności ingerencji domowników.

Co dodatkowo oferują firmy czyszczące? 

Profesjonalne firmy czyszczące dywany i wykładziny oferują wiele usług. Wśród nich możemy na przykład wyróżnić:

  • pranie w środkach antyalergicznych, 
  • czy eliminację roztoczy.

Dodatkowo, w ofercie firm czyszczących znajdą także Państwo między innymi:

  • impregnacje,
  • odnawianie kolorów,
  • czy usuwanie sierści zwierząt.

Pranie na sucho to coraz częściej stosowana praktyka, a w połączeniu z dodatkowymi usługami, będą mogli Państwo się cieszyć dywanem przez długie lata!

Ile kosztuje pranie dywanu na sucho?

Na cenę czyszczenia składa się kilka czynników. Podstawowym czynnikiem jest oczywiście rodzaj wykładziny lub dywanu. Typ czyszczenia musi być zatem dopasowany do tkaniny, aby zminimalizować ryzyko zniszczenia powierzchni.Cennik prania dywanów jest także ustalany na podstawie metrażu. Im większy metraż, tym wyższa będzie cena. Profesjonalne firmy sprzątające prezentują przejrzyste cenniki, na podstawie których można samodzielnie oszacować koszty. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na dodatkowe usługi, tyou zabezpieczenia kolorów, ozonowanie czy impregnacje, cena będzie mogła wzrosnąć.

Nawet duża dbałości o powierzchnię, nie zapobiegnie wszystkim losowym sytuacjom. Korzystanie z usług specjalistów może nie tylko wpłynąć na estetykę wyposażenia domu, ale także zadba o bezpieczeństwo ich mieszkańców. Nie od dziś wiadomo, że czysta podłoga to synonim zadbanego mieszkania!

Sprawdź także:

Wąski przedpokój — najczęściej popełniane błędy w aranżacji

Wąskie przedpokoje to częsty problem, z którym musimy się zmierzyć w mieszkaniach o ograniczonej przestrzeni. Urządzenie takiego miejsca...

Czy można mieć karmnik na balkonie? Dokarmianie zwierząt może być problematyczne

Karmniki dla ptaków cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników przyrody. Coraz więcej osób zastanawia się, czy można...

Fronty akrylowe czy lakierowane?

Projektowanie kuchni jest bardzo często ciężkim zadaniem, a to wszystko przez wymagania klientów, którzy wymyślają coraz to trudniejsze...

Kiedy włączyć lodówkę po transporcie?

Przewóz lodówki jest trudny ze względu na jej duży rozmiar, jest ciężkim i specyficznym sprzętem AGD. To zadanie...